Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a választható érettségi...

Mik a választható érettségi tantárgyak?

Figyelt kérdés
Ma olvastam a hírekben, hogy jelenleg több mint száz választható érettségi tantárgy van. Hol lehet megnézni ezek listáját?
2011. febr. 11. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt például a tavaly májusi középszintű érettségik listáját megnézheted feladatsorokkal.

2011. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak abból érettségizhetsz, amit minimum 2 évig tanultál az iskolában. De lehet, hogy rosszul emlékszem.
2011. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Abból érettségizhetsz, amit az iskolában legalább két évig tanultál (lásd föci, informatika pl.). Ha olyan suliba jártál, ahol például nem volt egészségügyi alapismeretek tárgyad, abból nem érettségizhetsz.

21/N

2011. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 11. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Az előző válaszok nem pontosak. Érettségizhetsz olyan tárgyból is, amit csak egy évig tanultál. 2 év ahhoz kell, hogy a tantárgyadért kapott év végi osztályzatot számítsák.

Példa: filozófiát 1 évig tanul egy ember, éneket 3 évig.

Érettségizhet filozófiából, és beirathatja a tanulmányi eredményeihez az éneket, de a filozófiát már nem.

2011. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Így van, az utolsó a pontos.


Sőt, továbbmegyek. Ha már van érettségi bizonyítványod, és utólag szeretnél érettségizni, akkor bármiből érettségizhetsz, amit meghirdetnek (tehát olyanból is, amit soha nem tanultál). De ha még középiskolás vagy, akkor ez még téged nem érint.

2011. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!