Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesen esélytelen 406 pont...

Teljesen esélytelen 406 pont PTE-ÁJK jogászra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 16:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Tavalyi ponthatár:416 első helyre 50-nel kevesebben jelentkeztek,mint tavaly,összesen pedig 175-tel...
2011. jún. 27. 16:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet szerencséd is, mert pár éve is volt szép nagy kilengés. Még ne add fel, de ne is készülj biztosra.
2011. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74
2011. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elsőnek:köszönöm szépen! másodiknak:mi 77?
2011. jún. 29. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, mivel idén a nyelvvizsga is kevesebb pontot ér ezért sztm csúsznak a ponthatárok lefelé.

Másrészt a tendencia azt mutatja, hogy az elmúlt két évben kevesebben jelentkeztek jogásznak, mert borzasztóan telített a szakma.Kivéve az ELTE.

Off ugyan, de ha tanácsolhatom és a jog mellett maradsz keress két speciális ágat, mint pl internetjog vagy adójog stb amire szakosodhatsz és ebben már az egyetem alatt is próbálj kitűnni.

Nyolc éve végeztem az ELTE-n, most ugyan vezető jogtanácsos vagyok egy nemzetközi multinál, de csak azért, mert nemzetközi kereskedelmi és társasági jogra specializálódtam.Egyre több itthon az SSC és a BSC ha a suli mellett nem akarsz egész évben dolgozni, érdemes a nyári szünetekben ezeknél diákmunkát keresni, hogy bekerülj a vérkeringésbe.Két felsőfokú nyelvvizsga diplomáig elvárt.Angol az alapvető és egy másik elsősorba szláv nyelvre érdemes ráfeküdni.

Polgárjog, büntetőjog, hazai társasági jog, családjog felejhető.

Good luck!

2011. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!