Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tanári diplomával...

Egyetemi tanári diplomával elvileg hogyan lehetnék általános iskolában tanító?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy már csak legfeljebb napközis tanár lehetnék automatikusan.Valaki tudja pontosan hogy akkor most egyetemi diplomával miként és mit lehet tanítani egy általános iskolában? Köszönöm a (kultúrált)válaszokat.
2011. márc. 12. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szaktanári diplomád van? mert akkor felsőben lenne érdemes tanítanod, talán egy kicsivel több a pénz is.

miért vonzódsz annyira a tanítói pályához?

2011. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem rosszul "hallottad" :)
2011. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy lehetsz tanító. Az egy másik szak. Ha pl. biológia-földrajz szakos tanár vagy, akkor nem taníthatsz törit... Ez ugyanaz...
2011. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sehogy, az egy teljesen más tészta. Ennyi erővel óvodában is taníthatnál. De persze taníthatsz általános iskolában szaktanárként.
2011. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz tanító, csak felsős tanár, de azt is csak a munkakörre szabott bérért (mivel az egyetemi diploma nem feltétele az állásnak).
2011. márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sehogy. Maximum csak felsőben az elvégzett szakoddal.
2011. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemi diplomával szaktanár lettél, nem tanultál semmi olyat, amit egy tanítónak tudnia kell. Pl. hogyan tanítanál valakit írni, olvasni?


De ez nem csak szabályok, hanem felelősség kérdése is.

2011. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetemi tanár, de nem tudja a különbséget tanító és tanár között. Szép.
2011. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Don Garcia meg nem tud értelmezve elolvasni egy mondatot, az is szép dolog.
2011. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel, mert sokan azt mondták nekem, hogy régen igenis egyetemi diplomával lehetett általánosban tanítani és többen mondták, hogy szerintük ez ma is így van még. Mivel én vidéken lakom, a lehetőségeim korlátozottak, helyben nincs középiskola. Köszönöm a sok választ, remélem tudtam újat mondani Don Garciának is.:)
2011. márc. 13. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!