Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gépészmérnöki szakra történő...

A gépészmérnöki szakra történő felvételizésnél mennyire fontos a rajztudás? (műszaki rajzban precíz vagyok, de pl. egy csendéletet nem túl profin ábrázolom. )

Figyelt kérdés

Főleg BME-s hallgatók válaszát várom, mert ez a suli érdekel a legjobban. Illetve még 1 kérdés: vannak lányok is ott?

És ez mellett a szak mellet felvehetném ugyanitt mondjuk a műszaki menedzser, vagy a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szakot is?

előre is köszönök minden választ és bocs a sok kérdésért, de fontos lenne, hogy válaszoljatok.


2011. ápr. 24. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A műszaki rajz a lényeg, csendéletet nem kell majd rajzolnod.

Szerintem, ha a bme-re mész, akkor nem fogsz tudni felvenni még egy szakot a gépész mellé, de persze embere válogatja.

2011. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

műszaki rajz kell, a csendéletek, meg a színes formák meg csak a termékeseket érdeklik, szal téged ezzel békénhagynak, inkább a gépelemekben szopatnak majd a rajzal :D


lányok? hát vannak, ha nem vagy válogatós akár jó is lehet, de többségében nem a jócsajok birodalma. az a Corvinus, ha oda átmész gépészként sokkot kapsz a sok jócsajtól.


bme gépész

2011. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi skacok

de igazából lány vagyok és azért tettem fel ezt a kérdést, mert kíváncsi voltam rá, hogy lány létemre mehetek-e oda

2011. ápr. 25. 07:41
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy rajzból ide van felvételi?
2011. ápr. 25. 07:59
 5/6 anonim ***** válasza:

a második vagyok. nah ha lány vagy, akkor nyugodtan gyere, könnyű dolgod lesz, mert sok segítőd fog akadni mindig. Alapvetően tudni kell a gépészlányokról, hogy nagyon jóarc és segítőkész az összes, simán lehet velük jókat beszélgetni, főleg, hogy azonos az érdeklődési kör.


Egy dolog fog zavarni, hogy mindenki fel akar majd szedni, amit nem fogsz jól bírni, de tuti fogsz találni egy srácot, akinek nem ez lesz a célja veled, én is így vagyok az egyik csoporttárskolleginámmal, de direkt nem tekintek úgy rá, mint lányra, hanem semlegesen kezelem, mert szegénynek néha már sok a fiú, aki fel akarja szedni, bennem meg pont emiatt tud megbízni, ami nagyon fontos, hogy legyen valaki.


Van pár egyszerű szabály, amit be kell tartani (nem írottak de célszerű). ezeket ide nem írnám le, mert nem gyakorikérdésektéma...


Rajzfelvételi az nincs, ez tuti.


Ha van bármilyen kérdésed írj erre az emailcímre és megbeszéljük:


bonszaj91@indamail.hu


szívesen segítek bármiben, kérdezhetsz bármit, nagy valószínűséggel tudok segíteni.


üdv: egy most 2. félévét csináló gépészkollega (mert így neveznek minket)


jah ha írsz emailt, akkor írj ide is, mert ezt az emailcímet nem használom, csak gyakorkérdéseken való kommunikációra, így nem szoktam nézegetni.

2011. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia kedves ,,második,,!

Küldtem neked kb. 1000 kérdést az általad megadott e-mail címre. Remélem nem fut el az ideg és válaszolsz rájuk! Addig is pápá

2011. ápr. 25. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!