Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap megyek szóbeli elbeszél...

Holnap megyek szóbeli elbeszélgetésre! Milyen a válaszokat adjak?

Figyelt kérdés

tavaly ezeket kérdezték:

-Miért jelentkeztél ebbe az iskolába?

-Van itt ebbe az iskolába ismerősöd?

-Milyen köreteket ismersz?

-Főztél már valamit?

-Mi a hobbid? -milyen könyvet olvastál utoljára? Nem szeretnék kamuzni mert ha véletlen rákérdeznek h meséljek a könyvről akkor meg nem tudok semmit se mondani!

Meg még egy kérdés! mit jelent a gyakorlati alkalmassági felvételi? (Vendéglátói iskola) Bocsánat ha nem egészen érthető de nagyon izgulok!


2011. febr. 23. 15:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem ezeket mert nagyon szeretném ha felvennének de nem szoktam nagyon olvasgatni meg ilyenek! mit mondjak a hobbira? vagy inkább ugy kérdezem h mit ne mondjak rá?
2011. febr. 23. 15:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ezekre a kérdésekre csak Te tudod a választ.
2011. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tudom! de nem tudom h miket mondhatok rá!:S nem akarok semmit se elszúrni!
2011. febr. 23. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:

"Miért jelentkeztél ebbe az iskolába?"


- Ha annyira hangsúlyozod, emnnyire szeretnéd, ha felvennének, mitől nehéz ez a kérdés?


"Van itt ebbe az iskolába ismerősöd?"


- 1. Igen, xy. 2. Nem. Mi ebben a bonyolult?


"Milyen köreteket ismersz?"


- Természetesen az általánosakat (sült krumpli, krumplipüré), de ezen kívül szeretem az olyan különlegesebbeket, mint a....


"Főztél már valamit?"


- Természetesen sokszor főzök, és ami igazán jól megy, az a ...

(merem remélni, hogy tényleg főztél már)


"Mi a hobbid? -milyen könyvet olvastál utoljára?"


- Szeretek a gyakorikerdesek.hu-n kérdéseket feltenni. Jó, ez csak vicc volt... Ezt neked kell tudnod. Gondolom, a főzés ide tartozik, de megemlíthetsz bármit, hiszen ez nem szakmai kérdés, hanem azt nézik, mennyire tudsz kötetlenül beszélgetni. Ehhez pedig őszintének kell lenned. Ha nem olvasol, akkor nem. Én se nagyon szoktam, na és? Csinálok mellette ezer dolgot.


Az alkalmassági felvételiről meg ott kell érdeklődnöd.

2011. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy milyen válaszokat adhatsz? Hát a miért jelentkeztélre csak tudod, mondj valami jót a suliról, hogy milyen jókat hallottál róla, mi akarsz lenni stb.

Ha van ismerősöd, mondjad el nyugodtan, ha nincs, mondd azt hogy nincs, ne kamuzz, mert rájönnek.

Előző már leírta a választ a főzős kérdésekre, azok nagyon jók. A hobbid meg at hogy mit csinálsz szabadidődben. Csak jársz vagy jártál valamikor sportolni, vagy zenélni, esetleg valamit gyűjtesz vagy hasonló. Mondj egy olyan témát, amiről sokat tudsz beszélni, ha kérdeznek, nem olyan fontos, hogy mindenképpen ez legyen a hobbid. Vagy mondhatod, hogy egyféle nagyon nincs, sok mindent szoktál csinálni, például...

Hát csak olvastál a közelmúltban valamilyen könyvet, nem muszáj az utolsónak lennie. Hazudni itt tényleg nem érdemes, mert kiderül. Viszont ha olvastál valami jót egy éve, de még kb. emlékszel rá, akkor mondd azt. Vagy mondd, hogy a kötelezőt olvastad utoljára, abból volt most dolgozat.

Nyugi, itt inkább az a lényeg, hogy tudj normálisan beszélni és tegyél rájuk jó benyomást, tehát légy udvarias, kedves.

2011. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a szóbeli elbeszélgetés egy reprezentatív dolog..


Nem amiatt fognak felvenni vagy nem felvenni amiylen válaszokat adsz, gyakorlatilag bármit mondhatsz így is úgyis felvesznek, mert ha nem vennének fel bárkit akkor nem elbeszélgetés lenne, hanem felvételi.


Ezen az elbeszélgetésen maximum besorolnak, megítélnek, és úgy állnak majd hozzád a jövőben a tanárok.


Szóval olyan válaszokat adj amilyennek szeretnéd magad láttatni.


Szerintem felesleges kamuzni, legyél önmagad, hülye kérdésre meg hülye válaszokat adj ennyi.


Pl ez hogy miért jelentkeztél pont ide.


- Gondoltam ez megér egy misét.


vagy


- A columbiára nem volt pénze anyáméknak, hát maradt ez.

2011. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem inkább jobb ha viccesnek tűnsz mint képmutatónak.
2011. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Én nem ajánlom azt, ha van ismerősöd akkor említsd meg, mert nem biztos hogy az ismerősödről ott jó kép alakult ki, és ha te rá hivatkozol, akkor majd téged is úgy fognak elkönyvelni.

Tudod madarat tolláról embert barátjáról.

MNellesleg ha nem volt még felvételi sem meg semmi követelmény csak elbeszélgetés akkor mondjuk ki, hogy ez egy szr iskola és csak azért vesznek fel, hogy megkapják utánad az állami támogatást.

magyarul LÉTSZÁM vagy, semmi több, és ne várj sok színvonalat az egész ott zajló oktatástól.

Ha esetlega suli nevében még az is benne van, hogy gyakorlóiskola, vagy intézmény, akkor jobb ha el is felejted és átjelentkezel máshova mert azok a legbóvlibbak, ahová az újdonsült tanárokat veszik fel, vagy a nyugdíj előtt álló demenciás vén hülyék vegetálnak akiknek már az idegei, meg az agya is felmondta a szolgálatot a sokévnyi tanítás alatt..

2011. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi a hobbid? :D


Fogmosás hajcsavaróval bzze!

2011. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fú bakk


Most látom csak, hoyg vendéglátós iskola...


Na hát azt gyorsan felejtsd el!!!!


Itthon behalt a vendéglátás, szakácsokból is csomó munkanélküli van, vagy szerinted oylan sok forgalma van az éttermeknek szállodáknak egy oylan országban ahol az emberek agyonverik egymást ha a Tesco-ban 7 forinta zsemle?


Inkább menjél lakatosnak, vagy vmi könnyűipariba, élelmiszeripart vendéglátást szolgáltatóipart felejtsd el!! Csak a munkanélkülieket termelik, vagy az alulfizetett kulimunkásokat. (sajnos tapasztalat).

2011. febr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!