Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek 3-as matekkal?

Felvesznek 3-as matekkal?

Figyelt kérdés
SZTE mérnök informatika karra szeretnék menni, csak annyi a bibi, hogy 3-as a matekom. Érteni mindent megértek,legalább egy 2-esre minden dogát megirtam. Szóval érteni értem,csak nem nagy szinten. Infó jól megy, csak ilyen matekkal megéri oda menni? Ha nem, akkor melyik iskolát ajánlanátok? Mindenképpen szeretnék mérnök informatikus diplomát
2011. aug. 17. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem alapból felesleges így mérnökire menned Vagy ha igen, akkor alapvetően változtatni kell a szemléleteden.

Az egyetemen néha az is kevés ha mindent 100%-osan értesz. "Nagy szinten".

Ez felsőfukú iskola, ráadásul mérnöki képzés, azért általában nem az "evezést" várják el.

2011. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Az én barátom is mérnök infóra jár, igaz nem a SZTE-re, de nagyon szenved a matekkal. 4 évig járt matektanárhoz (szakközép ideje alatt), szinte mindent kívülről tud, és mégis nagyon nehezen megy neki.

Szerintem ha csak kettes-hármas a matekod, akkor nagyon nehéz lesz neked. Én a helyedben nem is mernék belevágni, de ez a te döntésed.

Az, hogy fel-e vesznek, az a pontjaidtól függ, illetve, hogy államira vagy fizetősre akarsz menni.

2011. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hááát, oda nagyon nagyon kell a matek tudás, közel sem olyan a tananyag mint középiskolában...Sokkal nehezebb.

Ilyen: :O

[link]

2011. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem a felvételi lesz nehéz, hanem végigcsinálni.


Mivel most már Bsc képzések vannak, olyan nagy különbség nem lesz se a szegedi, se a győri, se a pesti.. stb. képzés között, a matek minden mérnöki és infó szakon elég nehéz lesz.


Ha még középiskolás korodban megtanulsz rendesen deriválni, integrálni, úgy hogy meg is érted, hogy mit miért csinálsz, akkor menj, igen.


De ha pl. egy középszintű matek érettségit csinálsz majd, amin épp csak eléred majd a 3-ast, akkor tényleg nem a mérnökinfó az, ami neked való. Mert egy csomó informatika jellegű óra is feltételezi majd a matematika ismereteket.

2011. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ilyen szintű matekkal amilyennel rendelkezem, milyen főiskolára lehetne menni? Az infó irányt meg szeretném tartani,de most már kicsit tanácstalan vagyok. Ötletek?
2011. aug. 17. 16:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy azért valamilyen informatikusként végezzek, legyen esélyem elhelyezkedni a nagyvilágban, és keresett is a szakma? Örömmel vennék pár tanácsot ami szerintetek menne,és van rá kereslek. Köszönöm
2011. aug. 17. 16:12
 7/11 anonim ***** válasza:

most főiskolai/egyetemi szinten kb. 4 fajta infó szak van lényegében:

mérnökinfó, gazdinfó, programtervező informatikus, programtervező matematikus.


szerintem mind a 4-hez elég erős matek kell. Hányadikas vagy egyébként? Mert ha még 1-2 éved van érettségiig hátra, azért sok mindent változtathatsz a hozzáállásodon, ahogy egy korábbi hozzászóló is említette.

2011. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most leszek végzős, szóval 1 évem van hátra
2011. aug. 17. 17:11
 9/11 A kérdező kommentje:
gazdaságinformatikussal mi a helyzet?
2011. aug. 17. 17:17
 10/11 anonim ***** válasza:
az alaptárgyak ugyanazok mindegyiknél, analízést és diszkrét matekot mindenhol fognak tanítani legalább 2 félévig ha nem több, meg líneáris algebrát is.
2011. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!