Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tárgyfelvétel és...

Egyetemi tárgyfelvétel és vizsgák témakörben kérdeznék. Kérdőjel?

Figyelt kérdés
Ha olyan tárgyat is felveszek, ami másik félévben ajánlott, az gond? Mert lecsúsztam egy mostanra ajánlottról, mellesleg, az baj, vagy azt majd felveszem másik félévre és kész? Vizsgák a félévek végén vannak? Levelezősöknek azt kiírják majd valahol?
2011. szept. 12. 11:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és, ha kötelezőkből meglesz a szükséges kredit/félév, akkor mi célt szolgál a szabadon választható tárgy, csak azért kellhet, hogyha valakit érdekel, esetleg a kreditek növeléséhez?
2011. szept. 12. 11:27
 2/5 ausonia ***** válasza:
100%

először a kreditesre, mert az már nem látom :)

lehet, hogy adott félévben megvan az elvárt kreditek száma, de a kötválok nélkül a nagy egészben nem lesz annyi kredited, amennyi a diplomához kell.ezért kell őket felvenni.

nem baj, ha előbb veszel fel egy tárgyat, ha nincs előfeltétele (ami még neked nincs meg), akkor megcsinálhatod.ha van, akkor értelem szerűen nem.

ha csúszol egy tárggyal, az se olyan nagy baj, maximum a következő félévben nem tudod felvenni, ha nem hirdetik meg. van olyan tárgy,amit mondjuk csak az őszi, vagy csak a tavaszi szemeszterben hirdetnek, de ha sokan csúsztak vele, akkor szólni kell és általában meghirdetik következő félévben is(legalább is az én tapasztalataim szerint,de persze ez iskolánként eltérhet).vizsga a kollokviummal végződő tárgyakból van csak(előadás), ezek félév végén lesznek.szemináriumon ZH-kat írtok félévben (vagy egyéb elvárás van, pl. esszé, előadás), ezek félév közben lesznek.

minden vizsgára a neptunban vagy ETR-ben kell jelentkezni, az utolsó hetekben már meg szokták hirdetni a vizsgaidőpontokat, ott veszed fel,arra az időpontra, amelyik tetszik.

2011. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a neptun (ha az van) engedi, hogy felvegyél előre egy tárgyat (3. félévre ajánlják, de te 2.-ra veszed fel), az nem gond. Ha pont fordítva van, hogy az ajánlott félévre nem tudod felvenni, mert az előfeltétele nem sikerült, vagy betelt, vagy ütközik más tárggyal, az már lehet gond, mert elképzelhető, hogy emiatt majd csúszol a végén. pl ha erre a tárgyra, amit nem tudtál felvenni, épül valami még (ezeket a tantervben meg tudod nézni, hogy mire mi épül).

Szabadon választható azért kell, mert kötelező párat megcsinálni, nálunk 10 kreditnyit kell felvenni, egy teljesen el kell térnie attól, amit eredetileg tanulsz, szóval valószínűleg más szakok óráját kell felvenni (de lehet, hogy nálatok máshogy van).

Vizsgák a félév végén vannak, de a félév alatt vannak zh-k, amik igazából dolgozatok. Vannak olyan tárgyak, amiből nincs vizsga, a zh-kra kapott jegyekből adnak egy évközi jegyet, ami pedig vizsgás, ott a sikeres zh-kra adnak aláírást, és ha megvan az aláírásod, akkor mehetsz vizsgázni, és vizsgajegyet adnak.

Ha a zh-k nem sikerülnek, lehet pót zh-t írni, és ha sikertelen a vizsga, azt is lehet pótolni, ezekért viszont általában már fizetni kell.

Nálunk így van, de iskola válogatja.

2011. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha engedi a neptun, akkor vedd fel. Legfeljebb ledobnak róla, bár nekem is volt úgy 7. féléves tárgyam, hogy az 5. félévet alig kezdtem el, félév végén levizsgáztam belőle.


Szabvál: ahova én járok, ott elő van írva, hogy ennyi meg annyi kreditnyi szabvált el kell végezni.

2011. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönet emberek! Remek amúgy, hogy a suli semmiről se ad felvilágosítást ez ügyben. Annyi van a neten náluk kiírva, hogy 180 kredit kell 6 félév alatt. Az ugye 30/félév.
2011. szept. 12. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!