Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért akarnak hirtelen ennyien...

Miért akarnak hirtelen ennyien menni orvosira?

Figyelt kérdés
Mást se olvasok az elmúlt napokban, mint kérdéseket orvosira készülőktől. Azt veszem észre, hogy egyre többen vannak, de szerintem 50%-nál nincs is meg az az elhivatottság, ami ehhez kell. Miért lett az orvosi szakma annyira nagy 'divat' ?
2011. jún. 8. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%
Sok a pénzes ember, s ezeknek a gyereke nem mehet ám akárhova, de nem ám! Még ha hülye is...!
2011. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Bennem pont ugyanez a kérdés merült fel, az egyik legnehezebb egyetem, viszonylag kevés megbecsüléssel és fizetéssel. Vagy mindenki rögtön ki akar menekülni külföldre?
2011. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak az orvos, de a fogorvos, gyógyszerész is egyre népszerűbb, mivel nagyon keresett szakmák. Ha meg valakit érdekel a biosz esetleg kémia, meg van egy kis elhivatottság akkor jelentkezik. Valóban "divat", de ez nem baj, ugyanis úgyis kiesnek azok, akik nem tanulnak.
2011. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Csak sajnos tényleg azt tapasztalom, hogy ha valaki már kicsit is szereti a bioszt, kémiát, akkor irány az orvosi.. Pedig nem hinném, hogy az összes úgy gondolkodik, hogy elhivatott, és rá tudja tenni arra az életét, hogy gyógyítson.. De ezek szerint akkor nem csak nekem tűnt fel :)
2011. jún. 8. 12:02
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
A jelentkezések alapján olyan sokkal többen nem akarnak orvosira menni, valószínűleg csak ide írnak mostanában több ilyen kérdést. Egyébként meg a jelentkezők fele sem kerül be és bekerülés után is, aki nem bírja vagy rájön, hogy ez mégsem "fekszik" neki, az általában otthagyja, nem tölt még el X évet az egyetemen, ha nem akar igazából gyógyítani. 6 év alatt azért nagyrészt elválik, hogy ki való tényleg orvosnak és akarja is csinálni.
2011. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Pontosan, nem jelentkeznek többen orvosira, mint eddig. Szimplán csak itt nőtt meg az erről kérdezők aránya.

Ezenkívül eddig sok orvosis kérdés nem nagyon volt, ellenben a többi szakot az évek folyamán sokkal jobban kiveséztük. A többi szak iránt érdeklődő nyilván tudja használni a keresőt, és megtalálja a válaszokat, szemben pl. veled, mivel nem ez az első ilyen kérdés, amit feltettek az elmúlt 1-2 hónapban.

Az OKJ-s képzések is mostanában túltengenek az oldalon, mégsem emeli fel senki a hangját ellene.

2011. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

tényleg egyre több orvosi kérdés van itt, a megfigyelés jó.


Ugyanakkor manapság nem értem, hogy miért megy bárki is orvosnak. A fizetés nem versenyképes (max ha a hálapénzt hozzáveszem). Cserébe egyből ki lehet menni vele külföldre, de garantálom, hogy mire a mostani orvos tanoncok végeznek már kitalál valamit a kormány, hogy hogyan kösse röghöz őket.

És akkor marad az, hogy éhbérért itthon maradni. Ha meg valahogy megoldják a jó fizetést (amit őszintén kétlek, mert jobban szeretnek pénzt lenyúlni, mint adni) akkor a kint lévő orvosok fognak hazajönni, és a tapasztalt orvosok elveszik a helyet a végzősök elől.

2011. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Én voltam az egyik orvosis kérdező (hol van a legjobb képzés). Én rájöttem, hogy a BTK-val sokra nem fogok menni, és egyre jobban érdekel az orvosi szakma. Azt még én se tudom, mennyire leszek alkalmas rá, ezért a következő évek ezzel fognak telni nálam (érettségik, előadások látogatása, stb.) aztán ha felvesznek, kérek 2 db. passzív félévet BTK-n, és úgymond megméretem magam :)


A gyökér kormány pedig max. valami szerződést tud kötni a végzősökkel, pl. itt maradnak x évig valamivel több fizetésért. Kissé szigorúbb röghöz kötés, és repülnénk is az EU-ból.

2011. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

"Kissé szigorúbb röghöz kötés, és repülnénk is az EU-ból.

"


Ez azért nem így működik.


A kérdésre válaszolva: Azért akarnak sokan menni, mert elképesztően divatos, köszönhetően a a rengeteg kórházas sorozatnak.

2011. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem akarnak többen menni, mint bármikor eddig, sőt a tavalyihoz képest majdnem mindenhol visszaesett a jelentkezők száma. Legfeljebb többen írnak most ide :) Ne félj, aki nem elég elhivatott, az már az első évben kiesik. SOTE-s vagyok, 400-an kezdtük az első félévet, és majdnem száz ember rögtön az első félévkor kiesett! Az első hónaptól van boncolás, az első év nyarán van ápolástan nyári gyakorlat, ami gyakorlatilag arról szól, hogy a nővérek legkellemetlenebb munkáit csináljuk (ágytálazás/beöntés stb.). Hidd el, aki nem odavaló, nagyon hamar kiesik. Ráadásul van jó pár csoporttársam, aki eleve orvoskutató akar lenni. Az orvosi mindig is népszerű volt, hiszen Magyarországon legendásan jó az orvosképzés, nagyon sok külföldi hallgató van, és a magyar orvosokat tárt karokkal várják. Az orvos egy olyan hivatás, ami sosem lesz büfészak, mindenhol szükség van rájuk, bárhol el lehet vele helyezkedni.
2011. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!