Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lerágott csont szinte, de...

Lerágott csont szinte, de hogy van ez a bölcsészekkel?

Figyelt kérdés

A következő jelzőket szedtem össze: buta, műveletlen és hasztalan. Alternatív, szürke egér, primitív(?), ápolatlan, könnyebb elvégezni.


- sokszor nagyobb az alapműveltségük, mint az átlagnak, mert sokat olvasnak


- vitatkoznék, hogy kinek könnyebb: ha egy mérnök bekerülne pl. magyar szakra nem hiszem, h. olyan jól megtudna vele birkózni (ha komolyan jól akar teljesíteni) és fordítva is igaz természetesen! Szóval annak igenis nehéz és kőkemény munka ez is, aki tényleg akar valamit a szakmájában dolgozni.


- én pszichoanalízissel és hungarológiával szeretnék foglalkozni és tanítani szeretnék, mert ezzel kapcsolatban érzek elhivatottságot, de fizika faktra is jártam és nem érzem úgy, h. nem tudnék megoldani egy-egy kisebb egyenletrendszert


- sokan járunk bölcsészek színházba, néptáncolni és tény, h. az "alternatívnak" mondott öltözködés nagyon is jellemző éppúgy mint azokra a mérnökökre és jogászokra, akik néptáncolnak, népi kultúrával foglalkoznak


- álmodozónak tartom magam, de ez nem jelenti azt, hogy "buta" lennék, csak azt, h. képes vagyok a realitásokon túl is látni bizonyos helyzeteket


- hasztalan: olvastam egy nagyon jó hozzászólást másutt: semmilyen szakma sem hasztalan, hiszen az a bölcsész angol tanár, aki szakmai nyelvet tanít üzletembereknek, a gépészmérnök által tervezett autóval jár be a nyelviskolába. Vagy: a mérnök ember, aki hazamegy a munkából és kikapcsolódik, olyan filmeket néz meg, olyan híreket hallgat, olyan könyvet olvas, amik mögött mind valamilyen bölcsész (társadalomtudós, író stb. áll)


Persze nem vitatom, hogy van pl. szabadbölcsészet, amit nagyon sokan azért tanulnak, mert nem jut más eszükbe, de én nem tartom jónak, hogy ez alapján ítéljünk meg bármit is.


2011. aug. 28. 15:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyésznek fogok szeptembertől tanulni. Bár magas pontszámom lett, második helyen bejelöltem az anglisztikát. Ha csak oda kerültem volna be, akkor tanárnak mentem volna. Mindig is érdekelt a kémia, biológia, genetika, és az idegennyelvek is. Nem szidom a(z összes) bölcsészt. Akik direkt azért mennek egyetemre (nem feltétlenül bölcsészek, bárkik), mert bulizni akarnak, nem pedig tanulni, azokat elítélem. Aki pedig direkt olyan szakot választ, amivel nem tud elhelyezkedni... az hül*e. Ez van. Hiába mondom, hogy én sárkánytenyésztést akarok tanulni (direkt találtam ki ilyen hü*yeséget) ha nem lesz soha rá szükség. Van ilyen sakból BTK-n TTK-n stb. szinte mindenhol.



Igen, nem tudom, ki volt Sassure, de nem hinném, hogy bármikor ennek hasznát venném életem során. Viszont annak már többet, hogy a sósavat meg a hyppót nem öntöm össze... zárt térben pláne. Sosem tudtam felfogni, miért kell történelmet tanulni, amikor inkább a jövőbe kéne tekinteni. Én nem tudok magolni, ezért nem is szerettem. Viszont érdekelt és meg tudtam tanulni, hogy egyes anyagok miből épülnek fel...


Nem vagyunk egyformák.

2011. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sósavat és hypot én sem fogok összeönteni. Nem azért, mert kémiát tanulok az egyetemen, hanem azért, mert ez hozzátartozik az "általános műveltséghez".


Történelmet nem azért tanulunk, hogy rágódjunk rajta, hanem azért, hogy tanuljunk a hibáinkból. Nem szeretek politizálni, de gondolj bele, ha nem tanultál volna diktatúrákról, akkor hogyan kezelnél egy diktatórikus kormányt pl.?

2011. aug. 29. 06:46
 13/16 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:37


Kedves válaszoló!


Nem azért tettem fel a kérdést, h. megerősítést nyerjek, hanem azért, mert nem értem. Nem értem, h. miért kell bármelyik embert is lehúzni a szakmája miatt.


Én úgy gondolom, h. bármelyik szaknak nagyobb lenne a megbecsülése, ha nem képeznének annyi embert. Ezért örülök - bár bölcsész vagyok -, a bölcsész helyek csökkentésének, mert így talán egyre inkább olyanok fognak bekerülni, akik tényleg elhivatottak a szakmájuk iránt.

2011. aug. 29. 06:48
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2015. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez úgy van a bölcsészekkel, hogy kevesen értékelik azokat az embereket, akik csak pofáznak, de konkrétan nem értenek semmihez.
2022. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó sem tudja, miről van szó. Épp azok pofáznak, de nem értenek a dologhoz, akik azt hiszik, minden szak képzésével tisztában vannak.
2022. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!