Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes így felvennem a...

Érdemes így felvennem a diákhitelt jövőre?

Figyelt kérdés

A szüleim abszolút nem tudnak majd támogatni, de én mindenképpen Budapesten szeretnék tanulni. Valamiből finanszíroznom kell majd az albérlet költségeit, az utazást, az étkezést... Arra gondoltam, diákhitelt veszek fel? Az előnyei tiszták számomra, de mik a hátrányai? Mit gondoltok, érdemes felvennem?

Előre köszönöm a válaszokat!

19 éves leendő egyetemista lány


2011. máj. 18. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Első félévre oké, de utána már inkább keress munkát. Albérlet helyett pedig inkább menj kollégiumba.

Az a legnagyobb hátránya a diákhitelnek, hogy magas a kamata, valójában a duplája a reklámozottnak, és hogy a 3-5 év alatt olyan mértékű adósságot halmozol fel, amit fél életedben cipelsz magaddal.

2011. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem megyek kollégiumba!

Amúgy igen, dolgozni is szeretnék, csak félek, hogy nem jön össze egyszerre kezdéskor.

Nem is tudtam, hogy lehet csak első félévre.

2011. máj. 18. 18:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted, hogy nem tudtad? Ez is csak egy hitel, tulajdonképpen annyit veszel fel belőle, amennyit jónak látsz (persze vannak határok, de lényegében szabadon veszed fel az összeget).

Amúgy az a baj, hogy csak diákhitelből nem lehet megélni fél évig, főleg úgy, hogy albérletben laksz. Esetleg kaphatnál szociális ösztöndíjat, a nehéz anyagi helyzetedre való tekintettel. De sajnos az sem elég sok mindenre.

2011. máj. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!