Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki felvilágosít az egyetem...

Valaki felvilágosít az egyetemi életről?

Figyelt kérdés
Ilyenek, h pl szorgalmi időszak az mi? vagy az előadás meg a szeminárium az ugyan az? a zh az mi? vizsgaidőszak? szigorlat? meg ha még valamit kihagytam akkor írjátok le, h mi micsoda, köszi :)
2011. júl. 2. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szorgalmi időszak: amikor suliba jársz, órák vannak.

előadás, szeminárium, labor, stb. - ezek az órák nevei. Általában előadásra nem kötelező bejárni, a többire igen.

zh - doga

vizsgaidőszak - mint az érettségi, nincsenek órák, hanem otthon tanulsz (vagy gyk-n lógsz, mint most én :D), aztán mész vizsgázni, erre kapod a jegyet. Nem minden tárgyból kell vizsgázni, általában csak ami előadás volt.

szigorlat - több félév anyagából dúúrva vizsga, ma már a legtöbb szakon nincs.

Létezik még pl. beadandó, amikor nagyobb lélegzetű feladatot kapsz és otthon írod meg, azán jegyet akpsz rá, de ami fontosabb, az a kötelező szakmai gyakorlat, amikor kinn vagy egy a szakodhoz kapcsolódó cégnél és velük dolgozol, gyakorlati dolgokat tanulsz.

2011. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog. Egyetemi életet félévekben mérjük, ami kb3 és fél hónapot ölel fel. Ennek van két része, a szorgalmi időszak és a vizsgaidőszak. Szorgalmi időszakban előadásokra, szemináriumokra jársz (nálunk annyi a különbség, hogy míg az előadáson az egész évfolyam ott van, szemináriumon kb. 50en vagyunk), gyakorlatok is vannak sok helyen. A félév során előfordulnak számonkérések, ezek a ZH-k, nem minden tárgyból vannak, általában a "fontosabbakból", legtöbb helyen ZH-hétről beszélünk, mikor több tárgyból egyszerre van ZH. Egyes tárgyakból a ZH-k átlaga lesz a jegy, másokból vizsga (=kollokvium) van, ez lehet írásban, szóban, vagy mindkettő. Ezekre készülsz fel a vizsgaidőszakban, mikor nincsenek óráid, csak tanulsz. Egyes tárgyakból ilyenkor is lehetnek konzultációk, ami annyit tesz, hogy bemész, és egyes anyagrészeket elmagyarázzák, segítenek, stb, de ez nem kötelező.
2011. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a ZH a "zárthelyi dolgozat" rövidítése. ezek hasonlóak egy középiskolai dolgozatíráshoz (fix időd van megoldani egy feladatsort/kifejteni egy témát, stb.), ezzel ellentétes az, amikor beadandót kell készíteni (ez lehet gépelt szöveg vagy powerpoint, stb.), és te döntöd el, mennyi időt szánsz rá.

a szemináriumok olyan órák, ahol kevesebben vannak, hasonlít az egész egy középiskolai órára - feladatmegoldások, közvetlenebb a kapcsolat az oktatóval, mint pl. egy olyan előadáson, ahol százan vagy még többen vannak jelen. a szemináriumokon szokás jelenléti ívet vezetni, míg az előadásokon az embermennyiség miatt ritka eset.

a szemináriumokon óráról órára készülnöd kell, ZH-kat, beadandókat írsz; míg az előadásoknál te döntöd el, mikor tanulsz (meg lehet szívni, ha vizsgaidőszak elején jön rá valaki, hogy hopp, mennyi olvasmánya van), és az előadások zárása a vizsga. (persze vannak olyan szemináriumi tanárok, akik csak egyetlen ZH-t íratnak félév végén, de attól még napi szinten készülni kell)

2011. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj, hogy megkérdezem...


Kémia szakra jelentkeztem, valószínűleg felvesznek. Olvastam, hogy pl általános kémiából lesz előadás, szeminárium és gyakorlat. Mindháromból lesz vizsga? Vagy ezeknél hogy csinálják? (Debreceni Egyetem)


Előre is köszönöm!

2011. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanaz a tárgy, szóval mindegyik általános kémia, akkor csak egy vizsga lesz, de mind a háromnak az anyagát számonkérik. Pl. orvosin van orvosi kémiából előadás és gyakorlat, az elsőn elmélet van, az utóbbin kísérletek, stb, a vizsgán mindkettőn leadott dolgokat számonkérik. Sztem hasonló lehet ott is.
2011. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem, köszi :)
2011. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!