Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a BKF...

Mi a véleményetek a BKF gazdálkodás és menedzsment szakáról? Főleg oda járók véleménye érdekelne, hogy olyan e mint amilyennek képzelte, de ha hallottatok csak róla valamit az is jöhet.

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mások iskolába járok, de erre a szakra. Ugyan még csak elsőéves vagyok, úgyhogy a tárgyaink nagy része megegyzik a többi szakon tanuló hallgatókkal. Végülis én úgy kötöttem itt ki, hogy a marketing túl gyakorlatias volt számomra, a turizmus-vendéglátás és a nemzetközi gazdálkodáshoz két nyelvvizsga kellett és a pénzügy-számvitel pedig tőlem messze áll, szerintem nem igazán fiús téma. :)


Aztán jobban utánaolvasta,m inkább a vezetésre, a vezetőképzésre helyezik elméletben a hangsúlyt. Igazából tavaly ilyenkor még sokkal kevesebb információ állt a rendelkezésemre, de a szakirányos tárgyak, mint a vállalati gazdaságtan, vállalati erőforrásgazdálkodás, vezetés-szervezés sokkal érdekesebbek számomra, mint az unalmas marketing előadások, pénzügytan előadások.


Próbálj keresni közös oldalt, vagy közös mailt, ahova küldözgetik a tananyagot lapozz bele és gondold át: érdekel ez engem? :)


Egyébként még egy jó tanács: látogasd meg az egyetem néhány óráját akkor, mikor nincs nyílt nap és meglátod, hogy megjátszák-e magukat. :) természetesen csak az előadások látogatása nyitott, a gyakorlatoké sajnos nem, de ígyis meglátod az előadók hozzáállását, véleményét, habitusát, stb. :) Szóval ha a környéken laksz és van ismerősöd, aki elakaluzol az egyetemen és segít kiválasztani az órákat, máris nyert ügyed van. :) Ha lehet, 1. éves tárgyakat válassz, és ne tölteléktárgyakat (kötelezően választott és szabadon választott), hanem mondjuk törzstárgyakat, amik számolósak, vagy eléggé elméleti jellegűek, ezzel mérd le, hogy tényleg érdekel-e.


A szaktárgyak előrekerüléséig rengeteged időd van még! Mivel igazából csak az 5. és 6. félév lesz amin már szinte csak szaktárgyaid lesznek, addig csomó óra összevontan van, bár nálunk a 3. félévből van szakirányválasztás, de nem ritka az sem, hoyg valaki szakirányválasztás előtt szakot vált, úgyhogy nincs veszve semmi, ha "rossz helyre felvételizel". :D


Remélem, hasznos infot adtam!

2011. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uhhh nagyon is hasznost!!!KÖSZÖNÖM! :D már azt hittem senki nem válaszol. Csak még egy kérdés :D Ezen a szakon sok számolásos matekos dolog van? Mert a matek hogy szépen mondjam nem épp erős oldalam...Ha kettes matek érettségit írnék, akkor lenne még esélyem erre a szakra?
2011. márc. 14. 15:41
 3/8 Zoliol ***** válasza:
0%
NEM!!!!!!!!AZ ÉLETBE NEM CSINÁLNÁD MEG ESETLEG A HALÁLOD NAPJÁN :(:(
2011. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megsúgok neked valamit a matekról: igazából szerintem semmi köze nincs a középiskolás matekhoz. :) Tehát nehogy azt hidd, hogy olyan dolgokat számoltok, mint középsuliban (gazdaságmatematika 1 és 2 tárgyakból). Mivel mondjuk van olyan szak, ahova felvételi követelmény a matek (pénzügy és számvitel tavaly ilyen volt) úgy gondolom oda nem tudnál bekerülni, de ahova más a követelmény, oda be tudsz, ha írsz másik 2 jó érettségit, duplázol és van nyelvvizsgád.


Ilyeneket tanultunk matekból, hogy mi a függvények határértéke (ha ábrázolod, akkor a végtelenben merre felé tart például), akkor a függvények inverzét, a többváltozós függvények szélső értékét (kb. 1 sornyi hosszú x-et és y-t tartalmazó függvény mikor van a legmagasabbon és a legalacsonyabbon), akkor a függvények alatti terület, két egymást metsző függvény közötti terület adott intervallumban (integrálás), illetve tanultunk deriválni és teljeskörű függvényelemzést (nem olyan, mint a középiskolás, olyanokat vesztek, hogy hol van szakadási helye a függvénynek, készítetek megoldótáblázatot, hogy hol növekszik, hol csökken, deriváltakkal számoltok, stb.) A matek 2 az nálunk gyötrelmesen nehéz, mert se az előadás nem jó, se a gyakorlat, viszont nagyon megkövetelik. Ebből a tárgyból mátrixokat veszünk, ilyen kis dobozkák, amikkel műveleteket végzünk.


Egyébként nem hiszem, hogy félni kellene kitudja mennyire a matektól, szinte mindenki elmegy matektanárhoz és legalább egy kettesre összehozza, ha ez a célod, ne ez tartson vissza!


Mindemellett ismerek olyanokat, akik szintén jól tanultak középsuliban, ötösek voltak matekból, erre az első zh-ja egyes lett, úgyhogy nem feltétlen annak a függvénye, hogy mit teljesítettél középsuliba.


