Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lehet elhelyezkedni...

Mennyire lehet elhelyezkedni a szociális ágazatokban?

Figyelt kérdés
Szociális ágazatban dolgozó érettségizett emberek! Mennyire tudtok érvényesülni a szakmátokban? Találtok munkahelyet, ami megfelel a végzetsségeteknek? Gondolok itt: szociális asszisztnes, szociális gyermek és ifjúságvédelmi ügyintéző, ifjúságvédelmi felügyelő,szociális szervező, gyógypedagógus asszisztens,pedagógiai asszisztens, családpedagógiai mentor, szociális segítő. szenvedélybeteg gondozó, gerontológiai gonddozó, pszihiátriai gondozó, főiskolai végzettséggel pedig szociális munkás és szociológus,szociálpedagógus! Az okj-s végzettséggel vagy a főiskolai diplomával lehet jobban elhelyezkedni? Nagyon érdekel minden válasz!
2011. szept. 30. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírom amiket látok, mert ilyen területen vagyok én is.


Munka az mindig van, viszont nagyon kevés fizetésért, főiskolai diplomával lehet olyan bruttó 110-120 körül számítani. Főiskolai diplomával viszonylag jók a kilátások. Még ha telített is az adott terület ahová mennél- előbb utóbb mindig van valaki, aki elmegy szülni (gyakran van ilyen, mivel sok nő dolgozik szociális területen), vagy egyszerűen nem bír tovább dolgozni az illető az adott helyen, és elmegy máshová (ilyen is gyakran van, mert elég megterhelő munka). Fontos a tapasztalat. Ha főiskolán végzel szociális szakot vedd komolyan a gyakorlatokat, esetleg járj el valahová még önkénteskedni. Ha csak heti egy délutánt tudsz menni, már az is jó. Sose lehet tudni, hogy később melyik régebbi gyakorlati vagy önkéntes helyedre vesznek fel dolgozni. Ha még se jön össze a munka az önkénteskedésből vagy a gyakorlatokból, akkor is tudsz ajánlólevelet, igazolást kérni, amivel máris előnyben vagy az állásinterjúkon. Főiskolai végzettséggel is jó ha szakosodsz valamire, és elmész továbbképzésre, mert általános szociális munkásból, szociálpedagógusból elég sok van ( lehet menni mediációs, addiktológiai konzulens, mentálhigénés stb szakirányokra )


Akkor asszisztens végzettségek:


Van ismerősöm pedagógiai asszisztens végzettséggel, ő nem tudott elhelyezkedni, sőt meg is mondta, hogy igazából nem tudja mi értelme volt a szaknak, mert benne se fogalmazódott meg, hogy mit lehet vele csinálni...

2 ismerősöm van akiknek gyógyped. aszisztens végzettsége van. 80 ezer körül keresnek, az egyik egy szociális intézményben végez adminisztratív munkát, a másik személysegítő egy mozgássérültekkel foglalkozó intézményben.

Szociális asszisztens végzettséggel, és kb. 80 körül lehet keresni. Erről tudni kell, hogy hiába tanul valaki ezen a szakon, a szak nem teszi lehetővé, hogy az illető a kliensek közelébe kerüljön. Akiket ismerek szoc. asszisztens végzettséggel általában a szociális intézmények recepcióin vannak, vagy az intézmények szolgálati kocsiját vezetik.


A szociális segítő és a gerontológiai gondozó képzettség egész jónak számít, mert ezekkel nem csak közalkalmazott lehetsz, hanem el lehet menni maszekolni pl: idős emberek mellé ápolónak.


A pszichiátriai gondozó végzettség kellendő, de kevés a pszichiátrai.

Szenvedélybeteg gondozóként nem nagyon lehet munkát találni, mivel ahhoz, hogy valaki szenvedélybetegekkel dolgozzon, már főiskola kell, és még mellé szakirányú képzettség is.

A gyermek és ifjúságvédelmi ügyintéző önmagában semmit se ér. Ha már van mellé egy pedagógia szakos diplomád, akkor viszont nagyon jó, mert így már el lehet menni családgondozónak.

