Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazgatásszervező/nemzetközi...

Igazgatásszervező/nemzetközi igazgatási szakkal nemcsak a közszolgálati szerveknél, hanem más cégeknél, vállalatoknál (pl. idegenforgalomban) is tudok majd vezetőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Elolvastam a képzési tájékoztatót, de kicsit kínainak találtam...:S
2011. jún. 6. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Csak akkor lehetsz vezető, ha nyalsz, nyalsz, nyalsz és nyalsz...
2011. jún. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Látom, nagyon behülyítenek mindenkit ezzel a nemzetközi igazgatás szakkal...semmit sem ér! Lebutított jogi kar gyakorlatilag. Közgazdász sem vagy, jogász sem vagy, akkor mégis mit mondasz el egy interjún, mi vag?! Hát, ez az...

Kedves kérdező, szerintem te elég nagy felhőkön jársz, ugyanis attól, hogy egyetemet végzel, még nem leszel vezető. Értem én, hogy a Felvin ezt írják le, meg a főiskolák, egyetemek ezzel reklámozzák magukat, de szerinted mindenki, aki idáig ott tanult, azért nem lett vezető, mert csak elvégezte és nincs hozzá elég talpraesettsége/érzéke/szaktudása?! Óriási tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy kapcsolatok nélkül majd kiesve az egyetemről (még summa cum laude eredménnyel is) egyből vezetői pozíciókat kapsz. Szerintem örülhetsz, ha majd titkárnőnek vagy valami végrehajtási feladatokat megoldó embernek felvesznek egy irodába (nem azért, mert hülye vagy, hanem mert ez a valóság). Főleg egy BA diplomával...

Ha már az idegenforgalomnál tartunk: Biztos nem tudsz róla, de akkor elárulom, hogy egy szállodában kb. a londíneren és a takarítónőn kívül mindenkinek szakirányú (turizmus) diplomája van, más típusú diplomákat max a back office-ba fogadnak el, de azok is szakirányúak (HR, pénzügyes). Tehát, ahhoz, hogy te napi 12 órában foglalkozz a vendégek hisztijeivel, pénzzel számolj el és mindenhez vágj jó arcot úgy, hogy napi szinten kb. 456456756 ember táncol az idegeiden, még ahhoz is turizmus diploma kell. A turisztikai szféra eleve telített, így is túl sok ember tanul ott, mint amennyire szükség lenne, és azok között is kemény rosta van, ha az idegenforgalomban akarnak elhelyezkedni. Ráadásul, alap esetben, hogy ott fellépj a ranglétrán kapcsolatok nélkül, egy középvezetői státuszhoz is óriási mázli és több év munka szükséges, méghozzá egy helyen maradva. A vezérigazgatói státuszra gondolsz? Ahhoz minimum 15 évet számolj...

Ha nincsenek kapcsolataid, és szeretnél vezető lenni, akkor ahhoz nagyon sok év tapasztalata kell, mert sajnos, akármilyen szakra mész, úgyis az életben tanulod meg a szakmád csínját -bínját. Nem derül ki, mihez értesz igazán, csak azt, hogy főnök akarsz lenni. Nem ellentmondásos ez szerinted? :)))) Na, ez az. Először találd meg azt, amihez értesz, aztán dolgozz érte évekig. Utána már csak a szerencséden és rajtad múlik, vezető leszel-e. Egyébként nehogy azt hidd, akkora menő dolog vezetőnek lenni. Felelősséget kell vállalnod mindenért, a te neved szerepel mindenhol, és bizony, minden munkahelyen vannak esetek, amikor bizony egy alattad lévő ember miatt szívsz és neked kell magyarázkodni. Ez nem a szép kosztümökről meg a csinos nyakkendőről szól.


Egy utolsó gondolat: ezekkel a szakokkal még a közszférában sem lennél vezető...max. valami irodista.

2011. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsi, nem írtam le fentebb, hogy a példa (az idegesítő vendégek, a pénzelszámolás, stb.) a turizmust érintve az a szállodai recepciós...

Egyébként csak egy kérdés: hogy gondoltál a turizmusban való munkára (főleg vezetőként), ha egy üzleti tervet nem tudsz elkészíteni (nem közgazdászként)? A fenti szakok még véletlenül sem érintik a turizmus területét...

