Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolánkat átvette az...

Az iskolánkat átvette az egyház, mit gondoltok? (lent)

Figyelt kérdés
Már csak 2 évem van hátra. De ugyanúgy vonatkoznak rám is a szabályok és a kikötések, akárcsak azokra akik most kezdtek, tudván hogy már egyházi iskola. Kötelező hittan órát vezettek be hetente egyszer. Templomba is elrángatnak néha napján, hol ott egyáltalán nem vagyok vallásos és nem hiszek Isten létezésében, de mégis tömik a fejünket a sok butasággal. A templomi mise engem eleve megvisel illetve felzaklat. Mit gondoltok arról, hogy ránk erőltetik ezt az egészet? De nekünk ugye nincs beleszólásunk, hisz ők diktálnak, ők adják a pénzt...
2011. nov. 25. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, akkor miért nem mész el?
2011. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tehetik kötelezővé. mi van azokkal, akiknek ez sérti vallását, vagy világnézetét?

amúgy is, mit tehetnek, ha nem mégy el, kiátkoznak az egyházból?:D

2011. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne rinyáljál már, nem igaz heti 45 perc hittanórát nem bírsz ki. Az meg, hogy az évi néhány kötelező templomi alkalom téged zavar, sőt felzaklat (LOL), végképp vicc. Nem vagy te egy kicsit elkényeztetett? Ha ennyit nem bírsz ki, és ilyen apróságok megviselnek, akkor komoly gondjaid lesznek az életben.
2011. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bunkókkal ne foglalkozz, én vallásos vagyok, de szerintem igenis felháborító, hogy korábban nem egyházi intézmény volt, így kerültél oda, majd most azt csináltak belőle és a már ott lévőknek, akik nem egyháziként választották kötelező a részvétel ezeken. Ez választás, saját meggyőződés kérdése nem lenne szabad erőltetni és kényszeríteni, semmi jóra nem vezet még a bigott nagyanyám is megmondta annak idején, hogy a kutya is az ellenkező irányba szalad, mint amerre bottal kergetik. Nem értem ezt miért nem sikerül belátni az egyházaknak...
2011. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Részvétem, áldozatul estél a politikusok játszadozásainak. Ha tényleg ilyen nehezen bírod, akkor bizony menni kéne.
2011. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nesze neked vallásszabadság!
2011. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!