Az ifjúságvédelmi felügyelő kellendő állás lenne, de ezeket a hirdetéseket általában mind úgy adják meg, hogy nevelői állások és főiskolai diploma kell hozzá, plusz legalább 3 év gyermekvédelmis tapasztalat.


Összességében még azt el lehet mondani, hogy ezeken a területeken, nem jó ha valaki túl fiatal. Nem tanácsos, ha mondjuk valaki elmegy szociális szakra érettségi után, aztán 21-22 évesen menne is dolgozni. Munka az ugyan van, de ilyen végzettséggel nehéz kiépíteni a tekintélyt, ha az ember túl fiatal, kevesett látott stb... Ez tipikusan olyan terület, ahol 25-30 körül ideális elkezdeni dolgozni, amikorra már van némi élettapasztalata az embernek, és már megedződik annyira, hogy könnyebben elviselje azt amit lát a munka folyamán.

2011. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) Most 2011-ben érettségiztem, de nem vettek fel szociális munkás szakra, mert nem volt elég a pontszámom... :/ Elkezdtem egy okj-t szociális gyermek és ifjúságvédelmi ügyintéző,de otthagytam mert a tanárok nem tanítottak semmit, az osztálytársak pedig nem is tudták, hogy miért jelentektek, szóval egy nagy káosz volt az egész... Én is úgy vélem, hogy a legjobb diplomával végezni ezt a nemes hivatást:) Nyelvvizságt akarok tenni (angolból) és ha ez sem elég akkor talán a fizetős verzió... De ahhoz ezt az évet végig kell dolgoznom, hogy meglegyen a teljes tandíjam a 3+1 félévre...Ez a helyzet...És engem ez komolyan érdekel! pl általános iskolában a hajlélktalanokról írtam egy 10 oldalas tanulmányt, (házidolgozat) Önkéntes is voltam már egy-két helyen és szokásom, hogy ha van megúnt ruhám elviszem olyan helykre ahol hasznát vehetik:)
2011. szept. 30. 15:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezenkívűl olvasok pszihológiai és szociológiai könyveket is, pl Andorka Rudolf Bevetés a szociológiába:) És az előbb elírtam.. nyelvvizsga:) így a helyes:) 1-2 évvel ezelőtt különben könnyebb volt erre a szakra bejutni:)Várok még más hozzászólásokat is... Minden válasz érdekel!
2011. szept. 30. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia;

Megint én vagyok. Valóban pár éve könnyebb volt ezekre a szakokra bejutni, viszont az se volt jó, mivel rengeteg olyan ember ment így szociális területre tanulni, akiknek köze se volt a szakmához, csupán nem akartak érettségi után dolgozni menni, és kellett nekik a diákigazolvány.


Ne törjön le, hogy most nem vettek fel! Mondom ezen a szakon kifejezetten előny, ha valaki idősebbként vág bele. Addig is menj el önkénteskedni még pár helyre, gyűlytsd az igazolásokat, és gyúrj rá a nyelvvizsgára! Előbb-utóbb sikerülni fog!


Még annyit a főiskolákról, hogy rengeteg helyen lehet szociális munkát szociálpedagógiát tanulni, és nagyon nem mindegy hogy hová mész. A pontszámok között is hatalmasak a különbségek, viszont nem tanácsos oda menni, ahová alig kell pont...Érdemes olyan helyre menni ahol más szakokon is minőségi oktatás folyik, mert a noname szakos szoc. munkás diplomák nem sok jót jelentenek az állásinterjún (ezekkel se lehetetlen elhelyezkedni, de akkor se számít jó kezdésnek)


Még annyit, hogy mindenképp ajánlott ezt a szakot nappalin tanulni, mert úgy sokkal több a gyakorlat (amit ugyebár később tapasztalatként tudsz felirni). Ha mégis levelezőn tanulnál, akkor annak úgy van értelme ha ilyen területen dolgozol, csak más végzettséggel- más beosztásban vagy pedig nagyon rá kell kapcsolni az önkénteskedésre, különben levelezőn fele annyi tapasztalatod se lesz!


Sok sikert a továbbiakhoz!

2011. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!