Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a kereslet germanisztik...

Milyen a kereslet germanisztika szakon végzettekre?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek végzős, nagyon szeretem a németet, van belőle felsőfokúm, és középszinten megcsináltam korábban az előrehozottat. Szerintetek megéri erre a szakra menni, lehet evvel kezdeni valamit később, vagy már így is elég német nyelvet ismerő tolmács, fordító van a piacon?
2011. jún. 12. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Deutsch ist mein Lieblingssprache! ;) :D
2011. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest már most is sok germanisztikát végzett ember van, hogy a németnek valójában a világban mekkora jelentősége van. Szerintem ha már felsőfokúd van belőle, akkor inkább valami reál tárgyat tanulják,mert ott nagyon jól tudod kamatoztatni a nyelvtudásodat. Germanisztikát végezve viszont nagyjából éhen halsz..
2011. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
igen, egyébként az a baj, hogy a nyelvtudás manapság már alap dolog. amellett muszáj valami máshoz is érteni, valami mást is tudni. :)
2011. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Germanisztika után lehet szakosodni, hogy tanár vagy pedig tolmács szeretnél lenni, de lehet hogy ezen kívül is vannak szakok, de én csak ezeket ismerem.

Szerintem egy tolmács, pl a rendőrségen vagy bárhol máshol jól kereshet. Viszont itt van nem messze Ausztria meg Németország, oda is ki lehet menni!

De sztem lehet boldogulni vele itthon is! :) Habár olyat érdemes megkérdezni, aki most végzett már germanisztikával vagy anglisztikával!

2011. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó : német tolmácsként mi a halálnyavalyát keres valaki Ausztriában vagy Németországban?? Vagy valaki németeknek akar németet tanítani? Körberöhögnek, olyan, mintha itthon egy magyar érettségid lenne. Akkor ha már "Osztrákia", akkor inkább anglisztikával lenne jobb. Vagy a német-magyar nagykövetségre gondoltál? Ahhoz kell egy másik diploma is.


Itthon elhelyezkedni pedig ha nem vagy kiemelkedő, nehéz. Évente 1000-en végeznek a népszerű anglisztika és germanisztika nyelvszakokon. Így is nagy munkanélküliség van szinte mindenütt, kivéve ha orvos vagy mérnök az illető.

2011. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!