Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen változások várhatók a...

Milyen változások várhatók a magyar felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
A felvételi tudom, hogy nehezebb lesz, de tényleg duplájára akarják emelni a tandíjat? Hol lehet utána nézni, hogy milyen változtatásokat terveznek?
2011. márc. 10. 07:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ma mondták a rádióban délelőtt, hogy nem vezetik be a költségtérítéses felsőoktatást. Attól még szerintem csökkenthetik az államilag finanszírozott helyek számát.
2011. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

13:45 neked nem a 360 pontos rendszerben volt 270 pontod? Mert a 480 pontos rendszerben az azért egy elég gyenge eredmény, mondjuk olyan közepes.

Meg a dolog másik oldala az, hogy ha tudod, hogy 300 pont a minimum, akkor ilyen esetben csinálsz egy nyelvvizsgát vagy valami, és máris megvan :)

2011. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csökkenteni is fogják az állami képzésben résztvevők számát, mert így vagy úgy, de ennyi diplomásra nem lesz szükség. Az mondjuk erősen elgondolkoztató, hogy a most 8.osztályos lányom osztályából SENKI/!!!/ sem megy nemhogy szakmunkásba de szakközépbe sem! Az évfolyam másik 8.osztályánál is ugyanez a helyzet. Mindenki gimnáziumba jelentkezett.
2011. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"sem megy nemhogy szakmunkásba de szakközépbe sem! "


Valószínűleg azért mert szakmunkásképzés kb 6-8 éve nincsen Magyarországon, így szakmunkásba nem is tudott jelentkezni.

Szakközépbe meg hiába megy, mert ott sem kap lényegében semmiylen szakmai képzést. Arról a nyamvadt heti 2 órás szakmai alapismeretekről inkább ne beszéljünk. Ugyanazt az érettségit teszi le a gimnbazista és a szakközepes.

Nincs jelenleg Mo.-n szakképzés.

Amúgy szakközépiskolás voltam.

2011. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék, én szakközépbe jártam, és van is egy tök jó szakmám.

Igaz, csak elméletileg, mert nem tudok olyanról, hogy ne diplomást vettek volna fel azokra a helyekre, amit elvileg én is megpályázhattam volna. És igazuk van, mégis többet tanult az illető a diplomájáért.

Ezért aztán én is egyetemre mentem :)

2011. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

"Vitatkoznék, én szakközépbe jártam, és van is egy tök jó szakmám."


Mert utána mentél OKJ-s képzésre, és sikeresen elvégezted.

De nem a szakközépiskola 4 éve alatt kaptál szakmát.

2011. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!