Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász vagy pszichológus?...

Közgazdász vagy pszichológus? Melyik lennél?

Figyelt kérdés

Kermar-t, gazdmen-t, illetve pszichológiát jelöltem meg.

Tavaly már elkezdtem a turizmus-vendéglátás nevű szakot, de otthagytam, mert haza akartam jönni vidékre. A közgazdasági jellegű tárgyak mind jól mentek, ezzel nem volt probléma. De választható tárgyként tanultam pszichót, ami nagyon megtetszett, ezért azt is bejelöltem.

Ti melyiket tennétek az első helyre? Olyat ne írjatok, hogy egyiket se, mert már beadtam ugye a jelentkezést. :)


Eddig nagyon magabiztos voltam, hogy pszichológiára akarok menni, de egy kicsit elbizonytalanodtam. Nem, vagyok benne biztos, hogy nekem való, mivel egy csendes, nehezen megnyíló típus vagyok. Bár nem kifejezetten terapeuta szeretnék lenni, inkább az elmélet vonz, de ki tudja, hogy kapok-e melót ilyen területen.


Közgazdaságtan pedig ugye jól megy, de annyira nem vonz. Viszont többre lehet vele menni, meg egy közgáz diploma biztos nem baj, ha van az embernek.


2011. márc. 18. 22:28
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
76%

én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy közgázzal többre lehet menni, manapság már minden faluban van 5 közgazdász szak, és minden második ember közgazdásznak megy (nyilván azt hiszik, hogy majd seggen ülve degeszre keresik magukat).

én a pszichót választanám (mivel engem is érdekel, mérnökhallgató létemre), az szerintem jóval komolyabb szakma.

2011. márc. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha újra kezdhetném én is a pszichológust választanám. Öregkoromra azért dumálni, filózni, elmélkedni jobban szeretek mint számolni.Majd később Te is "kifényesedsz" és félre teszed a szerénységedet. Mire végzel addigra lesz annyi "pihentagyú" h degeszre keresheted magad.Lásd az angoloknál az amcsiknál már van mindenkinek ilyen orvosa.Addig is csak tanulj szorgalmasan és az idegen nyelvet se hanyagold el a tanulásban.
2011. márc. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nos a helyedben gazdasági szakot választanék ha fizetésről van szó, mivel olvastam, hogy jól eltudnak helyezkedni mindemellett minden más szakmát überelnek fizetés szempontjából (átlagosan 160 ezret keresnek vagy ilyesmi). Viszont ha a pszichológiát szeretném (amit kétlek, szintúgy mérnökhallgató létemre, mivel hozzám inkább a kommunikáció állna közelebb) és el lehetne vele helyezkedni (ezt nem tudom), akkor biztos azt választanám.
2011. márc. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
valószínűleg a terápiákból fogsz megélni, ha nem érzed magad elég empatikusnak, hogy mások problémáival foglalkozz, akkor ez nem a te munkád.
2011. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem vagyok empatikus, sőt, kifejezetten együttérző típus vagyok, és nagyon jó érzéssel tölt el, ha valakinek TÉNYLEG tudok segíteni a problémáin.
2011. márc. 22. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mindkét szakon túlképzés van, tehát ha ebből a szempontból nézem a dolgokat akkor rosszul választottál, de talán pszichológusként reaálisabb esélyeid vannak elhelyezkedni, ha meg érdekel is akkor méginkább, én azt jelölném elsőnek.
2011. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát matekot meg ilyeneket szeretem szóval nekem közgázzal se lebbe semmi problémám. De vhogy jobban vonzana a picholgus. Sok embernek van manapság rá szüksége. És nincs annál jobb dolog h más embereken segítjünk. Bármit is fogsz tanulni örömmel ted és légy sikeres. (:

14/L

2011. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Már lényegtelen de, a közgazdász diploma "univerzálisabb" mint egy pszichológus diploma ezáltal több a lehetőséged, több a választék is és így jobb az elhelyezkedési esélyed is.
2022. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!