Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogy pesti kolikba...

Igaz az, hogy pesti kolikba csak nagyon hátrányos helyzetűeknek van esélyük bejutni szigorú elbírálás alapján?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, és Pesten szeretnék továbbtanulni, viszont az albérletet csak nehezen bírnánk fizetni, lehet hogy sehogy. : ( Azt mondják koliba bejutnom pedig lehetetlen, mert oda meg csak nagyon csórókat vesznek fel, vagy csonka családosokat, stb. Szóval akkor ez hogy van?
2011. febr. 15. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Anno én is így gondoltam, hogy kétemeletes házunk van, autónk, azért nem vet fel minket a pénz de nem is éhezünk, szóval felesleges megpróbálni. De apám csak erősködött, így beadtam a jelentkezést és felvettek. Sőt, én heti egy ötezrest vihettem a koliba, mások meg tíz-húszezreket.

Szerintem várd meg, hogy hova vesznek fel, aztán nézz szét az iskola honlapján. Sok helyen fent van, hogy mi alapján bírálják el koleszos jelentkezéseket, pl. egy főre eső jövedelem. Lehet, hogy így te is kiszámíthatod a pontjaidat. Arra azért készülj fel, hogy ez egy több napos meló, mert mindenféle igazolásért kell szaladgálni...

2011. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden suliban, sőt néha még egy egyetem különböző kolijaiban is más-más a felvételi rendszer. Nálunk csak első félévben nézik a szoc. helyzetet, azután már elsősorban tanulmányi eredmény alapján osztják a férőhelyet (és szoc. alapon lehet fellebbezni, ha elutasítanak). És különböző hallgatói csoportokra is kicsit más szabályok vonatkoznak (elsős BSc, elsős MSc, szakdolgozatírók, PhD hallgatók...). Megpróbálni mindenképpen érdeme, nem vesztesz semmit. Ezen kívül pályázd meg a lehető legtöbb ösztöndíjat (rendszeres szoc. tám., Bursa stb.).
2011. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy jótanácsot: ezekre az "azt mondják" hírekre soha, de soha ne hallgass, különösen egyetem témában, különösen ha más egyetemre jár a másik.

A kollégiumba első félévben szociális alapon kerülsz be. Azaz pontokat kaptok különböző szempontok alapján, eszerint sorba állítanak, és ahány hely van a koliban, az első annyit veszik fel. Egészen logikus, hogy nagyrészt attól függ a felvételed, hogy az évfolyamtársaidnak milyen a helyzete.

Utána valószínűleg nálatok is tanulmányi alapon vesznek fel, de ugyanez a rendszer: átlag alapján sorba állítanak, és a megfelelő számú ember után vágás.

Egyébként én is bejutottam koliba, és nem érzem, hogy nagyon csórók lennénk, bár kétemeletes házunk meg ilyesmi nincs.


Az a lényeg, hogy mindent pályázz meg! Csak így derül ki, hogy valóban jogosult vagy-e rá.

Félévkezdés előtt pedig ajánlom, hogy legalább 2-3 példányt kérj a mindenféle igazolásokból, mert pl. nagyjából ugyanaz kell a kolihoz, mint a szoctámhoz, de ha bursat pályázol, oda is kellenek, gondolom. Szóval soha ne kérj ki egy papírt, mindig legalább 2-3-at.

2011. febr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!