Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikáció szakosok! Írnátok...

Kommunikáció szakosok! Írnátok pár sort arról, hogy abban a suliban, ahol tanultok, milyen a szak?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz; milyen gyakorisággal kell/érdemes bejárni az órákra? Hol akartok elhelyezkedni? Miért (nem) szeretitek?
2011. febr. 5. 21:29
 1/4 anonim válasza:
100%
Én nem ez voltam csak jelentkeztem kommunikáció szakra 2002-ben.Nem vettek fel.Kaposvárra jelentkeztem,ott nagyon színvonalas az oktatás,végülis ott tanultam tanító szakon.Akkor a heti óraszám kétszeresét lehetett hiányozni/tantárgy.Nem hiszem hogy ezen változtattak.Jók a tanárok is.(volt egy pár átfedés a két szakon.ja és érintkeztem komm.szakos hallagtókkal.sztem nézz utána Kaposvárnak.én ajánlom
2011. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Én kommunikáció szakon diplomáztam a Kaposvári Egyetemen 2004-ben, kommunikációs szakember lettem. Nem dolgozok a szakmában, a másik diplomámmal helyezkedtem el, ami a tanító.

A mi iskolánkban nagyon erős, színvonalas volt a képzés, nehéz is volt a két szakot együtt csinálni.

Sokféle tantárgyunk volt, színes volt a képzés. Tanultunk sajtótörténetet, műfajismeretet, sajtónyelvet, retorikát, politológiát, médiaszociológiát, állam- és közigazgatási ismereteket. Harmadéven szakosodni lehetett(újságírás, televíziózás, rádiózás).

Nyaranta gyakorlatra mentünk, az első nyáron (másodév után) írott sajtóhoz, egy általunk választott újsághoz. Aztán aszerint választottunk gyakorlati helyet, hogy melyik irányba szakosodtunk.

Két igazolatlan hiányzás volt megengedett egy félévben minden tantárgyból.

Naprakésznek kellett lenni a világ és Magyarország eseményei kapcsán.

A suliban működött helyi újság, rádió és tévé is, amiket mi szerkesztettünk.

Akik valóban ezzel akartak foglalkozni, azok komoly alapokat, széles tudást szerezhettek itt. Én nem szeretnék az életemben ebben a közegben dolgozni, mert a tanítás vált hivatásommá, abban találtam meg az örömet és a kiteljesedést.

2011. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
A Kaposvári Egyetem kommunikáció szaka, hát... Most februártól már nem a Művészeti, hanem a Pedagógiai karon van az oktatás. A művkaron voltak színvonalas tanárok, de a kurzusok másik része láblógatás volt. Nagyon vegyes élmények vannak bennem. A pedkaron most egy teljesen új rendszer jön be, sokkal gyakorlatorientáltabb lesz a képzés, biztosított gyakorlati helyekkel, elvileg. Még nagy a huzavona, meg az átszokással járó galibák, de remélem valami jó fog kisülni belőle.
2011. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Második vagyok:

Ezek szerint sokat változhatott a képzés 7 év után. Nem is gondoltam volna, mert az én időmben valóban erős szaknak számított és épp elég volt helytállni.

2011. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!