Miért van az h. a költségtérítéses hallgatóknak nem jár semmilyen támogatás?
azért mert ilyen a rendszer.
Amíg tanulmányi eredmény (felvételi, érettségi)dönt arról, hogy kinek kell fizetnie és kinek nem, addig a költségtérítésesek mindíg is le lesznek nézve, mert nyilvány hülyébbek, mint akiket felvettek államira.
A támogatás meg azért nem jár nekik, mert az azoknak jár akik államilag finanszírozottak (ami, ha úgy vesszük szintén támogatás)
Tehát az okosat támogatjuk, a butát meg nem és arról, hogy ki az okos és ki a buta a felvételi eljárás dönt.
Na azért én ezt az "okos" és "buta" sarkítást felháborítónak tartom. Nem hiszem hogy ki lehet jelenteni hogy a költségtérítéses képzésben résztvevők hülyének lennének nevezhetők és a felvételi eljárás sem arról dönt ki a buta és ki az okos.Én magam is költségtérítéses képzésben veszek részt és nem azért mert a felvételin hülyének bizonyultam hanem azért mert egyetlen ponttal lemaradtam az állami finanszírozásról.
És tényleg nehéz a költségtérítésesek dolga hogy semmilyen hozzájárulást nem kaphatnak de tényleg ilyen a rendszer sajnos.
visszautasíthatod ha akarod, bizonyíthatod is a rátermettségedet pl. átlaggal, a helyzet akkor is az, hogy ha a felvételi eljárás dönt arról, ki fizet és ki nem, akkor a besorolás elve ez. Tetszik, nem tetszik ez van. És hiába minősíted át a butát akár "nem annyira okoss"-á, a különbségtétel megvan, a többi csak viszonítás kérdése.
Egyébként meg nem azt mondtam, hogy te mi vagy, hanem azt, hogy a rendszer mit gondol rólad. Márpedig a rendszer ezt gondolja. Máshogy ugyanis nem tudod megmagyarázni a dolgot.
ja és az első válaszoló voltam.
u.i. rohadjon le egyébként a keze annak, aki lepontozta a válaszomat.
Igen, valóban a felvételi eljárás dönt a költségtérítésről és az állami finanszírozásról amivel egyet értek mert valahol meg kell húzni a határt. Én azzal nem értek egyet hogy ennek alapján sorolod be az embereket okosaknak és butáknak, pedig ennek semmi köze ehhez. Az észbeli képességét egy embernek nem 1 feladatsor dönti el... Ezt erősíti meg az is hogy amikor végignézek az állami finanszírozott képzésben résztvevőkön nem feltétlenül tükröződik az a fene nagy szellemi fölény a költségtérítésesekkel szemben:)
Egyébként én meg a harmadik hozzászóló voltam (gondolom kitaláltad)
hüm..
Ha elolvasod a kérdést, különös tekinettel erre a részre: "...amúgy sok esetben úgy tűnik, h.lenézik azt aki nem állami finanszírozott."
Akkor szerintem rájössz, hogy a kérdésre válaszoltam. Arra pedig ez a válasz. Nem feltétlenül tükrözi az én véleményem.
az iskoláknak ehez igazából nem sok közük van.
Az, hogy egy adott szakra mennyi a beiratkozási létszám, az államilag meghatározott, mint ahogy az is, hogy ennek pont a fele államilag finanszírozott hely.
Az iskola a ponthatárt csak olyan színten húzza meg, hogy beteljen mind a két létszám. (nem húzhatja meg máshol magyarul)
kitérő: ez egyébként a fidesz húzása volt, ők mondták azt, nincs olyan, hogy egy iskola úgy dönt (mondok egy számot) 100pont alatt nem vesz fel senkit, mert ameddig van szabad hely, addig le kell menni 60pontig (ami akkor a szín kettes bizonyítvány szintje volt, azaz ennél szarabbat csinálni sem lehetett)
pénzügyi magyarázatnak azért nincs igazán teteje, mert a dolog nem pénzügyi, hanem politikai színten dől el. Anno a rendszerváltás után munkás csak a komcsiknak kell felkiálltással szétverték a középszíntű szakoktatást. Ennek eredménye az lett, hogy manapság a középszinten végzők jelentős része gimnazista. Akikkel csinálni csak annyit lehet, hogy berakjuk őket a felsőoktatásba. Csakhogy ennyi pénz a világon nincs, ami ehez kellene. Ezért aztán egyrészt létrejött a költségtérítésesek intézménye, valamint univerzitas-ok keletkeztek, amit azért jók, mert egy intézményen belül tanítanak sokba kerülő és olcső képzéseket így csökkentve az átlagos képzési költséget.
Persze felmerül a kérdés, hogy mit kezdjünk a sok felesleges diplomással, erre találták ki a kötelező nyelvizsga rendszert (van olyan diploma, amihez már kettő középfok kell), hiszen ha nem kap diplomát, akkor nem száll el az ország diplomás munkanélküliség mutatója. És persze baromi jól néz ki, hogy nálunk ilyen sok ember tanul a felsőoktatásban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!