2011. jún. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Azért nem vezérigazgató szeretnék lenni. :) De ha ELVILEG a közigazgatási szakokkal egy önkormányzat ügyeit tudom intézni, akkor egy cég már csak nem okoz gondot...

Közigazgatási szak meg régen is volt, nem tömegképzésben. (Nem úgy, mint a nemzetk. tanulmányok, amit állítólag tényleg lebutítottak a közgáz alapú képzésről.)

Közgáz képzésekre meg azért nem jelentkeztem, mert nem vagyok nagy matek-arc, bár ahányan manapság elvégzik... Kötve hiszem, hogy mindenki az lenne. De középszinten 5-öst írtam, ami tudom, nem nagy kunszt, de azt azért jelzi, hogy nem vagyok reménytelen eset. A közigazgatási szakon is van közgáz, államháztartástan, számvitel, gazdasági közigazgatás, stb. Ha egy ország életében zajló folyamatokat átlátom, akkor miért ne érthetnék egy cég ügyeihez? Vagy menjek bölcsésznek, akiket szintén lebecsülnek?

Tudom, hogy nagyon fontosak a kapcsolatok. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogyha esetleg vmi összejönne, akkor megállnám-e a helyem.

2011. jún. 7. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Ejj, drága, elég rosszul látod a dolgokat...

Teljesen más intézni egy vállalkozás ügyeit, mint egy önkormányzatét...szerintem pont fordítva van. Egy önkorinál pl. úgyis küldenek központi levelet változtatásokról, stb., de vállalkozóként neked kell figyelni mindent... Még egyszer mondom, sajnos, ezekkel a szakokkal,BA diplomásként, sajnos, nem állnád meg a helyed semmilyen vezetői pozícióban. Kimondottan vezetőnek vezetés és szervezés MA-n tanulhatsz ahol a korábbi ismereteidet rázzák gatyába és általános vezetői ismeretekkel ruháznak fel.

BA diploma = alapszint

MA diploma = esély arra, hogy előrébblépj

2011. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a BA nem sokkal ér többet, mint egy bölcsész esetében (ahol még egyszakos tanár sem lehetsz). Én mindenképp MA-ra gondoltam, de nem feltétlenül közigazgatásira, hanem pl. közgazdálkodás és közpolitika vagy ahova (részleges) kreditbeszámítással felvehetnek.
2011. jún. 7. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Látom nagyon optimista az, aki itt osztja az észt!:D A tanácsom a kérdezőnek: senkinek ne higgy! Csak a saját belátásod szerint dönts, mert ha ehhez hasonló tanácsokat hallgatsz mint amit a kedves, nagyon jól szituált, és biztosan magasan kvalifikált válaszoló írt, akkor teljesen elveszik az élet kedved bármilyen szaktól. Menj arra, ami igazán érdekel, és ne foglalkozz senkivel. Ha elvégzel egy BA-t, utána esetleg egy MA-t, és beszélsz hozzá 2-3 nyelvet, nyert ügyed van, csak komolyan kell venni és tanulni kell. Nem igaz, hogy a nemzetközi szakok lebutítottak. Alapszakként jól megállják a helyüket, és utána valamilyen gazdasági, pénzügyi szakiránnyal, mesterképzéssel nagyon sokra lehet vinni. Ezek a szakok nagyon sok ismeretet adnak különféle területekről, melyek valóban nem mélyek, de később az érvényesüléshez úgy is el kell mélyedned egy neked tetsző területen. Egyébként csak elárulom, az EU szerveinél alapkövetelmény a mester diploma Európai Közigazgatás /European Public Administration/, ugyanis ezzel lehetsz az EU szerveinél adminisztrátor (akik az egyik legmagasabb besorolásban vannak), és őket követik a jogászok, illetve közgazdászok, de az ottani jogászok is nemzetközi jogra szakosodtak, tehát senki ne mondja, hogy ezek a szakok nem érnek semmit. Ha komolyan veszed, és tanulsz, szereted a nyelveket, megéri. Egyszerűen vannak emberek, akiket igen is ezek a területek érdekelnek. Ja és egy érdekesség: a nemzetközi igazgatásnak vállalat menedzsment szakiránya van, amely olyan üzleti tárgyakat tartalmaz, amiket a gazdálkodási szakokon tanítanak, így gyakorlatilag tényleg bármilyen irányban el tudsz mélyedni. A lényeg: mindenképp csinálj mestert és beszélj nyelveket. A kétkedőknek pedig: [link] ahol láthatod, hogy messze a legmagasabb besorolás közt van a European Public Administration, ami a nemzetközi igazgatásra épülő mester szak:)). (Egyébként itthon, tényleg nincsenek annyira megbecsülve a közigazgatási szakemberek, mint külföldön. Rengeteg nemzetközi szervezet tisztviselőjének van MPA diplomája, csak nézd meg interneten(MPA). Ha külföldön szeretnél dolgozni, Eu-nál, vagy nemzetközi szervezeteknél, akkor válaszd nyugodtan ezt a szakot, és vedd komolyan, úgyis az nevet, aki utoljára nevet:)!
2011. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak csak annyit szeretnék mondani, hogy OKKAL mondom ezt ezekről a szakokról, ugyanis magam is nemzetközi kapcsolatok szakon szereztem diplomát. 2 idegen nyelven beszélek felsőfokon, mégis, csak egy teljesen középszerű irodai munkát sikerült csak találnom, mivel nincs PROTEKCIÓM és KAPCSOLATAIM. Én tudom, milyen érzés az, amikor túlképzett/alulképzett/nem megfelelő szakiránya van válaszokat kapja az ember! Köztársasági ösztöndíjas voltam, erasmusos voltam. Ezek szerint te is úgy gondolod, hogy nem vagyok magasan kvalifikált.


