Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy gazdasági oldaláról...

Egy gazdasági oldaláról kevésbé elismert egyetemen tanulnál államin vagy egy erős és elismert főiskolán költségtérítésesen?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni,hogy melyiket válasszam. BGF nagyon erős tudást ad a gazdasági területeket tekintve, viszont elég sok a költségtérítés, dolgoznom kell mellette.

a SZIE kevésbé elismert ezen a területen, viszont mellette szól,hogy az államilag támogatott pontszámom valószínűleg meg lesz.

Nem vagyok karrierista de szeretnék minimum egy középvezető beosztásban dolgozni egy jó cégnél.


Melyiket választanád?


2011. jún. 29. 00:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én a fizetőset választanám, de én könnyedén kifizetném a BGF-et. Tekintve, hogy pár milliós tandíjnak nézek elébe az aprópénz lenne.


Viszont, ha nem vagy eleresztve, akkor nem hiszem, hogy megéri diák hitelbe verni magad / szétdolgozni az agyadat, hogy valahogy finanszírozd az életedet + sulit (ami aztán lehet a tanulás rovására megy és az egész terved visszaüt) csak azért, hogy jobb helyen végezd.


Én akkor úgy döntenék, hogy széttanulom a s3ggem átgyalogolok mindenen egy jó gyakornoki helyért, bedolgozom magam, aztán ha végzek, akkor jól indulok, vagy ott megtartanak, vagy legalább is lesz kapcsolatod meg tapasztalatod. Igazából önmagában a BGF sem garantálná, hogy akkor neked adnak egy ilyen állást, így is úgy is meg kell dolgozni érte már az egyetem alatt, kérdés, hogy mit választasz, több energiát fektetsz bele, vagy perkálod a sok pénzt, és közben egy csomó időt és energiát még azon felül beleölsz abba, hogy meglegyen a pénz rá vagy hitellel kezded az életed.


Meg mondjuk mesterszakra jelentkezhetsz, ahova tetszik aztán.

2011. jún. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ne fizess érte!!!


Mindegyik vacak!!!


Nincs nagy különbség!!


Az összes képzés defektes...


Alig fogsz vmi értelmeset tanulni…


Ez mindössze „papírgyűjtés”…


Ellenben ha a gazdaság valódi működése érdekel, akkor ajánlanék néhány könyvet:


Közgazdaság kapcsán ezeket

[link]

[link]


Pénzügy kapcsán pedig ezt


[link]


a

[link]

honlapon rengeteg egyéb könyvet ingyen megtalálsz


pl. az alábbiakat ajánlom:

Ethics of money production

Man, economy and state with power and market

Money bank credit and economic cycles


+ mp3-as formátumban letölthető, hangoskönyvek, előadások, videók is vannak

[link] media.aspx


a gazdasági történések kapcsán pedig az alábbi két honlapot ajánlom

[link]


(archive rész, pl. Jim Willie CB, Nadeem Walayat, Gordon t Long nagyon jó)


[link]


+ egy jó magyar nyelvű blog:

[link]

2011. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Igen ezt mind tudjuk, de ha ugyanolyan tapasztalattal, ugyanolyan képességekkel és ugyanolyan eredménnyel végez két különböző helyen, akkor azt fogják nézni melyik hely a csilli villi és a munkáltatót nem biztos, hogy érdekli mit olvasott egyébként Max. ha van papírja ÉS azonkívül olvasott.


Így tulajdonképpen azt kell eldöntenie, amit fent írtam. Hogy többet dolgozik az egyetemmel kapcsolatban, vagy többet dolgozik azért, hogy tudja fizetni de közben akár kevesebb energiája maradjon csilli villi egyetemre.

2011. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"azt fogják nézni melyik hely a csilli villi és a munkáltatót nem biztos, hogy érdekli mit olvasott "


ezt mindenféle "papír"-szerzési hajlam nélkül is érdemes olvasni...


a csili-vili képzés végén lényegében semmit sem fog érteni abból, hogy hogyan működik VALÓBAN a rendszer...


