Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eddig kellett tandíjat fizetni?

Eddig kellett tandíjat fizetni?

Figyelt kérdés

Egyetért-e Ön azzal, hogy az államilag támogatott felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak ne kelljen képzési hozzájárulást fizetni?


Ezt a kérdést nem értem, én még úgy tudtam, hogy van államilag finanszírozott és fizet´ös oktatások. ezekszerint most már mindenkinek kell fizetni a fels´ö oktatásban?


2008. febr. 9. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Még nem kell az államilag finanszírozott hallgatóknak fizetni, de ha megszavazza a jónép, hogy kelljen, akkor megszívjuk és nem is lesz érdemes diplomázni, mert akik finanszírozottra mentek, azoknak nincs annyi pénzük, hogy kifizessék a tandíjat és adóssággal kezdhetik az életüket.
2008. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól tanul az illető, nem kell majd tandíjjat fizetni! De ha 2-3-sal bukdácsolja a fősulit, vagy az egyetemet igenis FIZESSE meg saját maga, ne az adófizetők pénzén tanuljon!


Elég diplomás van már és most is sok közöttük a munkanélküli vagy olyan aki nem a diplomájával dolgozik! Inkább a szakmunkás-oktatást kellene finanszírozni, mert lassan nem lesz aki kenyeret süssön, vagy felépítsen egy házat! Egy diplomás manapság kitörölheti!

2008. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Na igen, de az a főiskolás/egyetemista nem azért tanulta végig az eddigi életét kitűnően és nem azért érettségizett kitnőre, hogy aztán még ő fizessen, azért hogy tanulhassan. Pl műszaki egyetemen örülnek a hallgatók, hogy 2-est, 3-ast kapnak, mikor napokig görnyedted a könyvek felett alvás nélkül. Nem tartom igazságosnak, hogy ezek a hallgatók is fizessenek. És mielőtt félreértenéd, én nem ilyen suliban tanulok, egyszerűen csak ez a véleményem. Aki akar (vagy csak erre telik tőle), tanuljon szakmát, de ott sem kell fizetni tandíjat :P
2008. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezekszerint ha nemmel szavazunk akkor lesz tandíj.

Igenis kelljen, és azoknak ne kelljen akik olyan jók hogy megérdemlik. Lehet ez államilag finanszírozott csoportok ahova egy magas pontszámmal lehet bejutni, és nekik az állam fizeti a tanulmányt.

Inkább ahogy írták a szakma tanulást támogassa az állam. Mondjuk úgy ahogy a Németeknél az ausbildunkg vagy berufakademi van.

2008. febr. 9. 14:00
 5/11 anonim válasza:
100%
Igen,igen,igen!Egyetértek a kérdéssel,és nem azért mert érdekelt vagyok a témában,hanem csak próbálok reálisan gondolkodni.Nem tudom hány évesek az eddig válaszolók,vagy milyen képzettségük van,de úgy látom,hogy mérlegelés nincs a válaszok mögött.Itt és most szét fog válni a társadalom.Azok a családok,akik átlag jövedelemből élnek,kizárt hogy a gyerekeiket egyetemre tudják küldeni.Eddig sem volt ingyen,hiszen az "ingyenes"oktatásban is havonta meg kellett küzdeni a sok külön befizetni valóval,lakhatási,megélhetési gondokkal.Most ezeken felül kellene fizetni tandíjat.Már most csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma,mert szeptembertől aki nem tud fizetni,lehet akármilyen zseni,nem tud tovább tanulni ha nincs pénze.Az iskolákban pedig csak akkor lesz finanszírozott tanuló,ha az iskola is akarja.Lehet rosszabb jegyet adni és már nem lesz finanszírozott.Az a demagógia pedig,hogy ne az adófizetők pénzéből,egyszerűen nevetséges!Akkor ne építsenek autópályát csak az azt igénybe vevők pénzéből,vagy ne legyen metró,mert a vidékiek javarészt ugysem használják,vagy legyen fizetős az ált.iskola is,hiszen nagyon sok gyermektelen is fizeti az iskola költségeit.Még sorolhatnám,mi mindenre fizetünk amit talán egész életünkben sem fogunk használni,de mi pont az ország előre jutását segítő,kiművelt emberfőktől akarjuk elvenni a lehetőséget?Jó lenne végig gondolni,hogy az "igazságosság" honnan kezdődik,és mivé fajulhat,ha ezt így fogjuk csinálni.A pillanatnyi pénz szerzés évtizedekre visszaveti az országot,csak a buta embereket lehet a zsebén keresztül befolyásolni.
2008. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
61%
Helló. Nekem az a véleményem ezzel a témával kapcsolatban, hogy aki tanulni akar fizessen, így legálább azok mennek suliba, akik tényleg akarnak tanulni, és kezdeni is valamit a diplomával. Nem csak azért mennek tanárnak pl, hogy legyen egy diplomájuk. És legalább nem lessz annyi lébecoló ember a fősulin. Az meg hogy a szegények nem tudnak majd suliba járni, annyit fűznék ehhez, hogy van egy ismerősöm aki folyton panaszkodik, hogy milyen szegények, de festeti a haját, műköröm kozmetika és cigizik, nem keveset, meg folyton buliba van. Szóval ha mindezeket megspórolná, esetleg több futna a sulira, ha igazán akar tanulni ezt meg tudja érte tenni. Én megtehetném hogy ilyenekre költök, de nem teszem, mert nem akarom én inkább tanulok és szeretném hogy ha a sok lébecolós miatt nem érne kevesebbet a diplomám.
2008. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én fősulis vagyok és festem a hajam, de nem cigizek, nem járok bulikba, nem járok vásárolgatni stb, de így is fel kellett vennem a diákhitelt és így is alig lehet kihúzni egy hónapot, mivel anyum nem tud adni külön pénzt. Na igen, és ÉN TANULNI AKAROK, de ha ilyen kedvesek lesznek az emberek, mint itt ti, akkor ez nem fog menni.
2008. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

