Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tudni a Pázmány...

Mit lehet tudni a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Boldog Gizella Kollégiumáról? Bármilyen infó jöhet!

Figyelt kérdés
A honlapot már néztem, de konkrét szabályzatot nem nagyon ír, ezért kérdem, mert a többi Pázmány BTK-s kolesznak komoly szabályrendszere van, ez talán a kivétel
2011. júl. 29. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Pázmánynak minden koleszát az Egyház vezeti. Szóval papokkal, apácákkal kell együtt élni. A női kollégiumban, csak nők élnek, férfi nem teheti be a lábát. A férfi kollégiumokban pedig ugyan ez fordítva. Ennyit tudok :)
2011. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A kérdezőnek valószínűleg nem aktuális már a kérdés, de leírom a véleményem, tapasztalataimat, hátha mást segítek vele.


Semmiképpen nem ajánlom ezt a kollégiumot, a következők miatt:


1. 15-20 percre van az egyetemtől


2. Szigorúak a szabályok, pl. ha csúnya a konyha, vagy nem szelektálnak (amit egyébként év elején úgy vezettek fel, hogy nem közelező) az ott lakók, akkor minuszpontokat, és kauciólevonást lehet kapni; fiút csak a közös helyiségekben lehet fogadni, és ott is árgus szemekkel figyelik, hogy mit csináltok, bár a kb. 2 nm-es konyhában nem sokat lehet.


3. Télen alig van fűtés, végig 17-18 fokban ültünk a szobában, a vezetés ezt lesz@rta ("Nagyobb bajuk ne legyen."). Ajánlom egyébként a legalább 2000 W-os hajszárítókat, azzal úgy ahogy fel lehet fűteni a szobát. :D


4. Ha valami elromlik, (pl. bojler, mosógép), akkor minimum 2 hét, mire történik valami (a folyosónkon 2 hétig nem volt melegvíz).


5. A tisztaság hagy kívánnivalókat maga után (pl. WC-k, zuhanyzók), a penésztől meg csoda, hogy eddig senki sem kapott anafilaxiás sokkot.


Lehet, hogy már nem így vélekedik a koliról, de nekem csak rossz tapasztalataim voltak vele kapcsolatban. A Iosephinumról viszont sokkal jobbakat hallottam. Sok szobának van kis terasza, 5 percre van a campus-tól szebb helyen, és 2 szoba osztozik egy fürdőszobán.

2012. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Második válaszoló: Azóta már oda járok, és az összes általad leírt negatív jellemzőt saját magam is megtapasztaltam :D Annyiszor ott akartam már hagyni, és beköltözni egy nyüzsgő pesti albérletbe, hogy nem is tudnám összeszámolni, de végül is, összességében szerettem ott lakni, mert nagyon jófej emberekkel találkoztam, akik ugyan kicsit furák (pozitív értelemben), de egyediek is. Amúgy a legrosszabb tényleg az volt, amikor mindenki a mi emeletünkre járt át fürdeni, mert sehol máshol nem volt melegvíz, meg a telek... tényleg nagyon hideg van, és hát ami nekem a legnagyobb bánatom volt, az a hiper-szuper gyors internet
2012. aug. 16. 10:40
 4/5 anonim válasza:
Tényleg a netről meg is feledkeztem...:D
2012. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyileg hol van?
2014. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!