Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gazdasági oldaláról...

Egy gazdasági oldaláról kevésbé elismert egyetemen tanulnál államin vagy egy erős és elismert főiskolán költségtérítésesen?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni,hogy melyiket válasszam. BGF nagyon erős tudást ad a gazdasági területeket tekintve, viszont elég sok a költségtérítés, dolgoznom kell mellette.

a SZIE kevésbé elismert ezen a területen, viszont mellette szól,hogy az államilag támogatott pontszámom valószínűleg meg lesz.

Nem vagyok karrierista de szeretnék minimum egy középvezető beosztásban dolgozni egy jó cégnél.


Melyiket választanád?


2011. jún. 29. 00:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Jövőre több pluszpont szerezhető, 1 év alatt simán tudsz tenni még egy középfokú nyelvvizsgát például.

A tárgyakról pedig: az a garancia rá hogy elfogadják, hogy te utánaolvasol a tantervekben, hogy mely tárgyakban van 70%-os átfedés a tantervben, és azokat a tárgyakat veszed fel :) Persze ha előkövetelmény nélkül fel tudod, de ez valószínű. Így már ez alatt az 1 év alatt is olyan tárgyakat csinálsz, amiket majd ott elfogadnak.

Továbbá 9 félév az államilag támogatott keret az alapképzésre, ha az 7 féléves. Tehát pont 1 évet amúgy is csúszhatsz, és még nem csúszol ki a keretből.

2011. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egy biztos


A BGF se ad erős tudást a gazdasági területeken…


Az is csak egy felszínes szívatás…


Ha valóban használható gazdasági tudásra akarsz szert tenni azt neked kell megszereznek


A főiskola/egyetem csak agymosás lesz…

2011. júl. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

gondolom az utolsó válaszoló írta a 2,4,5. választ is, és egyébként elolvastam és meghallgattam a linkeket is és furcsa de én is valahogy ebből indulok ki, hogy ha nem lesz diplomám akkor mehetek az utcára..


viszont amiket írsz felvet néhány (jogosan) felháborodott kérdést:

pl. a BME-GTK karán miért tanulnak az emberek éjt nappallá téve, ha az a tudás amit megszereznek "úgysem igazi"?????


az a helyzet, hogy ez a tudás nélkül, meg nem mondhatom az állásinterjún,hogy nincs diplomám , de sok gazdasági cikket olvasok..

ha meg egy gyengébb egyetemről de van, akkor sem hívnak be interjúra..

2011. júl. 3. 00:28
 14/21 anonim ***** válasza:

"pl. a BME-GTK karán miért tanulnak az emberek éjt nappallá téve, ha az a tudás amit megszereznek "úgysem igazi"????? "


Éjt nappallá téve tanulnának? Én nem úgy látom :P:P

BME-re járok, de más karra, egyik ismerősöm párhuzamosan végzi az építőmérnöki karral. Építős órákra jár csak be, és 0/minimális tanulással is 2-3-4-es jegyeket szerez gtk-n.

2011. júl. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

jó, most kiragadtál egy apró mozzanatot, de ez semmit nem változtat az alapkérdésen, nekem is van sok ismerősöm aki majd megpusztul a BME-n meg van olyan is , aki a BGF-en tanulja halálra magát, ez mind kapacitás kérdése.

a lényeg, hogy minek tanuljon valaki egy sokkal erősebb és elismertebb, szivatósabb egyetemen ha a válaszoló szerint az is egyenlő mértékben nem ér semmit mondjuk egy gyenge főiskolai diplomával egyetemben?

2011. júl. 3. 12:46
 16/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert a válaszoló rosszul mondja. A befektetett munkamennyiség egyenes arányban van a diploma értékével. Egy bóvli egyetemen alig kell megdolgozni egy ugyanolyan diplomáért, mint egy nehéz egyetemen. DE a munkáltató nem hülye, ő a saját maga által elvárt diplomák szintjeivel tisztában van. Tehát egy átlagember nyilván nem látja a különbséget mondjuk egy győri közlekedésmérnök, és a műegyetemi közlekedésmérnöki diploma között. De a munkáltató igen!! (tudom, hogy te nem közlekedésmérnök vagy, ez csak egy kiragadott példa volt, de ide is igaz)
2011. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

„hogy ha nem lesz diplomám, akkor mehetek az utcára”


napról napra csökken annak a diplomának az értéke…


„BME-GTK karán miért tanulnak az emberek éjt nappallá téve”


mert diplomát akarnak kapni, ami afféle belépőjegy az áhított állás felé… akár „Ave Maria-t” is elénekelnék ezért:))))


a képzés jelentős része indoktrináció, agymosás…


pl. az alábbi – Alan Greenspan egykori FED elnök által jegyzett –

gondolatok hangoztatása mellett is kivágnának egy pénzügy kurzusról:



Gold and Economic Freedom

by ALAN GREENSPAN

[written in 1966]


[link]


Gold standard now supported by Alan Greenspan the person who help destroy USD

http://www.youtube.com/watch?v=yRJs5yL62BA


Greenspan: Gold is a Universal Means of Payment

[link]


PS: remélem Alan Greenspan neve mond neked vmit:)

2011. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

„úgyhogy már nagyon el vok keseredve emiatt, hogy idén se sikerült”


ettől aztán ne keseredj el


az a fő, hogy szerezz vmi akkreditált papírt (belépőjegy!!!)


ha lehet, akkor minél jobbat!


De extrém költségekbe ne verd magadat emiatt…


és tanulj meg jól angolul…


kritikus elmével képezd magadat… (a valódi, mély tudás általában ebből származik…)


Semmit se vegyél készpénznek…


A jelenlegi oktatási rendszer lényegében információk kritikátlan visszaöklendezéséről szól, pedig a siker titka nem ez, hanem az önálló kritikus gondolkodás… ezt sehol sem fogják neked megtanítani… sőt le fognak róla szoktatni… ha hagyod…

2011. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

„A befektetett munkamennyiség egyenes arányban van a diploma értékével.”


Ez szimplán hülyeség…


„Egy bóvli egyetemen alig kell megdolgozni egy ugyanolyan diplomáért, mint egy nehéz egyetemen.”


Sztenderd pénzügy kurzus = agymosás

2011. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

„ha lehet, akkor minél jobbat!”


bocsánat itt rosszul fogalmaztam


ez lenne a pontos verzió:


„ha lehet, akkor minél ELISMERTEBBET!”


azt, hogy elismert nem jelenti feltétlenül azt, hogy jó… egy egyetem sok mindenről szól, pl. kapcsolatokról… egy MBA képzés kapcsán, pl. leginkább ezért fizetsz…


a nagyobb elismertség pedig az egyetem korábbi híréből is származhat… hiszen a híres egyetem lényegében összegyűjti a legjobban szituált emberanyagot… akik egyébként is vezető pozícióban kötnének ki pl. a családi kapcsolataik folytán…


ettől még nyugodtan lehet a képzés rossz, vagy rossz alapokon folyó… (pl. a Corvinus-Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen 30 éve még ezerrel nyomták a marxista lózungokat… az is elitképzés volt…)


PS: volt olyan ismerősöm aki a Corvinus pénzügy MSc elvégzése után a következőkkel zárta tanulmányait:


„Hülyébbnek érzem magamat, mint előtte…”


ettől függetlenül jól mutat az a diploma, és ma még tényleg jelentős munkaerő-piaci értéke van… de ez napról napra csökken…


PS: és a valóban sikeres emberek nem ilyen információktól lettek sikeresek, hanem pontosan attól, hogy megkérdőjelezték az efféle kurzusokon oktatott „igazságokat”…

2011. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!