Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kezdhetnék kémiával és...

Mit kezdhetnék kémiával és biológiával?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mi legyen a középiskola után, hova tovább. Kémiával és biológiával akarok tovább menni az már egyszer biztos. Kémiából emelt érettségit teszek. Nem nagyon tudom, hogy mi legyek, de azt tudom, hogy csak is az egészségügyben akarok majd elhelyezkedni. Ha van ötletetek, akkor szívesen várom. Leírom én mikre gondoltam: mentőtiszt, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus (nem vagyok benne biztos, hogy így helyes a szak neve), gyógyszerész, talán még vegyész, de az nem igazán, mert oda nagyon kell a matek. Mit gondoltok ezekről? Várom az ötleteket. :D
2011. ápr. 21. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Biosz-kémiával rengeteg helyre mehetsz. Egészségügyi területek: orvos, mentőtiszt, szülésznő, ápoló, gyógytornász, dietetikus, védőnő, fogorvos...

Lehetsz vegyész, biomérnök, gyógyszerész, környezetmérnök...

Sőt, szinte minden TTK-s szakra jó ez a párosítás.

Ha mindenképp egészségügyben gondolkozol, előbb-utúbb úgy is kialakul, hogy mi érdekel a legjobban ....

2011. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sok olyat írtál, amire nem is nagyon gondoltam, mint például a biomérnöki, dietetikus. Ezek nem lehetnek rosszak. Utánuk nézek majd. Köszönöm szépen, hogy írtál. :)
2011. ápr. 22. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!