Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz a Banki szakügyin...

Milyen nehéz a Banki szakügyintéző szakma?

Figyelt kérdés
Milyen ágazatokban lehet vele elhelyezkedni és kb. mennyit lehet vele keresni. Mennyire követelik a nyelvtudást?
2011. jún. 26. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Én banki szakügyintézőre járok. Most lett vége az első évemnek, éppen a 6 hetes gyakorlatomat töltöm egy helyi bankfiókban.


Bankoknál, takarékszövetkezeteknél, biztosítóknál, és szinte bárhol el lehet vele helyezkedni ahol van pénzügyi részleg (pl. gyárakban is).


Havonta, kezdőként a legalja olyan nettó 130-150 e Ft + cafeteria. Nem mellesleg kedvező hitelek is vannak a banki dolgozók számára.


De pl. egy több éve dolgozó banki ügyfélszolgálatos kiváló angol nyelvtudással nettó 270 ezer forintot vihet haza. Innentől meg felfelé a csillagos ég. :)


Nálunk a nyelvtudást nem erőltették eddig. Az első év során az érettségi tételeket vettük át. Ez abból állt, hogy szövegeket magoltunk és szóban elmondtuk a tanárnak. Szövegek voltak pl. az időjárásról, étkezésről, öltözködésről stb.


Ami talán nehézséget jelenthet az-az osztályozás. 60%-tól kettes, 70% hármas, 80% négyes, 90% ötös.


Nálunk nagy volt a lemorzsolódás 15-en kezdtük, és 9-en maradtunk a végére.

2011. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Én is arra is jelentkeztem. Hát pl. bankokban, úgy gondolom hogy akár vállalatoknál is.Tuti hogy kell tanulni szakmai nyelvet.
2011. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Postán is dolgozhatsz azt elfelejtettem mondani.
2011. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerősöm bankban dolgozik, sokan járnak hozzájuk gyakorlatra (szakügyintézők), de rendes állásra diplomásokat keresnek.


Kell egy középszintű angol, mert valutához is berakhatnak és akkor muszáj lesz idegen nyelven beszélned.

2011. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Siófokra a Krúdyba jár valaki? Mert én oda szeretnék menni. Tavaly érettségiztem, most így kell felvételit tennem vagy csak egy jelentkezési lapot kell kitöltenem? A két év alatt van ösztöndíj vagy valamilyen fizetés?
2011. jún. 27. 11:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ezeket nem tudom megmondani. Én az esztergomi közgázban végeztem és érettségi után erre a szakra jelentkeztem, így iskolarendszerű képzésben maradtam attól függetlenül, hogy ez a győri egyetem kihelyezett képzése az iskolában.

2011. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!