Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen változások várhatók a...

Milyen változások várhatók a magyar felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
A felvételi tudom, hogy nehezebb lesz, de tényleg duplájára akarják emelni a tandíjat? Hol lehet utána nézni, hogy milyen változtatásokat terveznek?
2011. márc. 10. 07:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Még sehol, mert még nem döntötték el. Azt hiszem drasztikus változások 2013tól várhatóak. De drága Orbán Viktorunk ostoba fejében ki tudja milyen gondolatok fogalmazódnak meg... mert ugye jó lesz nekünk a Fidesz.. idióta nyugdíjasok...
2011. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, de sajnos senki sem tudhatta előre, hogy mi lesz. Ugyanilyen zsákbamacska lett volna a többi is.
2011. márc. 10. 08:20
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

"De drága Orbán Viktorunk ostoba fejében ki tudja milyen gondolatok fogalmazódnak meg... mert ugye jó lesz nekünk a Fidesz.. idióta nyugdíjasok..."


Talán _annyira_ nem lesz nagy baj hogy idiótábbnál idiótább faxkalapok inkább kimaradnak a felsőoktatából. Jelenleg lényegében mindenki aki él és mozog be tud jutni a felsőoktatásba ha más nem, egy büfédiplomára. És ez mind hatalmas pénzekbe kerül.


Én azt mondm, az kiabál, akinek a háza ég: Aki rendesen kitartóan tanul, jó vizsgákat tesz, nem kell félnie attól, hogy nem veszik fel, vagy épp kirúgják az egyetemről.

Én most egyetemista vagyok a SZE-n mérnöki képzést végzek. Aki tanul azt nem nagyon érinti a változás, aki meg amúgy sem tanul, talán inkább be se kerüljön a rendszerbe.


Kell egy ésszerű változtatás, mert a diploma tucattermék lett, és később a te diplomád is kevesebbet fog érni mert büfészakos diplomák vannak tömegével.


A nyugdíjasokról pedig annyit, hogy a nép 8 évig sínylődte a "nyugdíjasok" másik elfuserált választását, az MSZP-t, úgyhogy ebből a szempontból egyik kutya másik eb.

2011. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Még ők sem tudják, mit terveznek. De őszintén remélem, hogy megduplázzák a minimum ponthatárt, és nem kap boldog-boldogtalan diplomát.

Költségtérítéseseknél dettó.

"Büfészakon" vagyok, amivel csak az a baj, hogy látom, hogy lehetne értelmesen, jól csinálni, de az évfolyam jó része egyszerűen nem való egyetemre és minket meg hátráltat. Ez tarthatatlan így.

2011. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen ez is igaz, bár még mindig le vagyunk azért maradva más országokhoz képes diplomások terén, de ha már nagyon csökkenteni akarják a diplomások számát, akkor emeljék a felvételi ponthatárokat, szigorítsák a vizsgáztatást és ne úgy, hogy akkor innentől kezdve senki se tudjon levizsgázni semmiből, hanem normálisan, hogy az tényleg felsőoktatáshoz illő legyen. Nem úgy kellene csökkenteni a tanulók számát, hogy felemelik a tandíjat, és senki sem tudja majd kifizetni. Nem biztos, hogy az aki fizetősön van azért van ott mert annyira buta, hogy még államira sem tud bekerülni. Mindegy a lényeg, hogy szerintem nem csak az fél, akinek "ég a háza". Mindannyian szívunk, mert a mai felsőoktatási rendszer iszonyatosan gyenge színvonalú, és kétlem, hogy azzal, hogy kevesebb embert vesznek fel attól értékesebb lenne a diploma, mert attól még a szerencsétlen diplomás ugyan úgy keveset fog tudni. Lehet, hogy a mennyiség csökkenni fog, de a minőség marad ugyanolyan. És lehet hogy be kellene vezetni azt a szokást az általános és középiskolákban, hogy a gyengébb képességű gyerekeket, nem vegyék szarba a tanárok és ne könyveljék el hülyének, hanem biztassák arra, hogy tanuljon szakmát, és legyen ő is hasznos tagja a társadalomnak. Mert sajnos jelenleg nem azt sugallják a gyerekeknek a tanárok, hogy szakembernek lenni menő. Nem azért nem mennek bádogosnak vagy villanyszerelőnek a fiatalok, mert utálnak dolgozni, hanem azért mert azt látják, hogy aki kétkezi munkával keresi a kenyerét, az nem úgy él ahogy megérdemelné, és sajnos rohadtul nincs megbecsülve.
2011. márc. 10. 09:35
 6/16 A kérdező kommentje:
"A hétfőn megjelent Széll Kálmán-terv szerint a felsőoktatásban az államilag finanszírozott (tandíjmentes) hallgatói létszám csökkentésével és "a költségtérítéses képzés fokozatos kivezetésével" lehet csökkenteni az állam költségvetési terheit." Nem vagyok olyan ember, aki egyfolytában mindent a kisebbségre ken és szidja őket, de ők azért továbbra is járni fognak segélyért, ami ugyanúgy megcsapolja az állam pénzét. Nem szoktam háborogni meg elégedetlenkedni, de kezd elkeserítővé válni, hogy lassan szégyellnem kell, hogy egyetemre járok.
2011. márc. 10. 09:42
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Pedig a kevesebb diák egyértelműen színvonalemelkedést hoz.

Például nem emgy el egy csomó idő arra, hogy egy amúgy kedves, aranyos lány hósz percig képtelen egy tökegyszerű dolgot felfogni, mi meg már halálra unjuk magunkat.

Plusz kevesebb diákhoz kevesebb tanár is kell, tehát a nem odavaló tanárokat el lehet bocsátani.

És nyilván ha a csoport átlagban okosabb, műveltebb, sokkal gyorsabban lehet haladni.

2011. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen. Ez az. Akkor legyen nehezebb bekerülni, de aki már bent van, az kapjon meg mindent, amire az egyetem után szüksége lehet.
2011. márc. 10. 09:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
jönnek itt mindenféle "csodatervekkel" össze vissza, pedig a megoldás nagyon egyszerű lenne. 300 pont alatt, senki semmilyen egyetemre ne kerülhessen be és kész.
2011. márc. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Igen neked ez egy rettentően egyszerű megoldás lenne, a probléma ott kezdődik, hogy a nem büfészakokon, mondjuk egy keményebb mérnöki szakon 300 pont felett igen ritka ember van. Tehát nálunk a 300 kezdőből max 15 ember. Nekem konkrétan 270 pontom volt felvételinél, tehát engem már nem engednél felvenni. Mégis hamarosan (az előírt képzési időben!) befejezem az egyetemet egy keresett, és szükséges mérnöki szakon. Jah, és amikor felvételiztem 162 pont volt a felvételi ponthatár!


Tehát a pontszám nem mindegy. Az alacsony pont többek között a keretszám magasságát jelzi. A keretszám pedig ott magas, ahol olyan képzés van amire az államnak és a munkaerőpiacnak szüksége van. Pl. ilyen a mérnöki szakok többsége. Ha a mérnökin bevezeted a 300 pontot akkor felvesznek 15 embert amiből 1 elvégzi.


Azért komplexen kell nézni ezt a kérdést nem iylen egyszerű ezt megoldani. Nem csak 480 pontos büfészakok léteznek.

2011. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!