Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen összesen ebben a...

Az egyetemen összesen ebben a félévben egy tárgyból 2 zh volt+ pót zh. Ha nem sikerültek a zh-k akkor fel kell vennem újra a tárgyat?

Figyelt kérdés
Az egyik zh-n nem voltam bent a másik meg nem úgy sikerült ahogy akartam és most lesz a pótzh, de csak az egyikből lehet javítani, akkor ugye azt jelenti, hogy beírják nekem az indexbe, hogy nem sikerült a tárgy, mivel csak az egyiket lehet javítani és mennem kell uv-ra. Oda kötelező menni, vagy ha nem megyek el akkor a következő félévben megint fel kell vennem?
2011. dec. 11. 23:44
 1/4 tetro ***** válasza:
nem igazán érthető a kérdés. talán több mondatot kellene használnod. mi az hogy csak az egyikből lehet javítani? nem egy tárgyról van szó?
2011. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ajánlom figyelmedbe a tantárgyhoz kapcsolódó tantárgyi útmutatót,tantervet vagy bármit,ami leírja a tantárgy teljesítésének követelményeit és tematikáját.A sulid honlapján biztos fent van.
2011. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát: van egy tárgyad, amiből a félév során volt 2 zh. Az elsőre nem mentél be (gyakorlatilag elégtelennek minősül), a második meg, a szavaidat használva "a másik meg nem úgy sikerült ahogy akartam". Tehát a második is karó.


A pót zh-nál szerintem te nagyon el vagy tévedve, félrehallottad, vagy valami. Ha egy pót zh lesz, akkor valószínűleg az egész féléves tárgy anyaga lesz benne. Viszont ha a tanár kijelentette, hogy mindenki csak azt pótolhatja, amin meg is jelent (esetedben a második zh), az bizony szopás - kívánatos esetben.


Nálunk a matek pót zh volt ilyen, tanár azt mondta, aki nem volt ott a zh-n, az nem is pótolhatja. Ezt egy példával színesítette, miszerint a kocsi defektes kerekét (az elégtelen zh-t) csak úgy tudod kicserélni, hogy mentél az úton (bementél zh-t írni) és defektet kaptál (egyest írtál). Elég hülye példa. Amúgy pót zh-n pont leszarta, ki írt zh-t, ki nem, mindenki bent volt - aki bukott és aki be sem ment írni, azok is.


Következő félévben csak akkor tudod felvenni, ha meghirdetik a tárgyat. Sanszos, hogy vizsgás a tárgy, így csak CV-t (Csak Vizsga) írnak ki belőle (rendes kurzust nem igazán, de szokott rá példa lenni), és ahhoz hogy mehess vizsgázni, kell az aláírás, az aláíráshoz meg kell a kettes zh minimum. Nálunk a vizsgaidőszak első felében szokott lenni aláíráspótló (alpót, pótalpót és pótpót alpót, tehát három hét) idény is, ahol kapunk még esélyeket a tárgyból. Utána viszont találkozunk jövőre szöveg megy, ha nem sikerült...

2011. dec. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem lehet felfogni, hogy ezek a dolgok nem mindenhol ugyanúgy működnek.

Honnan a jó égből kellene tudnunk, hogy nálatok hogy működik? Meg kell nézni a tantárgy követelményében vagy ha nem találod, akkor meg kell kérdezni a tanárt.

De gyanítom elmondták félév elején, csak b.sztál figyelni.

2011. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!