Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha költségesre vettek fel, de...

Ha költségesre vettek fel, de halmozottan hátrányos vagyok és messze is lakom az egyetemtől van esélyem kollégiumot kapni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon, mert oda általában az államilag finanszírozottakat veszik fel.Egy próbát megér, de ne legyenek illúzióid sajnos:o(((

Mit jelent nálad, hogy halmozottan hátrányos?

2011. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kollégiumokban általában 3dolog az amivel csoportosítanak , szóval a szociális helyzet, a távolság és a pont amit elértél.

Halmozottan hátrányos a legsúlyosabb , a legrosszabb szociális helyzetben lévők...

2011. júl. 26. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudom, hogy mi alapján szelektálnak a koliban öt évig kolis voltam, de köszi, hogy leírtad.

Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy az államilag finanszírozottakat szoktál felvenni a koliba, nagyon ritka, hogy el költségtérítéses bekerül, ők általában albérletben vannak.

Öt év alatt én négy ilyen emberrel találkoztam a kolinkba, de ők is protekciósok voltak.

Az, hogy mit jelent a halmozottan hátrányos tudom, de köszi.

A kérdésem arra irányult, hogy ez nálad miben mutatkozik meg?

2011. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még egy dolog, azt mondják, hogy akit költségesre vesznek fel annak erre van a diákhitel kitalálva, hogy abból fizesse az albérletet, ezért írtam, hogy sajnos ne legyenek illúzióid.
2011. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja értem, ... édesanyukám meghalt és apu csak 8általánost végzett ...kapom a rendszeres gyermekvédelmi támogatást

van jegyzői igazolásom arról, hogy az vagyok

2011. júl. 26. 11:08
 6/10 A kérdező kommentje:
mondjuk szerintem ez a leggázabb dolog, mert nem elég a diákhitel sem, még ha az egészet veszi fel valaki , hogy a sulit és az albérletet is fizesse
2011. júl. 26. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké szóval kapod az árvaellátást, az oké.

Az nem befolyásoló tényező az egyetemeken és főiskolákon, hogy édesapádnak 8 általánosa van.

Figyelj, menj be beiratkozáskor a TO-ra vidd be a jegyzői igazolást, plusz édesapád kereseti igazolását, ha a családban az egy főre jutó jövedelem eléri a 60.000Ft-ot akkor nem tudják ez figyelembe venni.

Pl: ha édesapád havi 150-et keres és ketten vagytok akkor ezt nem veszik alapul, de pl ha van ég öt tesód akkor igen, mert akkor kb 20.000Ft az egy főre jutó jövedelem.

Ha pl abba a házba a nagyid is be van jelentve akkor hiába nő egy fővel a létszám, az ő nyugdíját is beleszámolják.

Ez az egyetemeken teljesen másképpen alakul.

De az 100% hogy a 8 általános végzettség az nem hátrányos helyzet az egyetemeken ahogy sajnos az árvaellátás sem.

Akkor van némi esélyed bejutni, ha nagyon alacsony lenne az egy főre jutó jövedelem a családba de akkor is dékáni vagy rektori/ sulifüggő/ méltányosságot kell kérvényezned.

Sajnos nem nagyon szokták elfogadni, ha nem jutottál be államilag finanszírozottra.

Nézd egy próbát megér, add be papírokat és a kérvényt, de érdemes egy albérlettel és egy magasabb összegű diákhitel igényléssel készülni.

2011. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen sajnos tudom, hogy kevés a diákhitel összege.:o(((

Figyelj, ha az első évet kibírod, és veszett jó lesz az átlagod átjelentkezhetsz államira jövőre, minden suliban más ennek a feltétele kérdezz utána.

Figyelj suli mellett keress a diákszövetkezeteknél munkát és az hoz némi plusz pénzt.

Az első éved kemény lesz, de ha tényleg a legjobbak közé kerülsz akkor a második év már könnyebb.

2011. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ha valaki halmozottan hátrányos akkor a családban az egyfőre jutó összeg a 40ezer , szóval nem éri el a 60at, de amúgy ha jegyzői igazolásom van arról, hogy halmozottan vagyok az, akkor biztosan az vagyok, mert én megis kaptam rá a plusz pontot és már vagy 8éve ezért harcolunk , szóval nem is ezzel van a baj, hanem csak azt nem tudom, h ez mennyire számít, úgyértem, h mondjuk nem lett olyan kevés pontom sem

és mostmegnéztem az SZTE honlapját és az volt, hogy amit néznek az a szociális helyzet, és a pont , amennyim van ...mindenhez rendelnek valami pontot , a koli felvételiben és az alapján dől el, hát lehet majd felhívom őket

2011. júl. 26. 11:23
 10/10 anonim ***** válasza:

(1) Kollégiumi elhelyezésben - mint természetbeni juttatásban - részesíthető:


a) Szegedi Tudományegyetemen államilag finanszírozott első alapképzésben, első kiegészítő alapképzésben, első akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképzésben nappali tagozaton tanulmányokat folytató magyar állampol-gárságú hallgatók,


b) az állami ösztöndíjban részesülő, doktori képzésben részt vevő nappali ta-gozatos hallgatók,


c) valamint a külön jogszabály vagy nemzetközi megállapodás alapján a(z) SZTE-n az a) és b) bekezdésben említett hallgatókkal azonos elbírálás alá eső külföldi állampolgárságú hallgatók [A/1, A/2, A/3, A/4, B), C), E) kategóriák].


A hallgató a számított finanszírozott hallgatói létszámba való beszámítás időtartamában részesülhet kollégiumi ellátásban. Ettől eltérni az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat egyetértésével lehet.

2011. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!