Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy SZIE? (túúl rövid. )

BGF vagy SZIE? (túúl rövid. )

Figyelt kérdés
Könyvvizsgáló szeretnék lenni, és jövőre fogok érettségizni. Mikor megláttam a BGF-en a ponthatárokat, kicsit szörnyülködtem. Ha esetleg nem kerülnék be jövőre, akkor a SZIE mennyire lenne jó? Illetve akkor mondanátok más főiskolát vagy egyetemet amin jó a pénzügy és számvitel?
2011. júl. 23. 12:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
közgazdasági szakközépbe járok, és tanulok mindkettőt, számvitel, pénzügy, gazdaság többi része, programozás, úgyhogy ettől annyira nem félek
2011. júl. 28. 13:15
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha topon vagy informatikából, programozásból, főleg OO területen, tudsz programozni C és C++ meg JAVA nyelveken, ismersz 1-2 script nyelvet is, meg adatbázis-programozással is jóban vagy, és a matematikai az erősséged közé tartozik (több és nehezebb matek van mint a pénzügyeseknek) akkor mindenképpen a BGF gazdasági informatika képzést válasszad.
2011. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

de én pénzügy-számvitelre akarok menni :D

ez csak a b terv, ha nem lenne meg majd a kellő pontom, és félévkor vagy az év végén átjelentkeznék

2011. júl. 28. 14:30
 14/17 anonim ***** válasza:
A probléma ezzel az, hogy míg emberi erőforráson, gazdálkodás és menedzsmenten, valamint pénzügy és számvitelen az alapozó tárgyak azonosak, míg gazdasági infón mások, így az átjelentkezés szerintem nem megoldható. Ha pénzügy és számvitelre szeretnél menni, és nem sikerül az állami finanszírozás, akkor érdemes lehet a költségtérítésest megjelölni. 1 év múlva ha a legjobbak között vagy átvesznek államira, én ezt tudom neked még javasolni.
2011. júl. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
nem mindenkinek van rá pénze...
2011. júl. 31. 19:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen ez érthető, nem olcsó a tandíj. :(

Ahogy elnéztem nincs nagy pontbeli különbség az egyes iskolák között (394-401), leszámítva a Covinust. Így a jóbban elismertebb iskolákba is hasonló ponttal lehet bejutni, mint a kevésbé elismertekbe.

Most azért volt "jelentős" pont emelkedés a BGF-en is mert a kormány csökkentette a felvehető keret létszámot, pl tavaly a BGF pénzügy és számvitelre 451 felvételizőt vettek fel államira, míg most csak 267-et, jövőre ez sajnos tovább fog csökkenni, és a pontok növekedni. Ha jól sikerül az érettségid, bevállalsz 1 vagy 2 emeltet, mellette van egy nyelvvizsgád, akkor remélhetőleg nem lesznek gondok, ha még sem sikerülne, akkor mellette ott vannak a felsőfokú szakképesítések, amik után újabb plusz pont jár, és kredit beszámítás. Sajnos, más 5letem nincs.

2011. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséged :)

van egy középfokú nyelvvizsgám, emeltezek elméleti gazdaságtanból, fogok menni OKTV versenyre (nem tudom, hogy azt az iskola beszámítja-e, de jó lenne)

idén matekon kívül mindenből 5-ös voltam (matekból 4-es), jövőre megpróbálom ezt szinten tartani, és remélhetőleg a matekot kijavítani, érettségire pedig rágyúrok

2011. júl. 31. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!