Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy félévente legalább...

Igaz, hogy félévente legalább 15 kreditet kell teljesíteni, különben áttesznek fizetősre? (SZTE)

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 10:21
 1/5 anonim válasza:

Ez a fizetős-államilag finanszírozott dolog úgy van, hogy:

kiszámolják az átlagod (minden nyáron van egy felülvizsgálat), az éves átlagodat nézik és ezt úgy számolják, hogy: a felvett óráid kreditje szor a jegy amit kaptál. (ha megbuktál egy tantárgyból, azt 0-nak nézik, tehát nem 1est kaptál, hanem 0-t, ezért fogyhat a kredit számod) ezeket összeadják és elosszák 2 szer 30-cal. (mert 2 félév, és mindegyik külön 30 kredit)

Na és mindenkinek kiszámolják (gép, rendszerben) és így (nálunk a BME-n: de szerintem csak a százalék változhat, a módszer azonos) a költségtérítésesek legjobb 15%-a helyet cserél az államilag finanszírozottak legrosszabb 15%-val. Tehát ha benne vagy abban a legrosszabb 15%-ban akkor költségtérítésesre kerülsz.

2011. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van (SOTE-ÁOK), hogy két félév alatt 23 kreditet kellett megszerezni (a 2. félév vizsgaidőszaka előttig), és csak a bukás számít (az ugye 0 kredit), különben áttesznek költségtérítésesre.
2011. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Az SZTE-re jártam, nappali tagozaton, 2009-ben végeztem. Én is úgy tudom, hogy van 15 kredites határ, de a részletekre nem emlékszem. Persze változhattak azóta a feltételek. Azt ajánlom, ha fenyeget a veszély, hogy 15-nél kevesebb kreditet teljesíts, feltétlenül érdeklődd meg a TO-n, mi történik ilyenkor.

Minden egyetemnek más szabályai vannak, ezért nem mérvadó, máshol mi van.

Vagy keress rá neten a tanulmányi szabályzatra.

Ha nem szerzel kreditet vagy nagyon keveset, érdemes passziváltatnod a félévet. Ilyenkor utólag törlik az egészet, mintha nem jártál volna oda, és nem telik a féléveid száma, ha jól tudom.

De tényleg a legfontosabb: kérdezd a TO-t! (tudom, senki sem szeret önként menni oda, de néha muszáj... :P )

Sok sikert!

2011. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a legjobb fórumon tetted fel a kérdést. A legegyenesebb és pontosabb választ a saját intézményed karának tanulmányi osztálya, vagy a Hallgatói Önkormányzat tanulmányi felelőse fogja tudni megmondani.
2011. jún. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha jól tudom, egymást követő két félévben kell meglenni 30-nak, de google jó barát.
2011. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!