Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen a Thán...

Szerintetek milyen a Thán Károly Gimnázium része?

Figyelt kérdés

Milyenek a tanárok, milyen a színvonal?

Légyszí csak értelmes válaszokat!


2011. ápr. 25. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Az iskola azt hiszi magáról, hogy nagyon jó.


A tanárok egy része jó, de a többsége szerintem nem az.

A követelményekben arra mennek rá, amit nem egyszerű teljesíteni. Olyan igazi tanárt, aki szereti a tárgyát, tanítja és lelkesedik érte, talán 3-4-et láttam. A többség abban a pillanatban gyűlölt órát tartani, amikor átlépte az iskola kapuját (angolból, történelemből is nagyon jó oktatót fogtunk ki, tehát kivétel van).


Színvonalról, őszintén:

- a tanítási színvonal erős 2-es

- tanár-diák viszony erős közepes

- tanárok embersége erős kettes

- rosszindulatú tanárok aránya magas

- cinikus hangvétel a diákokkal szemben jellemző

- a diákok, akik oda járnak: erősen alulművelt réteg is előfordul; bizonyos problémákat ez okoz, amire a tanárok egy része nem figyel oda (félnek?)


A magam részéről 3 hónap után sokkot kaptam és elmentem egy másik iskolába. Ég és föld volt a különbség.


Amúgy az iskola elvégezhető, nem ez a baj.


Ja: utcára néző, alacsonyabb helyen lévő ablakokon bejön a zaj.

Tanárok által használt liftben érdekes események zajlottak (tanárok között) - ha oda kerülsz, ne hagyd ki :)

2011. máj. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szai, köszi a választ, érdekelne,hogy a 4 osztályos gimibe is járnak-e olyan alulmüvelt emberek, mint akiket te is emlitettél. Én úgy hallottam hogy csak a szakközépiskola részébe vannak olyanok. Csak azért mert a mostani osztályom sem egy lángelme ,ezért nem szeretnék mégszarabba kerülni. És az 5 osztályos nyelvi előkészítő része milyen?
2011. máj. 14. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:

A gimis rész azt jelenti, hogy az órákon együtt vagytok. Egy fokkal normálisabbak a diákok. Ugyanakkor a szünetben, a buszon, az iskolai programokon az idétlenekkel is együtt kell lenni. Az, amit művelnek, az valami borzalmas. Állandóan kerülgetni kellett az idiótákat. Nem akarlak elriasztani, de időközben alaposan átgondoltam: semmiképpen nem ajánlanám.

Azért sem ajánlom, mert a tanárok nagy része nem tesz semmit az idióták ellen. Amikor odajártam, igazi dzsungeltörvények uralkodtak 1-1 helyen. A kaput is dohányfüggöny veszi körbe. Botrányos egy hely, legalábbis ebből a szempontból.

A nyelvi előkészítőt sajnos nem ismerem.


Melyik kerületben kellene iskola?

2011. máj. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A harmadik v. második kerületbe kéne olyan gimnázium ahol 3-as átlaggal is felvesznek és viszonylag normálisak az emberek. Te melyik suliba mentél át?
2011. máj. 15. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Így nehéz.

VI. kerület, SZMPG-be kerültem.

Ott az órák értelmesek voltak, a diákok is pont ideálisak.

A Thanból 4,74-es átlaggal jöttem el (igaz, elég hamar), az SZMPG-ben sokkal jobb eredményt tudtam elérni.


A harmadik vagy második kerületben van több suli, de úgy tudom, hogy mindegyik elég magas átlagot kér ahhoz, hogy szóba álljanak veled.


Az Árpád nálam szóba sem jöhetett, mert nagyon nem tetszett pár dolog, ami ott ment (diákok egy részével volt gondom, illetve van pár híresen gyenge tanáruk is). Az Óbudai Gimn. szimpatikus, de oda erős átlag kell.

A Kerék elég szimpatikus volt, nem tudom, hogy milyen átlag kell. Szerintem érdemes megnézni.

Békáson van a Veres Péter, arról nem tudok semmit, elég messze volt nekem.

A II. ker. Móriczot ismertem még, lehetőségnek szóba jött, de megláttam a diákokat, beszéltünk két tanárral és igyekeztem a lehető legtávolabb kerülni.


Aránylag közel van a Városmajor, Moszkva tér mögött. Az nagyon tetszett. A diákok nagyon normálisnak látszottak.

2011. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a Thánba a gimisek és a szakközepesek el vannak különítve a szünetekben, legalábbis amikor tavaly ott voltam ezt láttam kiírva. Igaz,hogy beléptetőrendszer van ? A Veres Péter matektagozatos, az nálam szóba sem jöhet. Minek a rövidítése az SZMPG ? Akkor az 5 osztályos nyelvielőkészítön (gimis) ott gondolom normálisabbak. Én mos szakközépbe járok , itt is eléggé sok hülye van, ha egypár hülye beszólogatáson kívül mást nem csinálnak akkor az nem vészes. :)
2011. máj. 17. 14:10
 7/10 tepte válasza:
100%

Szia!


Én most végeztem nemrégiben a gimnázium részében.

Nem mondom, hogy szerettem oda járni, de azért nem olyan vészes. A legtöbb tanár nagyon alacsony színvonalon tanít, így szükség lesz arra, ha oda jársz, hogy önállóan tudj tanulni. Én itthon többet tanultam délutánonként, mint az iskolában.

Van egy pár tanár aki nagyon jó indulatú és remekül tanít, csak ki kell fogni.

A diákok többsége pedig olyan mint minden más közepes szintű gimnáziumban.

Ajánlani nem ajánlom a sulit, de ha mégis odakerülnél, ne aggódj, nem nehéz elvégezni.

Az érettségi követelmény pedig mindenhol ugyanaz, te döntöd el, hogy hogyan sikerüljön! :)

2011. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, beléptetőrendszeres. Az sem semmi, amit néhány idióta művel vele.

Az SZMPG itt van: [link]

2011. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hányas átlag kell ahhoz,hogy felvegyenek a gimis részbe? Milyen az elökészítös (gimis) része? Hányas átlag kell hozzá?
2011. máj. 22. 22:04
 10/10 fifike99 válasza:
A végén melyik suliba mentél?:)
2013. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!