Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor van az előrehozott...

Mikor van az előrehozott érettségi? Lehetséges, hogy arra készülnek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm meg a bnője németet tanulnak és láttam, hogy írta neki, hogy kellenének emelt tételek. Szerintetek érettségire készülnek már ilyenkor vagy csak nyelvvizsga? Előrehozott érettségi mikor van?
2011. aug. 16. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg?

Egyébként az előrehozott érettségi ugyanakkor van, mint a rendes: május-júniusban és október-novemberben.

2011. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ismerem őket személyesen. És aki előrehozott érettségit ír, az meddig jár suliba?
2011. aug. 16. 23:19
 3/10 anonim válasza:

Előrehozott érettségi ugyanakkor van, mikor a rendes. Amikor bioszból csináltunk osztálytársaimmal előrehozottat a negyedikesekkel együtt vizsgáztunk.


Ismerősöd meg a barátnője ha érettségire készülnek, akkor az őszi vizsgaidőszakban akarják megcsinálni - mivel érettségi ősszel (október táján), és tavasz végén, nyár elején (május, június) van.

2011. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én kétszer is csináltam előrehozottat, mindkettőt ősszel. Az előtte való nap nem voltam köteles iskolába menni, illetve aznap sem kellett az órákra bemenni, utána sem.


Mondjuk először én is nyelvből érettségiztem így, csak én angolból. A nyáron készültem fel rá, ugyanis osztályozóvizsga is kell (az év végi jegy helyett ennek az értékelése fog számítani, így nem kell órára bejárnom), ami augusztusban van. Szóval szerintem arra készülnek.


Tételeket meg nyelvből elég hülyeségnek tartom tanulni, én nem is tudtam, hogy mik azok a tételek akkor, és mégis ötös lett, meg sikerült az érettségi is. :DDD Szóval inkább szavak, szavak, szavak, + folyékony kommunikáció, az nagyon fontos.

2011. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
23:31 - Köszi a választ. Még annyi kérdésem van, hogy ha nyelvből érettségiznek mondjuk ősszel, akkor attól még utána ugyan úgy kell nekik suliba járni, csak a nyelvórákra nem kötelező bejárniuk?
2011. aug. 16. 23:41
 6/10 anonim válasza:

23:24-es vagyok


Nálunk egy csokornyi srác leérettségizett angolból ősszel, onnantól ők nem kellett bejárjanak órára.

2011. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De gondolom csak angolra nem kellett bejárniuk, suliba attól még kellett. :)
2011. aug. 17. 00:01
 8/10 anonim válasza:
Persze, többi tárgyból valahogy nekik is le kellett érettségizni :)
2011. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amiből osztályozóvizsgád van, arra nem vagy köteles bejárni. Ergo akármiből leteheted, és akkor nem lesz órád, amire bejárhatsz, elvileg. Gyakorlatilag meg levelet kell írni az igazgatónak, amiben kérvényezed, és ha nem indoklod meg, akkor nem fogja megengedni. :P De hát egy előrehozott érettségi elég indok. (Dehát vagy de hát? O_o)
2011. aug. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly májusban csináltam középszintű angolt, osztályozó február környékén volt, be kellett járni órára, mert csak év végén írták be a bizonyítványba, órán készültem a vizsgára. Októberben szintemelőt tettem, már akkor sem kellett bejárni angolra, volt heti 4 lyukas órám, készültem másra. Ha te 9-es korodban azt mondod, érettségizel angolból, mert anyu-apu angoltanár, csapból is az angol folyik, és még angolul is gondolkozol, ergo qrvajóvagy angolból (vagy bármiből), írsz egy levelet az igazgatónak, hogy engedélyezze az osztályozóvizsgát a hátralévő tananyagból (egyeztetsz a tanárral), levizsgázol, leérettségizel, írsz még egy levelet az igazgatónak, hogy mivel leérettségiztél, kéred, hogy mentsen fel a további óralátogatási kötelezettség (óralátogatás, nem iskolalátogatás! ez fontos) alól, engedélyezi, így azokra az órákra nem kell bejárnod. Nálunk így volt, de ha mélyebben érdekel, akkor majd megkérdezed az osztályfőnöködet :D
2011. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!