Gimiben 4 évig kell második nyelvet tanulni?
igen.
ha eljárkálsz külön tanárhoz, kérsz a tanárodtól segédletet, több feladatot, szóval külön rágyúrsz.. akkor csinálhatsz osztályozó vizsgát a későbbi évek anyagából. és akkor nem kell odajárnod.
hát mondjuk az nem lenne rossz XD
de mindegy, ami nem öl meg, attól szarabb kedvem lkesz
Hát ha 9.-es vagy, szerintem még simán átkérheted magad másik nyelvi csoportba, ha egyáltalán van. Kezdőnél aztán édesmindegy, hiszen nincsenek szintbéli különbségek és ennyi idő alatt valószínűleg csak a bemutatkozásig jutottak.
DE
Azért fontold meg a választásod. Nyelvtanulásnál nem csak az esztétikai-élvezeti élményt kell figyelembe venni. A német nyelv Közép-Európában szinte hasznosabb, mint az angol. Bár azt nem mondanám, hogy fontosabb. De ebben a régióban ez dominál. És igazából elég logikus nyelv, amiből ha átszenvedted magad az alapokon, már csak kis ugrás a felsőfok. Ergo elég jó tudást érhetsz el vele, ami aztán általában anyagilag is megtérül. Én pl. elég jó nyelvérzékű vagyok, nem találom a németet könnyűnek, de mindenképpen tanulható. Csak azért, mert "nemmtettsziik", ne váltsd le szerintem. Olyan viszont létezik, hogy egy embernek egyszerűen nem áll rá az agya bizonyos nyelvekre. Magyarként különösen nehéz tanulni a németet, szóval ez növeli a rizikófaktort.
Ami biztos, ha spanyolra, olaszra akarnád leváltani, akkor lehet, azt élveznéd rövidtávon, de úgy 10 év múlva vernéd a fejed a padba, miközben egy német nyelvtanfolyamon ülsz.
értem, köszi:)
és ha már össze tudok rakni egy mondatot, megtanulom az alapokat, onnan már könnyebben fog menni?
ez csak ilyen átmeneti állapot, amikor furcsa,h nőnemű a virág, meg a vécé..tehát ez most egy nehéz rész, amikor a der/die/das-t kell tanulni, megszokni, + átvergődni rajta?
pl az angolt 8 éve tanulom, már tök könnyen tanulom.
Igen, a németnél így van: eleinte nehéz, később könnyebb lesz. Angolnál, szokás mondani, fordítva van, ott alapvetően mindig-mindig új szavakat tanulsz, kifejezéseket és akkor még mindig sehol sem vagy egy anyanyelvihez képest. A német szabályok szerint alkotja a legtöbb szót, konkrétan leginkább szóösszetételekkel. Náluk szerintem a szlengnek vannak furcsa dolgai, de én még csak középfokot szereztem, úgyh nagyon mélyen nem látok bele. Aztán angolnál egy bizonyos szint után a mesterséges és a hétköznapi nyelvet kell tudnod elválasztani egymástól, mert pl. egy csomó igeidő van, és régiónként eltérhet, hogy mit hol használnak, bár nem mondom, régiós felosztásban a német is remekel, mivel Németo. ugye tartományokból áll - és akkor még nem beszéltünk Svájcról, Ausztriáról. :D
Szóval, hogy ne legyek túl parttalan: a legtöbb latin nyelvben egyébként vannak nemek, csak a névelőjük valamilyen logika szerint alakul és kevés vagy nincs rendhagyó. A németben ez nem így van, be kell seggelned, bár ott is vannak némi könnyítő útbaigazítások, de azért 100%-ig sosem tudhatod. Ez tipikusan olyan, hogy aki ezeket hallva nő fel, érzi, hogy helytelen vagy helyes valami,de te ebből sosem fogsz tökéletesre vizsgázni. Nem is baj amúgy, mert nem is lényeges annyira, másrészt sokszor még az anyanyelviek is elfelejtik, illetve nem is lehet mindig észrevenni. Apám kint él 10 éve, és még mindig gyakran téveszt ( én szoktam kijavítani-nekem még firss ), pedig gondolhatod, h ennyi idő alatt milyen profin beszél már.
Ha becsületesen gyakorolsz és megtanulod rendesen a nyelvtani leckéket, akkor nem lesznek problémáid, főleg, ha alapból mennek a nyelvek, ahogy mondtad, az angol is.
köszi szépen a választ:D
testvéremnek van olasz, spanyol, német középfokú, de azt mondta,hogy a németet utálta legjobban, és már egy mondatot sem tudna mondani . :D(angolt viszon szereti :DD)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!