Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy SZIE? (túúl rövid. )

BGF vagy SZIE? (túúl rövid. )

Figyelt kérdés
Könyvvizsgáló szeretnék lenni, és jövőre fogok érettségizni. Mikor megláttam a BGF-en a ponthatárokat, kicsit szörnyülködtem. Ha esetleg nem kerülnék be jövőre, akkor a SZIE mennyire lenne jó? Illetve akkor mondanátok más főiskolát vagy egyetemet amin jó a pénzügy és számvitel?
2011. júl. 23. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ha rangorba kell állítani

sztem BGF jobb

de ha nagyon irreális h bekerülj

sztem nem jársz nagyon rosszul a SZIE-vel se!!



(SZIE-s vagyok, bár egész más szakon)

2011. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
-rangsorba
2011. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most felvételiztem, szerencsére sikerült bejutnom a BGF-re, második helyen én is a SZIE-t jelöltem meg. A pontok a BGF-en (385 --> 401) és a SZIE-n is felmentek (377 --> 394,395). Ugyanis a kormány ebben az évben a gazdasági képzéseknél kb 1300 hellyel csökkentet az államilag felvehető keretlétszámot, jövőre további csökkenés várható a felvehető létszámban.
2011. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
minden álmom hogy bekerüljek a BGF-re, bár a SZIE is nagyon tetszik, de azért mégiscsak a BGF az álmom, teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz velem jövőre, a tavalyi év is nehéz volt, mi lesz jövőre? :(
2011. júl. 23. 20:52
 5/17 anonim ***** válasza:
Esetleg létezik egy olyan megoldás is, ha nem sikerülne bejutnod a BGF-re a BSC alapképzésre, akkor ott megcélozni valamelyik felsőfokú szakképzést. Ha elvégezted akkor az plusz pont a BSC képzésnél, lesz némi előképzettséged, bizonyos tárgyakat beszámítanak.
2011. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ez az egyik vésztartalék, vagy ha pénzügy és számvitelre nem nyernék felvételt, de mondjuk emberi erőforrásokra igen, akkor még át tudnék jelentkezni
2011. júl. 23. 22:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
bgf :) egyébként az emberi erőforrásokra inkább hogy több a pont, mint pénzügy és számvitelre. legalább is, évek óta ez a tendencia volt. de látom most épp egy ponttal több volt idén.. de miért ne lehetne elég pontod? még egy éved van nem??
2011. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja és, egy év csúszással tudnál átjelentkezni. ;) legalább is eddig így volt.
2011. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen, később megnéztem a pontokat :), emberi erőforrások helyett gazdaságinformatikusnak mennék, már ha nem gyűlne össze elég pont, nagyon remélem hogy sikerül bekerülni :), nagyon szeretném, igen, még egy évem van hátra, idén fogok érettségizni :)
2011. júl. 26. 20:48
 10/17 anonim ***** válasza:
A gazdasági informatika a BGF-en, nagyon jó választás, ott logisztikai szakirány van, ami egy új dolog, és ez most egy hiány szakma, a myiltnapon elmondottakból az jött le, hogy könnyen el lehet vele helyezkedni. Szívem szerint arra mentem volna, de a programozásból nem vagyok a topon, így döntöttem a pénzügy és számvitel mellett. A két szak közötti átjárás kicsit nehézkes, mert az egyik gazdasági, a másik informatikai képzési terület.
2011. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!