Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon levelezőre szinte csak költségtérítéses formában lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő, mert pontok alapján szinte bárhova felvennének, de nekem nincs időm nappali tagozatra járni, mert sportoló vagyok. Ezért fizessek 100 ezreket?
2011. júl. 4. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy jobban megbecsüld, és ne csak a jogviszony előnyei miatt "járj" főiskolára. Nyilván sok ember nem ilyen, ahogyan te sem, de több sumák van mint hinnéd.


egy fizetős nappalis

2011. júl. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelentkezés előtt érdeklődd meg, hogy a választott szakodat elvégezheted-e egyéni tanrenddel. Ha sok a gyakorlati óra, akkor szinte biztos nem, mert azért gyakorlati szakma, hogy ott legyél, de ha nincs annyi gyak, akkor esélyes, hogy megoldható így.

TF-en meg szinte biztos, hogy örülnek neked és nem gördítenek akadályokat az utadba. Vagy rosszul gondolom?

2011. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
fizzesen a paraszt!
2011. júl. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézz körül a felvi, azért elég sok levelezős államilag finanszírozott képzés van, nem azt mondom, hogy mindenhol, de a legtöbb helyen találsz, hogy ebben a rendszerben milyen szakokat választhatsz az más kérdés.

Általában a slágeregyetemeken, mint a Corvinus sajnos tényleg nincs, de már a BGF-en igen.

A lényege az, hogy bebiztosítsák magukat arra, hogy el is végezd, az egyetemeket és főiskolákat elhagyó diákok rontják a statisztikát.

Egyébként ha költségtérítéses akkor is kérdezz rá a TO-n, hogy nincsen-e valamilyen lehetőség a tandíj csökkentésére.Szokott lenni.

A Corvinuson végeztem és a fél évente 200-as tandíj helyett csak 100-at kellett fizetnem, de az kétségtelen, hogy jó átlag kell hozzá.

Persze sajna nem mindenhol lehet megoldani.:o(

Azért ne kenődj el és próbálkozz a TO-kon, anno mindenki azt mondta, hogy nincs tandíjcsökkentés aztán mégis kijártam.Persze nem szeretnek erről beszélni.

2011. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!