Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor szűnik meg a tanulói...

Mikor szűnik meg a tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Most 24.én van az utolsó vizsgám(szakmunkás), másnap megkapjuk a bizonyítványt. Meddig kapom a családi pótlékot? Nem tanulok tovább, mert közben kiderült hogy terhes vagyok. Ha regisztráltatom magam a munkaügyön ők fizetik utánam a TB-t, vagy magamnak kell?
2011. máj. 18. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy hülyeséget mondok. Én az egyetemet fejezem most be, és az tuti, hogy tb-m a diákigazolvány lejárta után 45 napig, vagyis december közepéig van. Szerintem szakmunkásnál sincs ez másképp, bár ez csak tipp. Hogy meddig van jogviszonyod, hát ez jó kérdés, de szerintem legkésőbb addig, amíg a bizonyítványt meg nem kapod.
2011. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1993. évi LXXIX. törvény

a közoktatásról

"75. § (1) Megszűnik a tanulói jogviszony

f) szakiskolában és szakközépiskolában folyó szakképzésben

- az utolsó évfolyam elvégzését követő első szakmai vizsgaidőszak utolsó napján,"


Vagyis a vizsgaidőszak végén megszűnik. Azt nem tudom, pontosan mikor van vége, de amikor megkapjátok a bizonyítványt, szerintem már vége lesz. Legkésőbb június végén.

Onnantól a családi kedvezmények nem járnak, viszont a diákigazolványod érvényes október 31-ig. Sajnos azt nem tudom, mi a helyzet a TB-vel.

2011. máj. 19. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!