Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarnak hirtelen ennyien...

Miért akarnak hirtelen ennyien menni orvosira?

Figyelt kérdés
Mást se olvasok az elmúlt napokban, mint kérdéseket orvosira készülőktől. Azt veszem észre, hogy egyre többen vannak, de szerintem 50%-nál nincs is meg az az elhivatottság, ami ehhez kell. Miért lett az orvosi szakma annyira nagy 'divat' ?
2011. jún. 8. 10:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
77%
SOTE (most már csak simán SE) a Semmelweis Egyetem, a SZOTE (vagy SZTE) a szegedi. Én csak a SOTE-ről tudok nyilatkozni, mert oda járok.
2011. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
84%

Senki nem szólta le a btk-sokat.

Szerintem már ők paranoiásak, és minden kijelentésben a büfészakot látják. Hihetetlen...

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg nem jelentkeznek többen, mint eddig. Csak több az ilyen kérdés.


Arról pedig, hogy miért van az, hogy a jelentkezők nagyon nagy része elvégzi (nem úgy, mint más szakokon):

Arra, hogy vki orvosira járjon, tényleg tudatosan készülni kell. Senki nem csinál poénból hat érettségit, főleg nem bioszból és kémiából/fizikából (az egyiket emelt szinten).

Ha vki nem tud magával mit kezdeni, akkor nem az lesz, hogy "áhh, nem tudom mi legyek, megcsinálom a biosz emeltet meg a kémiát és elmegyek orvosira", hanem szétnéz, hogy az öt kötelező tárgyával mit tud kezdeni.

Mert ugye a legtöbb BTS-s szakra az 5 kötelező tárgy közül biztos akad kettő, amit elfogadnak.


Tényleg van pár ember, aki azért van orvosin, mert anyuci-apuci orvos, és a kisgyerek sem csinálhat mást... De azért annyira nem jellemző, mint az ember gondolná.

Épp szociológián (mert ugye orvosoknak az is kell) beszéltük, hogy míg régebben a hallgatók között 70% volt azok aránya, akik orvos családból származtak, most már eléggé megfordult az arány...


Aki meg nem elhivatott, az általában kipotyog.

Nem azért lesz ilyen sok kiégett, szar, bunkó orvos, mert nem elég elhivatottak az emberek. Hanem mert megtapasztalják, hogy rengeteg meló, nulla megbecsülés, szar fizetés. Ha elfogadják a hálapénzt, mert nem 90 ezerből akarnak megélni, akkor meg leköpik őket.

Egyébként olvastam vmi tanulmányt, hogy pont azok égnek ki a leghamarabb, akik a legelhivatottabbak:)

2011. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!