Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az indexed és melyik...

Mennyi az indexed és melyik egyetemen/főiskolán mit tanulsz? Mennyit tanulsz érte?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 12:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egy kisvárosi műszaki fősulin vagyok, az utóbbi félévben kicsit túl is tanultam magam úgyérzem, a kreditekkel is kicsit túllőttem a célon, ilyet többet nem teszek, mert elég sok plusz időt igényelt mindez a vizsgaidőszakban. 37 kreditet vettem fel, mindent teljesítettem 4-esre, 5-ösre és 5,7-es lett a kreditindexem.


Egyébként elég igazságtalanul működnek a dolgok, de ezt fölöttem már leírták, mindenesetre a 4 egészes fölötti átlagot simán lehet hozni, ha szorgalmas vagy és érdekel az amit tanul!

2011. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
az első évben lehet több kreditet felvenni,mint az "előírt" kötelező 30? egyébként gazdaságot fogok tanulni, ami nem olyan érdekes, de belehúzok ;)
2011. júl. 4. 19:41
 13/13 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet. Nem mindig jön ez ki pont 30 kreditre! Van hogy csak 28-ra, van hogy 32-re. A harminc csak az ajánlott megszerzendő kreditek száma félévente, hogy az egyetemet/főiskolát menetrend szerint, időben végezd el. Fakultatív tárgyakkal még jópárat be lehet gyűjteni, de nem feltétlenül jó túl sokat. Inkább vegyél fel 30-32-t, de azt teljesítsd nagyon jól, minthogy felveszel 45-öt és 2-esekkel bukdácsolsz! Majd kitapasztalod ezt! :)

A plusz kreditek felvételével azonban vigyázni kell, mert bár nálunk ilyen nincs, de sok helyen fizetni kell a plusz kreditekért utolsó évben. Pl. 8 féléves képzésnél 240 kreditet kell összeszedni, ha te ehelyett 260-at szedsz össze, akkor azt a plusz 20-at kifizettetik veled. Ennek majd mindenképpen nézz utána, nehogy kellemetlen meglepetés érjen a "túlbuzgóság" miatt! :)


Nem tudom miért KELL jó átlagot produkálnod, de ha nem kényszer, hanem te döntöd el, hogy tanulni fogsz és kész, méghozzá jól, akkor simán lehet hozni egy minimum 4-es átlagot! Lesz kellemetlen élmény is, áttanult éjszakák ami után jó jegyet várna az ember, aztán kap egy kettest... ezek sz*rul tudnak esni az ember önbizalmának, de meg kell rázni magad és neki futni mégegyszer.

2011. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!