Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mitől függ az, hogy hány évet...

Mitől függ az, hogy hány évet lehet halasztani egy egyetemen?

Figyelt kérdés
Illetve az is érdekelne, hogy a passzív évek mit jelentenek. Sajnos semmit nem találtam erről az iskolám honlapján:s
2011. aug. 23. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, max. 2 félévet lehet halasztani egymás után folyamatosan. Aztán megszűnik a jogviszonyod.
2011. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:
100%
A felsőoktatási tv. szerint passziválni csak a képzési időd felét tudod. Tehát egy 8 féléves képzésnél 4 félévet tudsz passziválni. Ezenkívül egyhuzamban csak 2 félévet tudsz passziválni, ezután legalább egy aktív félévnek kell következnie. A passziválás tulajdonképpen az egyetemi tanulmányaid felfüggesztését jelenti.
2011. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Nos, akkor jövök én, mint kivétel :D.


Egyetemre 2006-ban vettek fel. Sajnos nem arra a szakra, ahova menni szerettem volna, bepánikoltam, ezért egyetlen lehetőségként halasztottam egy évet, családi okokra hivatkozva, amit az egyetem engedélyezett. Mivel otthon nem ülhetek, ezért visszamentem a középiskolámba szakképző évfolyamra.


A képzés két éves volt, így amikor 2007-ben kaptam megint a papírokat az egyetemtől (beiratkozáshoz szükséges, ugyanaz, amit a frissen felvettek kapnak), leírtam, hogy OKJ-s képzésen tanulok, megadtam minden adatot (iskola neve, címe, om azonosítója, szak neve, okj bejegyzési száma, stb, stb), majd kérvényeztem még egy év halasztást. Az egyetem ezt is engedélyezte.


2008-ban két szakmával a zsebemben (lehetőség volt egy másik szakmát is szerezni, éltem a lehetőséggel). Jött ismét a levél az egyetemtől, amit már kitöltve visszaküldtem, így 2008-ban kezdtem el a tanulmányaimat. Nem tettek át fizetősre sem, hogy elfogytak volna az államilag támogatott félévek, én is nulláról indultam, mint a többiek.

2011. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hasonló az esetem mint neked, kedves utolsó.

én már lehúztam egy évet más suliban mint ami érdekelne (7 féléves képzés), és februárban beadnám a jelentkezésemet egy másik egyetemre, és ha a felvételit követően felvennének, 6 féléves lenne az a képzés. ez azt jelentené, hogy a jelenlegi iskolámban 3 félévem maradna hátra, de 3 évet kéne halasztanom.

és ezért nem értem, mert mindenki mást mond, hogy egyszerre csak két félévet lehet, de neked engedtek két évet is.. ah. :D

azért köszönöm a válaszokat, szerintem szeptemberben az első dolgom lesz a to-ra menni, hogy ők mit mondanak

2011. aug. 23. 20:34
 5/5 reptoid ***** válasza:
Egyedi elbírálás alapján nyilván lehet kérelmeket kérni, nálunk anno sokan kértek dékánit, hogy ne csapják ki őket a tvsz. alapján. Amit leírtam az az alapeset.
2011. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!