Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Szinyei Merse...

Mit gondoltok a Szinyei Merse Pál Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Nehéz a bekerűlés, ill. maga az iskola nehéz?

Milyen esélyekkel lehet tovább tanulni egyetemre/főiskolára?

Főként azoknak a véleménye érdekel, akik oda jártak.

Hallotam róla hideget, megeleget..


2011. okt. 4. 15:53
 1/3 anonim válasza:
100%

Szerintem remek suli, kifejezetten jók a tagozatos osztályok, mint német-spanyol ill. biológia-kémia.


"Nehéz a bekerűlés, ill. maga az iskola nehéz?" Ha eljársz a felkészítőre, nem olyan vészes a felvételi, de nem kerül be mindenki. Maga a képzés színvonalas, de könnyedén megcsinálható átlagos képességekkel és munka befektetéssel is.


"Milyen esélyekkel lehet tovább tanulni egyetemre/főiskolára?" Ez csak tőled függ végső soron, de ha arra gondolsz, hogy iskolán belül kaphatsz-e külön felkészítést, akkor igen, nagyon jól felkészítenek a szaktárgyakból az emeltszintű érettségire, ami most ugye egyenlő a felvételivel. A nyelvi képzés is jó ami szintén kell majd a plusz pontokhoz.


Én oda jártam és remekül éreztem magam. Ha az ember odateszi magát, versenyképes tudásra tehet szert, amit bármilyen egyetemen kamatoztathat, de ha lazábban veszi, annak sincs különösebb következménye, rossz éve mindenkinek lehet, illetve ha például sportolsz is mellette, az sem akadály. Ez talán egy nagy előnye az elitnek mondott iskolákkal szemben. A másik hogy nem embertelenül nehéz a bekerülés sem.


Ádám

2011. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem hallottam még róla, de ha gimnázium, akkor annyira rossz nem lehet.

a bekerülés mindössze attól függ, hogy eddig milyen tanuló voltál. én sose voltam a legjobb, de simán mehettem volna a legelitebb gimikbe is, helyette egy jobb szakközépiskolát választottam és annyi pontom volt érettségin, hogy válogathattam, hogy elte vagy bme.

2011. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Olyanok is írjanak akik most járnak oda, mert azt is hallotam ,hogy az utobbi években nagyon sokat romlott a színvonala, illetve benne van a leggyengébb gimnáziumok kategoriába.

2011. okt. 8. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!