PS: a csili-vili képzések korábban talán megérték a beléjük fektetett pénzt és időt


de ez nem garancia a jövőre nézve...


telítődik a piac...


nem fektetnék én ebbe milliókat...

2011. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

őszintén szólva én se szívesen..de azt sem szeretném,hogy majdnem 4 éven át "szenvedjek" egy papírért, amit utána senki figyelembe sem vesz és nem kapok normális munkát...

nem tudom, hogy ez pontosan hogy megy pl. gyakorlatra én szerzek munkahelyet és ha ügyes vagyok akkor ott is maradhatok? számít a tanulmányi eredményem, látja azt valaki,hogy hogy végeztem?

mert pl. a munka mellett nem biztos,hogy olyan remek tanulmányi átlagot tudnék hozni és akkor a fejvadász cégeket ezzel elüldözöm?

2011. jún. 29. 22:00
 6/21 A kérdező kommentje:
meg persze arra is gondoltam,hogy a munka biztos nem jön rosszul az önéletrajzba, még akkor sem ha más területen szereztem, nem? kit alkalmaznak szívesebben és jobb pozícióban, valakit akinek erős a diplomája és van 3 év más területen végzett tapasztalata de kevésbé jó átlaggal, vagy egy gyengébb egyetemen szerzett diploma jó átlaggal?
2011. jún. 29. 22:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Egy biztos tanulj meg jól angolul


És ne vedd készpénznek azt amit közgazdaságtan és pénzügy kapcsán tanítani fognak neked!


Olvasgasd pl. a marketoracle.co.uk-t, ill. zerohedge.com-ot


– tanulságos, hogy azok, akik valóban a tőzsdén spekulálnak a szó szoros értelmében körberöhögik a hivatalos közgazdaságtudományt/pénzügyet…


és ez a „hivatalos” tőzsde-szájtokra is jellemző, pl. a marketwatch.com-on olvasgass kommenteket, lényegében körberöhögik a wall street-i kaszinó-rabszolgák által írt cikkeket (reklámokat…)…


A piaci fundamentalistákra, az osztrák közgazdasági iskolára koncentrálj!


Egy nagyon jó összefoglaló mű

[link]


+ (részben kész) audió verzió (450 oldal az 1500-ból)

[link]


PS: szerintem jelentősen fog csökkenni a jelenlegi „sztár” gazdasági kurzusok értéke…


Nemsokára már nemcsak a tőzsdéző-közönség fogja körberöhögni a hivatalos verziót… hanem a széles nagyközönség is…

2011. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

még ez is idevág


mielőtt százezreket vagy urambocsá milliókat fektetsz vmi "sztár"-kurzusba nézd meg ezt a filmet:


College Conspiracy

http://www.youtube.com/watch?v=VpZtX32sKVE


amerikai, de itt is tanulságos...

2011. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt is érdemes megfontolni, hogy ha kiváló eredményeket érsz el költségtérítésesen, akkor átkerülhetsz államilag támogatottra is.

De azt is lehet hogy elkezded a SZIE-n, jövőre újra érettségizel (több pontot szerzel mint idén), felvesznek BGF államira, és a SZIE-n elvégzett tárgyak egy részét el tudod fogadtatni, így nem csúszol ki az államilag támogatott keretből.

Vagy SZIE-n csinálod a Bsc-t, az Msc-t pedig BGF-en.

2011. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
ez az , ami nagyon bizonytalan, mert mi van ha nem fogadnak el annyi kreditet, amennyivel még nem csúsznék féléveket? ráadásul nem ugyanazt a szakot jelöltem meg a 2 suliban bár mindkettő gazdasági. és már egyszer újrafelvételiztem, úgyhogy már nagyon el vok keseredve emiatt, hogy idén se sikerült..jövőre mitől lenne jobb az eredményem egyetem mellett??
2011. júl. 2. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!