az ausbildung azt jelenti, hogy egy cég kiképez téged, szakmát ad. pl egy informatikai cég 3 évig taníttat ingyen, szakmát ad a kezedbe, és ha jó vagy akkor munkát is. ezért nem kell fizetned, se szerzödést aláírnod,és szakma lesz a kezedbe, és munkát is el´g valószínü kapsz.

a berufakademi hasonló , csak ott az egyetemen tanulsz és praktikumban dolgozol egy cégnek, ahol a munkádért ami gyakorlat kapsz egy kis lóvét.

mind a kettö lényege hogy szakma + gyakorlat lesz a fiatalok kezébe amiért nem kell fizetni.

na nekünk is ez kéne.

SZAKMA + GYAKORLAT

olyan cégnek dolgozom ahol angolul nagyon jól kell beszélni, nekem nincs diplomám, de a munkatársaim 80% van és mit érnek vele semmit, ök is csak annyi pénzt kapnak mint én. azt mondták hogy akár szakmunkás bizi is elég lenne csak angolul beszéljen az illetö, mert a többire úgy is a cég képez ki.

2008. febr. 10. 08:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki államilag finanszírozott képzésre jár ugyanmá mondja el, hogy mennyibe kerül neki a tanulás...

Senki ne ámítsa magát azzal, hogy az államilag finanszírozott képzés ingyen van... Meg a lótúrót... Ott is van az a bizonyos "plusz szolgáltatásokért fizess - pl. intranet, könyvtár, stb." egyes iskolákon akár 50e Ft / félév költségben. Ma már nagy divat (szintén most találkoztam az egyik fősulin vele), hogy NINCS nyelvoktatás. Most ha nem "erős középsuliból vagy jó gimiből, nyelvvizsgával" ment továbbtanulni az illető, akkor legyen államis vagy költségtérítéses, a nyelvvizsgája igencsak "húzós tétel lesz", többszázezer forint.

A lakhatásról nem is beszélve, ha nem helyben tanul tovább. Legyen kollégium, legyen albérlet, egyik sem olcsó dolog.

Tehát akinek nincs pénze, az ezeket a költségeket is "vért izzadva" fogja megfizetni. A tankönyvekről nem is beszélve.


Tény, hogy nem szabad elérni, hogy csak a tehetős réteg tudjon tanulni. Viszont ahogy én láttam, igen jó ösztöndíjak vannak, amit az arra érdemesek meg is kapnak. Csak helyezkedni kell tudni...


Vagyis ez a népszavazási kérdés igencsak "elcseszett", hiszen ha erre IGEN a válasz, akkor sem lesz ingyen az a felsőoktatás... Arról nem is beszélve, hogy a kérdés nem tandíjról szól...

2008. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek vele, h NE kelljen tandíjat fizetni. Én pont abba a korosztályba tartozom, hogy idén szeptembertől fizetnem kell 105e ft-ot. Államis vagyok, rengeteget tanultam, nyelvvizsgát csináltam(nem kis pénzért), emelt szintű érettségit tettem. És fizetnem kell. Szüleim nem tudják, hogy miből fogjuk kifizetni..

A legjobbak mentesülnek pedig egy eléggé elcsépelt dolog...ez a legjobb 15%ot takarja, azokat, akik hiperszuper jó képességűek, és szimpatikusak a tanárnak. Vizsgaidőszakom volt,és volt, hogy a tanárnak nem voltam szimpatikus, és 3ast adott az 5ös feleletemre, pedig mindent elmondtam. Ezzel romlott az átlagom, és a versenyben mondjuk alulmaradok,(persze nem csak ez az egy hármasom volt) és fizetek.

Az ösztöndíj csak elenyésző, lehetetlen abból fizetni a képzési hozzájárulást.

Amúgy arra a mondatra reagálva, hogy ne mindenkinek legyed diplomája,csak aki tanulni akar. Aki rosszul tanult,vagy nem volt elég pontja, az így is fizetősre került be. Ennyi!

2008. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!