Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MÜTF kérdések. Szerinted?...

MÜTF kérdések. Szerinted? Olyan válaszoljon csak, aki, vagy akinek ismerőse odajárt!

Figyelt kérdés

1.

Milyen a nyelvoktatás? Hány nyelvóra van, és milyen a színvonal? Hány nyelvet lehet egyszerre tanulni?


2.

Milyen a kollégium (Bp)? Milyen gyakran lehet hazamenni vidékre (hetente pl, vagy havonta)? Mennyire szigorú? Kiválaszthatom-e, hogy kikkel szeretnék egy szobában lakni, vagy random az egész?


3.

A fősulinak vannak-e olyan hülye szabályai, mint pl. hogy tilos a körömfestés, stb..? (Mert már hallottam ilyenről egy nagy hírű fősuli kapcsán, kiábrándító:D)


4.

MÜTF HJF egyesülés miatt színvonal rontás várható? Ha igen, mennyire? :/


Köszi a válaszokat! :)


2011. aug. 29. 17:05
 1/8 A kérdező kommentje:
* romlás :)
2011. aug. 29. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Én februárban végeztem a MÜTF tatabányai tagozatán, megpróbálok válaszolni.


"1.

Milyen a nyelvoktatás? Hány nyelvóra van, és milyen a színvonal? Hány nyelvet lehet egyszerre tanulni?"

3 félév kötelező nyelvóra van, heti 2 (80 perces) órában. A gazdasági szaknyelv I. nevű tantárgyat csak a nyelvi szintfelmérő elvárt szintű teljesítése után lehet felvenni. Szabadon választható tárgyként lehet további nyelvórákat, megfelelő létszám esetén nyelvvizsga előkészítő kurzusokat is végezni. Ezek mellett a főiskolán működő nyelviskola térítés ellenében is szervez kiscsoportos nyelvtanfolyamokat és egyéb nyelvi szolgáltatásokat (fordítás, tolmácsolás stb.).


Az egyes szakok tantárgylistáit (köztük a nyelvórákat) letöltheted a főiskola Neptun-rendszeréből bejelentkezés nélkül!

[link]


"2.

Milyen a kollégium (Bp)? Milyen gyakran lehet hazamenni vidékre (hetente pl, vagy havonta)? Mennyire szigorú? Kiválaszthatom-e, hogy kikkel szeretnék egy szobában lakni, vagy random az egész?"

Mivel Tatabányára jártam és nem voltam kollégista, erről csak hallomásból tudok nyilatkozni. Olyat egyébként sehol nem hallottam, hogy ne lehetne hetente hazamenni, szóval ha időd és energiád engedi akkor utazol haza, amikor csak akarsz. Úgy tudom, Tatabányán a kollégiumi jelentkezési lapra fel lehetett tüntetni, hogy ki kivel szeretne egy szobába kerülni, gondolom ez Budapesten is így működik.


"3.

A fősulinak vannak-e olyan hülye szabályai, mint pl. hogy tilos a körömfestés, stb..? (Mert már hallottam ilyenről egy nagy hírű fősuli kapcsán, kiábrándító:D)"

Nincsenek ilyen hülye szabályok. Tatabányán arra kellett figyelni, hogy dohányosok csak a kijelölt helyen dohányozhattak (ami szerintem teljesen jogos és érthető), illetve az iskola előtti gyalogos kis téren nem lehetett parkolni. Egyébként körmöt festeni, divatosan öltözködni stb. nyugodtan lehet, senki nem foglalkozik vele.


"4.

MÜTF HJF egyesülés miatt színvonal rontás várható? Ha igen, mennyire? :/"

Szerintem az egyesülés nem lesz hatással a MÜTF által eddig oktatott szakokra. Úgy gondolom, hogy az egyesülés fő célja, hogy a 2 intézmény közös fenntartóval történő működtetése során hatékonyabb gazdálkodást érjenekek el, valamint szerintem a HJF-ről elsősorban a turizmus és vendéglátás szakot fogják adaptálni, szóval az eddigi MÜTF-ös képzések a jelenlegi formájukban és színvonalukban megmaradnak.


