Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az h. a költségtérít...

Miért van az h. a költségtérítéses hallgatóknak nem jár semmilyen támogatás?

Figyelt kérdés
se ösztöndíj,kolesz,bérlet,szoctám,ingyenes orvosi ellátás stb...amúgy sok esetben úgy tűnik, h.lenézik azt aki nem állami finanszírozott.
2008. márc. 14. 07:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak az érettségi dönt róla, hogy ki lesz államis és ki nem. Mi 70-en vagyunk a mi szakunkon ezen az évfolyamon és abból csak 6 államis... Mert a tanárok is megmondták, hogy központilag olyan magas pontszámot határoztak meg, hogy ha valakinek nincsen két felső fokú nyelvvizsgája, 5 emelt érettségije és mindehhez nem versenysportló vagy nem árva, akkor esélye sincs bekerülni államira.

Én pl. azért is lettem költségtérítéses, mert egy technikus vizsga miatt nem tudtam elmenni felvételizni az ország másik felébe, nem vettem fel a másik két helyre sem, mert oda kevés volt a pontom, így maradt a pótfelvételi, amit meg már csak kt-s formában hirdettek meg. Vannak nálunk nagyon okosak és nem államisok.

De hiába mondják, hogy 15%-unk átmehet, akinek olyan az átlaga. Semmi nem történt. Nem is fog átkerülni senki soha.

De nekem a koli is drágább, nincs ösztödíjam és lakhatási támogatásom, se sportösztöndíjam. Csak a szoctám. Pedig pont a kt-sekre férne rá a támogatás...

2008. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
szóval költségtérítéseseknek jár szoctám.barátnőmnek azt mondták h.semmi nem jár,ne is próbálkozzon.,,hát ez szép..
2008. márc. 22. 10:34
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az államilag finanszírozottak után fizet az állam az egyetemnek normatívát. Ebből mennek a támogatások nekik. A költségtérítéses maga fizeti a képzés költségét. Illetve egy részét, mert 1 tanévre (egyetemtől függően) fizetnek kb 6-700000 Ft-ot, a képzés pedig kerül 1-1,5 millióba, tehát egy részét így is az állam kell, hogy állja.
2008. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
h...na és ahhoz mit szóltok, h valakinek az álma h az ELRE-n tanuljon, s ne valahon más alacsonyabb színvonalon, s megjelölte elsőnek a fizetőset a ponthatár emelkedésétől tartva, mert 2emeltszintűvel, s 2 nyelvvizsgával nem mérte fel megfelelően a helyzetét.........s lejjebb ment a ponthatár, s simán bekerülhetett volna államira? s most az egész család hitellel nyögi...a 2 milló ft-os tandíjat ... :( +utazás, albérlet, megélhetés......s tényleg ciki, h fizetős...mert ugye a fizetőseket alapból hülyének nézik :S
2008. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
ELTE ...bocsánat
2008. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak:én megértelek, ugyanis pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok,csak nem az ELTE-n...:-(
2008. jún. 1. 07:20
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát...sajnálom...jó tudni, h vannak még a világon rajtam kívűl is ilyen szerencsétlenek!!!megkérdezhetem, h hányadikas vagy? 2 teljesített félév után remélem, de nagyon-nagyon, h sikerül átkerülni, kérvényezd a főigazgatónál feltétlen! én is azt teszem.......:(
2008. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"megjelölte elsőnek a fizetőset a ponthatár emelkedésétől tartva"

Miért nem az államisat jelölted meg elsőnek? Amúgy a ponthúzás előtt egyszer lehet a sorrenden módosítani. (Persze, most már veszett fejsze nyele...)

Amúgy az ELTE-n nem lehet kts-térítés csökkentsét kérni? Mert a BME-n lehet, és elég rendesen adnak is, ha alátámasztod nyomós indokokkal a kérelmet.

2008. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
23%

igen, épp ezaz, h a ponthúzás után raktam a fizetőset elsőnek...ki hitte volna, h az 1800 jelentkező közül pont nekem sikerül 160 állami hely egyikére bejutnom...

:( ... de ha meg felment volna pl. 10ponttal, akkor még fizetősre sem jutottam volna be lehet...hajaj...

2008. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
akarom mondani az érettségi pontjaim megállapítása után :)
2008. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!