Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kapni fogok rendszeres szociál...

Kapni fogok rendszeres szociális ösztöndíjat? NYME-GEO

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes lenne-e megpályáznom a rendszeres szociális támogatást.

Elsőéves vagyok az NYME-GEO-n. Félárva vagyok, édesapám 2001-ben hunyt el. Édesanyám regisztrált munkanélküli, munkanélküli segélyt nem kap, se semmilyen más juttatást. Van egy általános iskolás testvérem. Bejárós vagyok. A családban egy kereső van, a nevelőapám. A gond csak az hogy a pályázati lapon meg kell adni az egy főre jutó nettó havi jövedelmet:

20000 Ft alatt

20000 - 23000 Ft

23000 - 26000 Ft

26000 - 29000 Ft

29000 - 32000 Ft

A megfelelő mellé X-et kell tenni. Nálunk az egy főre jutó nettó havi jövedelem árvaellátással, családi pótlékkal együtt meghaladja a 32000 Ft-ot, ilyen lehetőség viszont nincs az űrlapon. Ez azt jelenti, hogy nem is érdemes pályáznom, mert nem fogok támogatást kapni?

Szükségem lenne rá, nagyon fontos, ezért kérem, aki tud segítsen.

Előre is köszönöm.


2011. szept. 13. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlik, akkor nem!!!

(dékán)

2011. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Termésetesen nem fogsz kapni. Ha az egy főre jutó jövedelem 32 felett van, az már bőven elég a megélésre. Ezek szerint 100ezer feletti bevételről beszélünk. Ahol 2 minimálbér van, és mindkettő szülő bejelentetten dolgozik, ott is 120 körül alakul a család bevétele.


1 kiskapu szokott lenni: A 3 gyerekes család. Ha van 2 testvéred, alanyi jogon jár a 28 ezer Ft. (Csak tudnám miért.)

Nálunk a félév kezdésekor mindig 18ezer körül mozgott az egy főre jutó jövedelem, és a 2 tesóm miatt kaptam 28at havonta. Emellett voltak olyanok is, ahol az egy főre jutó jövedelem 50 körül mozgott, de 2 testvére miatt kapott ő is 28-at. Baromi igazságos.

2011. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért valamit tisztázzunk. Én egyik ténylegesen rászoruló elől sem akarok elvenni semmit. Nem lehurrogást vártam, hanem indoklást (köszönöm, második válaszoló). Azért tettem fel a kérdést, mert mindenhol mást olvasok. Olvastam már, hogy alanyi jogon jár nagycsaládosoknak, tartósan betegeknek, árváknak, félárváknak... Meg láttam már sok olyan kérdést itt is, (mert végigbogarásztam mindet), aminél azt írták válasznak, hogy jövedelemtől független jár olyannak is, akinek csak egy eltartója van, vagy az eltartó rokkantnyugdíjas, stb. Nem érzem úgy, hogy a kérdés, amit feltettem, pofátlan lenne, egyszerűen csak a sok ellentétes információ miatt nem tudtam, mire számítsak. Mi nem vagyunk gazdagok, nem élünk luxusban, sőt még autónk sincs, és soha nem is volt. Mindenesetre köszönöm a bizalmat :S
2011. szept. 14. 16:07
 4/4 A kérdező kommentje:
De ha az első válaszoló tényleg a dékán, akkor biztos, hogy be sem adom a kérelmet...
2011. szept. 14. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!