A külföldi képzéssel kapcsolatban meg csak annyit, hogy a bolognai rendszer ellenére azért nem veszik semmibe külföldön a magyar diplomát, mivel majdnem mindenhol a következő a sorrend:


BA (1st cycle degree)---> innen mehetsz: professional MA 1 év

MA (2nd cycle degree)---> professional MA 2 év

illetve, van még az osztatlan képzés. A 2 éves MA-val és az osztatlannal mehetsz utána doktorira.


Ezért számukra nem egészen átlátható, mit is takar egy magyar mesterképzés, mivel nálunk minden szak bele lett erőltetve egy kaptafára a rendszerbe, ráadásul, nem kompatibilisen és hibásan.

Ott nem számít, hogy ELTE, vagy BCE, ezek csak itthon vannak túllihegve. A kedves válaszolónak még annyit, hogy ha már ennyire EU és Brüsszel az irány, akkor láthatja, hogy az EU munkahelyi portálokon rendszeresen fel vannak tüntetve azok az MA-intézmények, amelyek egyből belépőt adnak a lehetőségekhez.

Hazánkban pl. ilyen a CEU.

Az a képzés, ami viszont az üzleti világba ad garantált belépőt, az az MBA, azonban itthon sok helyen elég bénán oktatják, pl. magyarul, és angol nyelv csak kurzus szintjén merül fel az oktatásban.


Azért elég szép lobbibeszédet írtál az álmokról. Lehet álmodozni, de a valóság az, amit fentebb leírtam.

2011. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, csak még annyit szólnék hozzá, hogy ha szerinted alapkövetelmény az MPA az EU szerveinél, akkor hogyan állhatnak ők a ranglétra legmagasabb fokán?!
2011. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alapkövetelményt úgy értem, hogy tisztában kell lenni az EU-s igazgatási, nemzetközi ismeretekkel, amihez a legjobb szak a nemzetközi igazgatás.Viszont nem értem, hogy aki ennyire jó tanuló volt, és köztársasági ösztöndíjban is részesült, ráadásul két nyelvet beszél felsőfokon, miért elégszik meg egy egyszerű irodai munkával?! Szerintem a mentalitással lehet a probléma; ha ennyire magasan kvalifikált lennék biztosan nem elégednék meg ennyivel, ilyen tanulmányi eredmény után, és senki ne mondja, hogy nincs lehetőség... Szerintem külföldön érdemes lenne keresgélni, ha már valaki ilyen jól beszél nyelveket. Inkább ott vállalnék egyszerű irodai munkát mint itthon... Hát igen, persze nem elég magolni az egyetemen, ha valaki nem elég talpraesett, akkor elveszett ember, ha még a legjobb szakon is végzett...( A témát részemről lezártam, mindenki boldoguljon, ahogy tud! Ez a lényeg.)
2011. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!