Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha megvan az előrehozott...

Ha megvan az előrehozott érettségi egy tárgyból, akkor azokra az órákra még járnom kell?

Figyelt kérdés

Tudtommal nem, és elég illogikus is volna, ha kellene.


Ellenben, holnap kell leadni a faktokra való jelentkezést, és nem tudom, bejelöljem-e az eddigi faktomat (amiből megvan az érettségi), úgy, hogy nem valószínű, hogy ott volnék az órán.


2011. máj. 24. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy érettségizhess le kell tenned az osztályozó vizsgát a tárgy anyagából a hátralevő éveidre. Ha már van érettségid az adott tárgyból, akkor elvileg ez megvan, tehát van jegyed, teljesítetted a tantárgy követelményeit, nem kell bejárnod.

A faktot akkor vedd fel arra a tárgyra, ha pl. szeretnél szintemelő érettségit tenni, vagy ha nyelvről van szó, akkor magasabb szintű nyelvvizsgát. Arra jó a plusz ingyen óra.

2011. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, megvan az osztályozó. Mindezzel pedig semmi gond nem is volna, csak az a helyzet, hogy én emeltet írtam, egész pontosan angolból. Így viszont teljesen felesleges volna bejárnom, de ha úgy alakul, hogy nem mindig első vagy utolsó óra volna az angol, és jobb híján mégis bemennék, akkor csak nem a leggyengébb csoportot látogatnám. Ha viszont ez nem így történik, akkor meg teljesen felesleges jelentkeznem faktra, mert állítólag az igazolatlannal járna (bár ezt nem hiszem, de fő az óvatosság).
2011. máj. 24. 15:54
 3/4 orsii3 válasza:
nem kell
2011. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na megtudakoltam a tanáromtól. Nem lesz már órám, amennyiben nem jelölöm be a faktot. Ha viszont igen, akkor kötelező megjelennem az órán, hiába van meg az emelt érettségi. Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 25. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!