Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halasztani szeretném az 1....

Halasztani szeretném az 1. évet az egyetemen, mit kell tenni? Személyes aláírások kellenek-e, stb? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék külföldön dolgozni egy évig, de ehhez az kéne, hogy már a nyár elején elinduljak, és már jóval előtte munkaközvetítő irodával beszéljek. A gond csak az, hogy ha fölvesznek egyetemre, nem tudnék hazajönni, hogy papírokat írogassak alá.

A kérdés az, hogy KELL-E ALÁÍRNI valamit ilyenkor SZEMÉLYESEN, vagy telefonon, faxon, stb. meg lehet ezt oldani? Ha pedig EGYÁLTALÁN NEM reagálok semmire (az egyetemi fölvételre pontosabban), mi lesz? Egyszerűen kizárnak a rendszerből, vagy lesznek egyéb következményei is? Egy év után felvételizhetek oda újra?

Kérlek titeket, komolyan válaszoljatok, mert a környezetemben senki se hajlandó segíteni, és már épp itt lenne az ideje, hogy döntsek: megyek vagy maradok...?


2011. ápr. 6. 22:06
 1/5 anonim válasza:

Én most márciusban intéztem el a 2. félévem halasztását. Nálunk ha jól emlékszem úgy működött, hogy bementem a tanulmányi osztályra, és indokkal együtt(mert megkérdezték) mondtam, hogy szeretném halasztani ezt a félévet. (Arra egyébként számíts, hogy meg fogják kérdezni, mikor szeretnéd folytatni az iskolát)

Ezután nyomtatott nekem egy papírt, amit lepecsételt és valami magasabb rangúhoz (igazgató, vagy nemtudom kihez vitte) elvitt, hogy aláírja. Ezután odaadta a papírt, még egy sor megjegyzést hozzáfűzött, amikre már nem emlékszem pontosan, és utamra engedett.


Viszont arról fogalmam sincs hogyan zajlik ez akkor, ha rögtön az egész első évet halasztod. Érdemes bemenned a leendő iskoládba és neked is megkeresned a tanulmányi osztályt, ott biztosan mindent részletesen elmondanak neked, akár rögtön el is intézitek.

Vagy a középiskoládban kérdezd meg a tanáraid, ők is biztos tudnak mondani egy-két lényeges információt! ;)

2011. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy első évet lehet-e halasztani. De a nevedben meghatalmazással bárki eljárhat.
2011. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden iskolában lehet rögtön az első félévet halasztani, erre kérdezz rá az adott intézmény tanulmányi osztályán. Szintén iskolától függ a halasztás menete, van ahol egy papírt kell kitölteni (és akár feladhatod postán is, nem muszáj személyesen), van ahol pedig Neptunban pár kattintás.


Viszont ahhoz, hogy halaszthass, először be kell iratkozni, ez nappalisoknál általában személyesen történik, az iskola által megadott nap(ok)on, de ahogy az utolsó is írta, lehetséges, hogy elég egy meghatalmazás és bárki eljárhat helyetted.


Ha nem reagálsz semmire, nem iratkozol be, akkor egyszerűen semmisnek veszik a felvételedet, viszont a következő felvételi eljárásban jelentkezhetsz újra.


Azt gondolom tudod, ha halasztasz az egyetemen (tehát passzív félévre mész), akkor nem lesz hallgatói jogviszonyod, tehát nem kapsz diákigazolványt, nem fizet utánad az egyetem TB-t, stb.

2011. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egy tavalyi rendelet óta egy iskolában sem lehet az első évet halasztani... nekem is ez húzta keresztbe a számításaimat,addig én akartam egy szakot meg még egy nyelvvizsgát csinálni... dehát köszönjük az állambácsinak
2011. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek! :)
2011. ápr. 30. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!