Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megvan, hogy hány kreditet...

Megvan, hogy hány kreditet kell teljesíteni félévente? A TO-n nekem azt mondták, hogy nincs féléves, csak éves limit (30). Most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Előző félévben nekem 31 kreditem volt, most 14 lesz. Sok helyen azt olvastam hogy kell a 15/félév, hogy államin maradhassak. Viszont TO-n nem ezt mondták...
2011. máj. 24. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőéves ként csak a második félévtől nézik meg, hogy megvan-e az n*15 kredited. Ezt követően minden félév végén ellenőrzésre kerülsz. Nem félévenként nézik, hanem együttvéve az összeset, magyarán ha pl. elsőéves vagy, és ebben a 2. félévben 1 kredited sem lett volna, akkor sem kerülnél "elbírálási csoportba", mivel meg van a 2*15 kredited. 3. félév végén 45 kreditednek kell lenni stb.

Elbírálási csoport alatt azt értem, hogy nem mindenki kerül át költségtérítésesre azok közül, akiknek nincs meg az n*15 kredit. Ezek az emberek közül választják ki azt a bűvös alsó 15%-ot.

2011. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem írd le, milyen egyetemre/főiskolára jársz, mert szerintem intézmény függő, hogy mi a pontos feltétel. (Nálunk például 1 év alatt kell minimum 30)

A TO biztos jobban tudja, mint bárki más. Esetleg nézd meg az intézmény Tanulmányi Szabályzatában.

2011. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, évente nézik, ki teljesítette a minimum követelményt, nem félévente. Évente rúgják ki, aki nem csinált meg félévente 15, vagyis egy évben 30 kreditet minimum.
2011. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

SZTE-BTK-ról van szó.

Köszönöm a segítséget! :)

2011. máj. 24. 16:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk garantálom, hogy félévente nézik meg, leszámítva a legelső évet, akkor ez is, mint minden intézmény és szakfüggő.
2011. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
évente nézik, mivel átsorolás is csak páros félévek után lehetne.
2011. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy év alatt kell 30, de csak az alsó x százalákot (15?) sorolják át költségesre. Első félévben nekem volt 11, most lesz 34, össz 30 már megvan. a 15/félév az ajánlott, hogy ne gebedj meg csak az egyikben, 2 alatt kell 30, egyébként 30/félév kéne (60/év), ha időben végezni akarsz. Forrás: SZTE-TTIK
2011. máj. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!