Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak tovább?

Dzsordzsina kérdése:

Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Egészségügybe szeretnék dolgozni, mert szerintem az a legszebb ha segíthetünk az embertársainkon. Azonban nem tudom, hogy pontosan melyik ágán. Orvosira nem lenne elég pontom (kb. 400pontom lesz összesen). Melyiket érné meg leginkább tanulni? Ápoló?Gyógytornász?Dietetikus?Szülésznő?Védőnő?Dietetikus? Kérlek segítsetek! Eddig a gyógytornászra gondoltam, de nem vagy egy erős felépítésű testalkat, és félek, hogy egy idő után nagyon megviselne. Minden féle képpen ezen a területen szeretnék a későbbiekben dolgozni. Erősségeim: biológia,kémia,történelem,irodalom. Köszönöm előre is!
2011. márc. 26. 18:29
 1/7 A kérdező kommentje:
vagyok *
2011. márc. 26. 18:30
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem a nővérem csecsemő-és gyermekápolónak tanul.

és szülésznőnek vagy védőnőnek,diplomás ápolónak menne tovább.készülj fel rá,hogy rengeteget kell tanulni,12 órás munkaidő és kevés fizetés.

bár minden elismerésem,mert nagyon szép szakma.

szerintem a gyógytornász is jó,azzal még suliban is taníthatnál.

2011. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos:

Ápoló - marha sok munka kevés pénzért.

Gyógytornász - olyan szintű a túlképzettség, hogy az hihetetlen. Mivel mindenki azt hiszi, milyen zsír szakma, gyt-nak megy, aztán nagyot koppan, mikor olyan helyre kínálnak állást, ahol idős/betegeket kell(ene) tornásztatni.

Dietetikus - végülis nem rossz, szerintem jól keres és el is tud helyezkedni.

Védőnő - a meló okés, a pénz már kevésbé, viszont erősen hiányszakma, így tuti az állás (ha nem is a szülőhelyeden). DE a képzés finoman szólva is pocsék. :S

Szülésznő - nos, ők is sokat dolgoznak kevés pénzért, de szép szakma amúgy. Ja, sokan lenézik a védőnőket (már hallgatókorban is), amiért mi legszívesebben meglincselnénk őket :)

Közeg-járványügyi felügyelő - már néven ÁNTSZ-es. Nem tudok nyilatkozni, azt mondják a szak nehéz, a fizu nem rossz, de nem mindenki megy területre dolgozni.

2011. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, mentőtiszt kimaradt. Öhm, a név magáért beszél, oda rátermett emberek menjenek (vér, sebek, problémás páciensek, iszonyú balesetek, halál...). :)

Az egyik tanár az első alkalommal meglátta a zömében plázacicából álló hallgatóságot, és onnantól kezdve hordágyat cipeltetett velük az alagsorból az ötödikre - mindezt másfél órán át, "nevelő" célzattal. :)

2011. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális és gyors válaszokat,kedvesek vagytok:) Még van egy évem, de nem igazán tudom, hogy merre is menjek tovább. A dietetikus is jól hangzik, csak sajnos Pécsen és Pesten van csak. Mentőtisztit nem bírnám, oda (ahogy leírtátok)erős idegzetű emberek kellenek. A családomban mindenki egészségügybe dolgozik /orvos,nővér,idős gondozó stb../ és sajnos tényleg nem fizetik meg a munkájukat! Engem mégis ez érdekel, hogy segíthessek. Ha esetleg még jobban ráhúzznék a tanulásra, mehetnék orvosira, csak ott meg az tart vissza, hogy 6éves az általános orvosi és még onnan szakosodni is kéne...Nehéz döntés lesz! Mégegyszer köszi mindenki:)
2011. márc. 27. 15:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg még az egészségügyi szervezőről vélemények?
2011. márc. 27. 16:27
 7/7 hypota válasza:
Én a gyógyszerészetet ajánlom. Nagyon szép hivatás, segíthetsz embereken és a fizetés is jó.
2011. máj. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!