Egyébként ha érdekel, keresd meg Denkinger-Gyurkó. Analízis példatár c. könyvét, pdf-ként szerintem tuti fent van a neten és lapozz bele, nálunk ez volt az 1. féléves tananyag példatára. :/


Ha lenne még kérdésed, írj nyugodtan! :)

2011. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a számolásos dolgot nem tudom, hogy te magad hogy érted, természetes, hogy vannak számolós tárgyak, de nem tudom, hogy minden egyetemen tanítják-e ezt. Nálunk például van olyan, hogy vállalati erőforrásgazdálkodás, itt azt számolod, hogy adott pénzt ha lekötünk x év múlva mennyi lesz belőle, vagy berakok ma 12 milliót, 5 év múlva hány %-os kamat mellett lesz 15 millió, vagy mondjuk az amortizációt (értékcsökkenést) számolod el, esetleg eldöntöd, hogy egy hitelből megvalósuló beruházás utólagosan gazdaságos volt-e, stb. :) Eddig ilyeneket vettünk, de ami még számításos, az a mikroökonómia és a markoökonómia, a mikroban egyéni optimumokat kell számítani, piaci egyensúlyt és hasonlókat, a makroban pedig nemzetgazdaság összteljesítményével kacpsolatos (munkanélküliség, GDP, infláció, stb.) Eddig ilyen tárgyaim voltak, ezeken számolgatunk, az utolsó 3 tárgynál használhatsz számológépet, inkább a menetét kell megérteni, mivel nem a számítással van gond, hanem inkább azzal, hogy oda-vissza megértsd. :) Mateknál is van számológép, csak lehet, hogy felesleges, ha el sem tudod kezdeni a feladatot, (mint ahogy mi is leszünk 2 hét múlva a zh-n :S)
2011. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdemes amúgy arról az oldalról is megközelíteni azt, hogy milyen egy szak, hogy milyen választható szakirányok vannak a szakon belül. A BKF-en gazdálkodás és menedzsment szakon az alábbi szakirányokra lehet szakosodni nappali tagozaton: E-business, kis- és középvállalkozások, logisztika, reklám és PR, üzleti újságírás. Ahogy láthatod ezek a szakirányok a gazdasági élet lényeges területeit felölelik.

Amúgy a matek-kérdéshez kapcsolódóan: tekintve, hogy ez közgazdász képzés, így természetes, hogy van matek, meg "számolós" és gazdasági tárgyak, a BKF szakán ilyenekre számíthatsz: gazdasági matek (2 féléves tárgy), mikro és makroökonómia, statisztika, vállalatgazdaságtan, számvitel (2 féléves) stb.

2011. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is kettesre vizsgáztam matekból, 32 évesen kezdtem neki és 2 év alatt, gyorsított tempóban csináltam meg az érettségit. Önállóan készítettem fel magam, órákra nem jártam be. Aztán felvételt nyertem a fent említett szakra és már az ötödik szemeszternél tartok. Órákra szintén nem járok be, csak ami gyakorlati és kötelező jellegű. Nekem személy szerint elszívja az összes energiámat az órákon való jelenlét, sokkal hatékonyabban tudom magam önállóan, saját tempóban felkészíteni, akár több forrásból is utána nézni a dolgoknak. Persze én hétfőtől péntekig dolgozom, egyetlen szabadnapon a hétvége. Tanulmányi szabadsággal nem élek. Azóta haladok a megadott tanterv szerint, eddig minden szakot sikeres teljesítettem. Gazdasági matekból versenyt nyertem. A számvitelnél rengetegen elhasalnak, nekem ez is elsőre sikerült. A makroökonómia vizsgám úgyszintén ötös lett. Ami az iskolát illeti, én úgy vélem komolyabb bekeftetés és vérizzadás nélkül simán ellehet végezni, de arra ne számíts, hogy valóban közgadász leszel. Azért majd tenned is kell és tovább képezned magad! A levelezős szakon a jegyzetek sok esetben elég gyatrák és nem fedik le a vizsgai követelményeket. De hál istennek a mai világban rendelkezésünkre áll az internet! A számviteles gyakorlati vizsgára én például a maths.hu corvinusos interaktív oktató anyagából készültem fel. Szóval csak annyit szeretnék mondani, hogy egy kettes matek érettségi semmit sem jelent, lásd mellékelt ábra :) Csakis megfelelő mennyiságű elszántság kell és hinni magadban! Hajrá!
2015. márc. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bölcsbagoly911 válasza:

Én a BGE-PSZK-ra járom távoktatásra erre a szakra.

Néhány megjegyzés:

- a gazdasági matematika 1-2 tárgy a képzés központi része. Szórótárgy, sokan buknak belőle, és természetesen tárgyak épülnek rá, hogy sokan csússzanak és így többet fizessenek

- a Gazdasági matematika anyag ott kezdődik, ahol a középiskolai matek végetért. Az oktatók feltételezik hogy mindenki vágja az érettségire szükséges matek tananyagot, ezt veszik alapul

- gazdasági matematikát egyformán kérik számon a gazdálkodás-menedzsment és a pénzügy-számvitel, valamint a nappalis és a távoktatásos hallgatókon

-tehát csak akkor vágjon bele valaki, ha úgy érzi hogy ő keni vágja a középiskolás matek tananyagot, egyébként pénzkidobás (210E egy félév)

- hiába vannak jó, értelmes és izgalmas tárgyak(pl:vállalkozásgazdaságtan), ha a matek nem fog menni, az egész képzésnek lőttek

- ha mégis úgydöntesz hogy mész, magántanárnál jó egy évvel a tanévkezdés előtt kezd el átnézni a matekot, hogy menjen mire elindul az oktatás

- Mellesleg a BGE-PSZKnál szervezetlenebb, elhanyagoltabb felsőotatási intézményt én még nem láttam Magyaroroszágon, senkinek sem javaslom

2016. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!