Remélem segítettem!

2011. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De még mennyire! Köszönöm :)
2011. szept. 1. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, lenne még kérdésem :) Az ösztöndíj az milyen átlag felett él? Több kérdésem tényleg nincs! :)
2011. szept. 11. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg a MÜTF-ön tanultam, a tanulmányi ösztöndíj 3,5-ös korrigált kreditindextől járt az államilag finanszírozott hallgatók számára. A korrigált kreditindex nem azonos az átlaggal, mivel ez a kreditekkel súlyozott osztályzatok és a kreditteljesítési arány hányadosa. Azt viszont nem tudom, hogy jelenleg is ez a 3,5-ös alsó határ van-e érvényben.


Ha kérdéses van még, írj nyugodtan, ha tudok, válaszolok! :)

2011. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :):)
2011. szept. 11. 19:22
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Én most vagyok harmadéves, nemzetközi gazdálkodás szakon, Bp-en.


Amit az előttem szóló a nyelvoktatásról leírt, az papíron mind igaz (nem tudom, hogy őt ki taníthatta, de kb. ugyanazok tanítanak Pesten, mint Tb-n), de a gyakorlatban nem sokat ér. Én egy angolon voltam, aztán inkább elfogadtattam a nyelvvizsgámat, de senkitől nem hallottam semmi jót a nyelvi órákról. "Szabadon válaszhatónak" mindig meghirdetnek vagy 2-3 nyelvet (olasz, spanyol, talán orosz), különböző szinteken, aztán jellemzően egyik sem indul el. Ha igen, az meg kb. hetente 2 óra. Kb. 15 hét a suli, tehát jó esetben is 30 nyelvi óra. Kb. a számokig lehet eljutni.


Nem vagyok kolis, de úgy tudom, random szerűen kerülnek össze a kolisok, haza meg akkor mész, amikor akarsz/tudsz :)

Azt tudom, hogy a hangulat nagyon jó. Ha komolyan érdekel a koli dolog, akkor írj privit, és megadom a legilletékesebb személy elérhetőségét ;)


Ilyen jellegű hülye szabályai nincsenek.


Színvonal: nehéz megmondani, hogy fog-e romlani, mert ugyan azok a tanárok, akik 10-15 éve itt tanítottak, akik a magot adták és akik rengeteget tettek a suliért (többek közt a tanszékvezetők), nemet mondtak a változásokra és vagy óraadók lettek, vagy végleg elmentek, de az is igaz, hogy kaptunk pár olyan HJF-es tanárt, akik nagyon jók.


Ösztöndíj 3,5-től van. Azt ne várd, hogy időben megkapod, de ez minden suliban így van.

Ami viszont igaz, hogy elég jó pénzt fizet (eddig legalábbis. Az idei sávokat még nem tudjuk.) 4 egész körüli átlag olyan 20e Ft/hó körül van (volt eddig).


Amit viszont kiemelnék, hogyha vannak külföldi terveid pl. Erasmus, akkor a MÜTF nagyon jó ugródeszka hozzá, mert az elmúlt években szereztek egy csomó Erasmusos helyet, de egyáltalán nincs túljelentkezés. Tehát ha teljesíted a kritériumokat (30 kredit/félév, kb. ennyi :D), akkor már mehetsz is, nem kell olyan vérre menő harcot folytatni, mint a többi/nagyobb suliban.


"Röviden" ennyi. Ha van még kérdésed, nekem is nyugodtan írhatsz :)

2011. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, írtam is egy e-mailt :)


Kár, hogy a nyelvoktatásról most akkor semmi pozitívat nem olvashattam, mert az azért nekem fontos. Van egy középfokú angolom meg egy németem, de az angolt felsőfokú nyelvvizsgára szeretném emelni, és spanyolból is szerettem volna valamiféle nyelvvizsgát (alap, vagy közép, ki tudja..). De akkor majd erre más megoldást kell keresnem. :D Azt még megkérdezném, hogy összességében te szereted a sulit? A külföldi tervek miatt (is) ez a legszimpatikusabb az összes pesti közül..

2011. okt. 22. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!