Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia/igazgatásszervező...

Pszichológia/igazgatásszervező/jogász?

Figyelt kérdés

Ezek tetszenek a legjobban,sajnos a matekhoz rettentően hülye vagyok pedig álmom volt,hogy informatikus legyek,de az már sosem fog összejönni.:(

Tudom ezek a szakok telítettek nem lesz munkám stb,de mégis ebből a 3ból melyik érné meg? Esetleg külföld? Pszichológus külföldön? Eltudna helyezkedni?


2011. szept. 6. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát elsősorban ami jobban bejön/közelebb áll hozzád, hisz jó esetben életed végéig (amíg melózol legalábbis) ezt fogod csinálni. Ezen belül aztán keress olyan részt, szakosodj úgy akár még jogászként is ami kevésbé telített. Nem tudok sajnos konkrétumot, de olvastam már itt olyanról is, hogy noha a gazdasági szakokon se szerénykednek a létszámokkal mégis vannak olyan szakok ahol rettentő kevés ember végez, így gyanítom ez máshol is előfordul.
2011. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha bírod a tanulást, akkor a jogot válaszd,ne az

ig.szervezőt. (5 év / 3 év)

Igaz, sok a jogász, nálunk a kávét is főzik, de legalább a magánszférában is boldogulhatsz vele.

2011. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először a Közszolgálati Egyetemen igazgatásszervező levelezőn elvégzed és közben vállalsz munkát és onnan a Károlira átmész jogi karra és 7 év alatt van 2 diplomád voálá, ugyanis a igazgatásszervező diplomát eltudod bíráltatni a Károlin és ott már csak 3 vagy 4 évet kell járnod.


Igazgatásszervező meg csak 3 év + a jogi kar 4 év és 7 év alatt van két diplomád.


Ha közepes érettségid van, akkor a legjobb megoldás egy nyelvből emeltezni és megcélozni a Közszolgálatit először levelező képzésen államilag támogatott, utána meg beírod a költségtérítésest.


Közszférában eltudsz vele helyezkedni, meg vannak pályázatok a Közszolgálati Egyetemen, állásbörze stb. Lehet lehetőséget találni, csak el kell menni a nyílt napokra és nem otthon dekolni.


Olyan 390 pont lehet a levelező állami képzés, ha egyáltalán indul, ha nem indul, akkor gyűjtöd a pénzt, vagy megcsinálsz még egy emeltet valamiből és újra neki ugrasz a következő évben egyszer csak elindul.

A költségtérítéses képzés naggyából olyan 260-300 pont között lesz legalábbis szerintem.

2013. nov. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok sikert neked!

Én így csinálom majd! :)



(ha először mész jogra, nem tudsz vele elhelyezkedni sehol, csak ha már 4 évet lehúztál az egyetemen, mert akkor tanítják meg a hasznosabb tárgyakat amivel lehet irodára menni.)

Ha pedig jó ismerősöd van, vagy szerzel ismeretségi körből embert be tud vinni az önkormányzathoz irodistának, és 4 órába olyan 42.000ft körül kapsz kézhez, de irodába vagy és melegen és papír munkát sóznak rád, és közben meg telik a munkaidő alatt a gyakorlati időd is és be tudod számítani az egyetemhez ha kell gyakorlati idő és eltudod lesni a csínját-bínját az egész szakmának. Plusz marad időd tanulni otthon is.


Hajrá!

2013. nov. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!